MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fortuna 1 Liga. Przy Hetmańskiej sporo goli, ale Resovia nie zapunktowała z Motorem Lublin

Michał Czajka
Pierwsza połowa ustawiła wszystko... To Motor Lublin cieszył się z kompletu punktów w piątkowy wieczór, a Resovia jest już w bardzo trudnej sytuacji.

W pierwszej akcji meczu to resoviacy byli blisko zdobycia gola, ale Motor już po chwili w pełni się otrząsnął i wyszedł na prowadzenie - po rzucie rożnym zaspali gospodarze i Najemski strzałem głową pokonał Pindrocha. Zanim rzeszowianie zdążyli się otrząsnąć było już 0:2 - tym razem w "szesnastkę" Resovii wparował Mraz i podwyższył wynik. Nie podłamało to jednak Resovii i po szybkiej akcji Ibe-Tortiego lewą stroną rzeszowianie mieli rzut rożny. Po wrzutce piłkę w polu karnym dostał Urynowicz, po którego strzale miejscowi złapali kontakt. Trzy bramki w piętnaście minut... Tego raczej mało kto się spodziewał.

Jednak po mocnym początku w kolejnych minutach gra ofensywna obu drużyn nie była już tak intensywna choć mimo wszystko na pewno aktywniejszy był Motor. To również zespół z Lublina miał optyczną przewagę, ale jednak na stuprocentowe sytuacje się to nie przekładało. Goście jednak konsekwentnie robili swoje i jeszcze przed przerwą dopięli swego po raz drugi do siatki Pindrocha trafił Mraz, który mimo asysty dwóch obrońców gospodarzy zdołał wykorzystać dobrą wrzutkę Króla.

Początek drugiej części nie przyniósł jakiegoś zrywu Resovii, a w zasadzie groźniejszy cały czas był Motor - Mraz mógł zdobyć kolejnego gola, ale tym razem uderzył minimalnie za wysoko. Z czasem Resovia ruszyła trochę do przodu i, głównie ze stałych fragmentów gry, zagrażała bramce Rosy. Bardzo blisko zdobycia gola był w 66. minucie Górski, ale jego strzał głową na rzut rożny zdołał wybić golkiper Motoru.

Po krótkim czasie przewagi na boisku resoviaków goście skutecznie oddalili grę od swojego pola karnego i ponownie przejęli kontrolę nad spotkaniem i do końca nie pozwoli miejscowym na wiele.

Resovia - Motor Lublin 1:3 (1:3)

Bramki: 0:1 Najemski 5, 0:2 Mraz 11, 1:2 Urynowicz 15, 1:3 Mraz 39.

Resovia: Pindroch - Eizenchart (84 Adamski), Bukhal ż, Bondarenko (76 Ciepiela), Tomal (84 Bąk) - Kanach (70 Jaroch), Ibe-Torti (84 Mazek), Łyszczarz, Urynowicz, Mikulec - Górski. Trener Rafał Ulatowski.

Motor: Rosa - Luberecki (73 Palacz), Kruk, Najemski (84 Rudol), Wójcik ż (73 Ndiaye) - Wolski, Scalet, Wojtkowski ż (62 Rybicki) - Ceglarz, Mraz, Król (62 Lis). Trener Mateusz Stolarski.