Bezpieczeństwo twojego dziecka jest w naszych rękach

Artykuł sponsorowany Jarosław Norman

Zastanawiasz na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego samochodu dla dziecka, zabawki typu jeździk pchacz lub auto na akumulator?

Większość małych dzieci nie jest wybredna jeśli chodzi o zabawki, możesz dać dziecku dowolną zabawkę i jest duża szansa, że uszczęśliwisz tym swoją pociechę.

Chociaż generalnie małe dzieci nie są zbyt wybredne jeśli chodzi o wybór zabawek, tak rodzice powinni brać wiele rzeczy pod uwagę przy wyborze zabawek.

Zabawa jest ważna w rozwoju społecznym, emocjonalnym, fizycznym i umysłowym Twoich dzieci, więc wybór rzeczy do zabawy dla dzieci powinien być odpowiedni do ich wieku, stymulujący ich mózgi i co najważniejsze, bezpieczny dla nich.

Dobór odpowiednich zabawek pomoże im odkrywać i rozwijać więcej umiejętności. Jeździki nie tylko dają frajdę dzieciom, przyczyniają się również do rozwoju Twojego dziecka.

Oprócz pomocy w rozwijaniu ogólnej sprawności ruchowej i motorycznej dzieci, badania pokazują, że samochody do jeżdżenia pomagają również poprawić inteligencję przestrzenną dzieci lub myślenie wizualne. Gdy odkrywają swoje otoczenie, ich rozumienie przestrzeni poszerza się. Ta umiejętność często pojawia się, gdy widzą potencjalne nierówności i nauczą się zarządzać jazdą, gdy skręcają, przyspieszają lub zwalniają.

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem autka dla dziecka?

Jeśli chodzi o wybór jeździka należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, w tym umiejętności dziecka, przedział wiekowy i bezpieczeństwo. Wybór odpowiedniej samochodziku dla Twojego dziecka, niezależnie od jego wieku, zapewni przyjemną i rozwojową zabawę.

 1. Bezpieczeństwo

  Przede wszystkim, wybierając najlepszy jeździk, najważniejszą rzeczą do rozważenia jest bezpieczeństwo. Wszystkie samochody dla dzieci mogą powodować zagrożenia, takie jak upadek, przewrócenie lub zderzenie z przeszkodami. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zmniejszyć te zagrożenia, zapoznając się z funkcjami bezpieczeństwa zabawki przed jej zakupem. Proste pojazdy do jeżdżenia mogą nie potrzebować hamulców, chociaż zwykle stoją lub poruszają się na tyle wolno, że dzieci mogą się same zatrzymać. Z drugiej strony szybko poruszające się samochody, takie jak samochody na akumulator, powinny być wyposażone w zabezpieczenia, takie jak pasy bezpieczeństwa i mechanizmy łatwego zatrzymywania. Upewnij się również, że baterie zabawki nie zagrażają dziecku. Jako dodatkowy środek ostrożności, dzieci powinny otrzymać sprzęt ochronny typu kask i ochraniacze do noszenia podczas zabawy.

 2. Jeździk odpowiedni do wieku

  Dostępnych jest wiele aut dla dzieci, każdy dostosowany do określonego przedziału wiekowego. Idealny jeździk pchacz, czy samochód na akumulator należy dobrać nie tylko do wieku dziecka, ale także do jego zdolności koordynacyjnych.

 3. Właściwy rozmiar

  Pamiętaj, że samochodzik powinien mieć odpowiedni rozmiar dla dziecka, które będzie z niego korzystać. W rezultacie bardzo ważne jest, aby stopy Twojego dziecka mogły łatwo dosięgnąć podłoża. Istnieją jeździki, które można zmieniać wraz z rozwojem dziecka, co pozwala mu cieszyć się zabawą przez wiele lat. Na pierwszym etapie dziecko jest chronione przez barierki i opiera nóżki na specjalnym podnóżku, który potem można schować pod podwozie. Na wczesnym etapie rodzic kieruje i pcha autko jeździk przy pomocy specjalnego „prowadnika”. Barierki, podnóżek oraz oparcie to atuty na które trzeba zwrócić uwagę, wraz z rozwojem dziecka można odpinać poszczególne elementy. Jeździk tego typu najwcześniej nazywane są 3w1, które rosną razem z dzieckiem.

 4. Możliwość zabawy w domu jak i na zewnątrz

Najlepszym wyborem będzie wybranie auta, którym będzie można bawić się zarówno w domu jak i na zewnątrz, trzeba zwrócić na to uwagę podczas zakupu.

Idealnym rozwiązaniem, który spełnia wszystkie te warunki jest autko jeździk pchacz na licencji Mercedesa, które jest mała repliką prawdziwego samochodu. Szczególną uwagę przykuwa bardzo dobre wykonanie, bezpieczne i certyfikowane komponenty, wytrzymałość aż do 25kg.

Główne cechy produktu to atrakcyjny wygląd autka, które odwzorowuje model Mercedes C63 AMG, barierki ochronne, które można potem zdemontować, wyciągany podnóżek, prowadnik dla rodzica, który służy do pchania i kierowanie samochodzikiem, zabezpieczenie przed wywróceniem, oparcie, schowek pod siedziskiem oraz kierownicę z klaksonem i melodyjkami. Po demontażu barierek i zabezpieczeń pchacz służy do samodzielnej jazdy przez wiele lat.

Przy wyborze auta na akumulator warto zwrócić na liczba silników oraz rozmiar akumulatora. To silnik sprawia, że koła samochodu poruszają się do przodu lub do tyłu. Podstawowy samochód na akumulator będzie miał jeden silnik na tylnym kole, ale są też samochody z podwójnymi silnikami lub nawet czterema. Auto z dwoma lub czterema silnikami będą miały silnik na tylnym lewym kole i silnik na tylnym prawym kole lub na wszystkich czterech, czyli napęd 4x4. Podwójny oraz poczwórny silnik zapewnia płynniejszą jazdę.

Rozmiar akumulatora jest bardzo istotny, posiadanie większego rozmiaru baterii jest zawsze lepsze. 12V to idealny akumulator do samochodów. Znajdziesz jednak autka na baterie 6V, które są odpowiednie dla mniejszych dzieci.

Poniżej znajdują się wytyczne dotyczące wieku dzieci i tego, czego można się spodziewać podczas tych etapów:

 • 0–2 lata – Ta grupa wiekowa jest bardzo podatna na upadki, ponieważ ich zdolności motoryczne są wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Upewnij się, że samochodzik ma podpórki, a silnik ma małą moc. Samochód z małą prędkością jest dobry w tym wieku. Większość samochodów dlatego wieku jest zbudowana do użytku w pomieszczeniach i ma systemy przycisków zamiast pedałów.
 • 3–5 lat – Większość dzieci w tym przedziale wiekowym rozwinęła już swój refleks i umiejętności motoryczne, dzięki czemu mogą jeździć mocniejszym pojazdem. Niektóre mogą nawet obsługiwać samochody 12 V lub 24 V, w zależności od ich umiejętności. Samochody na akumulator dla dzieci w wieku 3–5 lat często mają wbudowane pedały i efekty dźwiękowe, aby były realistyczne.
 • 5–8 lat – Od 5 roku życia dzieci mogą jeździć bardziej zaawansowanymi samochodami dostosowanymi do ich umiejętności koordynacji. Lubią też samochodziki, które wyglądają jak prawdziwe. Istnieją licencjonowane wersje mercedesów, audi, bmw, fordów, jeepów, ferrari itp., które wydają się być ulubieńcami dzieci w tym wieku. Dostępnych jest więcej funkcji, które stymulują ich wrażenia z jazdy.

Samochody z funkcją zdalnego sterowania są idealne dla początkujących. Twoje dzieci mogą korzystać z jeździka już w wieku 18 miesięcy (niektóre mogą zacząć go używać w wieku 12 miesięcy) w zależności od wzrostu dziecka. Fajne w posiadaniu funkcji zdalnego sterowania jest to, że Twoje dziecko w bardzo młodym wieku będzie mogło cieszyć się samochodem, nawet jeśli jego stopy nie sięgają jeszcze pedałów. Będziesz mieć pewność, że są bezpieczni, ponieważ przejmujesz pełną kontrolę nad samochodem, gdy siedzą.

Duże samochody na akumulator mogą mieć 2 miejsca siedzące, ale większość jeździków ma tylko jedno. Jedną z obaw, jakie często mamy w przypadku dwumiejscowych samochodów, nie jest funkcjonalność czy prędkość samochodu, ale troska rodziców o nieustanną walkę ich dziecka o to, kto siedzi po stronie kierowcy! Kolejną kwestią związaną z dwumiejscowym samochodem jest rozmiar. Niektóre samochody 2-osobowe opisywane są, że pasują do dwóch, ale w rzeczywistości jest to 1,5-osobowa! W zależności od wzrostu młodych kierowców w samochodach dwumiejscowych może zmieścić się tylko 1 dziecko. Co więcej, dwumiejscowe samochody są zwykle spotykane w większych samochodach jeżdżących, takich jak SUV lub off-roader.

Chcesz poznać szczegóły wejdź na naszą stronę, dowiesz się więcej o ofercie, którą przedstawią Ci nasi profesjonalni doradcy klienta: https://nelik.pl/.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet
Dodaj ogłoszenie