Zdecydowana większość obowiązków domowych to domena kobiet. To my sprzątamy, gotujemy, pierzemy, zmywamy, robimy zakupy, opiekujemy się dziećmi. A często jesteśmy przecież ponadto aktywne zawodowo. Ciśnie się na usta określenie, że właściwie każda z nas to kobieta orkiestra. Czy jednak warto za wszelką cenę brać odpowiedzialność za całość prowadzenia domu? Co w sytuacji, gdy jednak brakuje rąk albo doby na wykonanie wszystkich prac?

Mierz siły na zamiary

Niemal każda z nas aktywnie angażuje się w utrzymanie swojego gospodarstwa domowego. Jesteśmy wielozadaniowe i bardzo sprawne organizacyjnie. Jednak obowiązki domowe pochłaniają bardzo dużo naszego czasu i energii. Jak długo można być „terminatorem” i podołać wszystkiemu z niesłabnącym entuzjazmem? Nadchodzi moment, kiedy każda kobieta czuje się wypalona i zmęczona. Chociaż mężczyźni i dzieci włączają się w wykonywanie obowiązków domowych, robią to najczęściej tylko częściowo lub okazjonalnie. Nie mamy też obowiązku „lubienia” wszystkich prac jednakowo. Najbardziej nielubianymi przez kobiety zajęciami okazują się prasowanie, mycie okien, podłóg i łazienki.

Co robić, kiedy brakuje Ci rąk?

Każda z nas ma prawo do pomocy w wykonywaniu tych właśnie najbardziej pracochłonnych, czasochłonnych i po prostu nużących zajęć. Jeśli czujemy, że brakuje nam już rąk, jesteśmy zmęczone, chciałybyśmy odpocząć, idealnym wyjściem z sytuacji będzie zatrudnienie pomocy domowej. Taka osoba świetnie poradzi sobie ze zleconymi obowiązkami zwłaszcza w zakresie sprzątania, prania czy prasowania. Dzięki temu kobieta orkiestra może sobie pozwolić na odrobinę wytchnienia fizycznego i psychicznego, a zyskany w ten sposób czas wykorzystać w dowolny, istotny dla siebie sposób.

Jak znaleźć pomoc domową?

Kobiety nie powinny się bać, co ludzie powiedzą – trzeba przestać się przejmować opinią publiczną, która zdecydowanie za dużo od nas wymaga. Nie musimy za wszelką cenę robić wszystkiego same! Gdzie szukać pomocy domowej? Najlepiej zasięgnąć języka u znajomych lub poszukać w sieci osoby dopasowanej do naszych potrzeb. W Internecie funkcjonuje wiele stron, które oferują profile kandydatek – m.in. www.pomocedomowe.pl. Dzięki temu możemy bez wychodzenia z domu, szybko i sprawnie zatrudnić panią do sprzątania na cały etat lub doraźnie, w zależności od tego, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby.

Co oferuje pomoc domowa?

Poszukując odpowiedniej dla nas pomocy domowej, warto zwrócić uwagę na to, że bez problemu dopasujemy jej zakres obowiązków do naszych potrzeb. Przede wszystkim najlepiej szukać kogoś z okolicy – podczas poszukiwań warto więc wpisać lokalizację np. sprzątanie w Krakowie. Kandydatki wpisują w swój profil, czy preferują pracę doraźną, czy też na pełny etat, co znacznie usprawnia poszukiwania. Dodatkowo podają też zakres czynności. Od razu więc możemy się zorientować, czy wchodzi w grę tylko sprzątanie, czy jakieś dodatkowe obowiązki. Zatrudnienie pomocy domowej często nie ogranicza się do samego sprzątania. Panie zajmują się też praniem, prasowaniem, gotowaniem, zakupami, a nawet mogą zajmować się dzieckiem. Często też poszerzają swój zakres obowiązków o opiekę nad pupilem, czy pracę w ogrodzie. Bardzo łatwo więc wybrać osobę, która za odpowiednie wynagrodzenie wykona za nas część domowych prac.

Zatrudnienie pomocy domowej to w dzisiejszych czasach żaden kaprys. Kobiety mają wystarczająco obowiązków na głowie, aby musiały wykonywać je wszystkie bez niczyjej pomocy. Obecnie pojawia się coraz więcej ofert pracy pod nazwą „pani do sprzątania” – dlaczego nie skorzystać?