Medycyna estetyczna – próba zatrzymania czasu, czy skuteczna metoda budowania pewności siebie?

Materiał informacyjny Galderma
Udostępnij:
Korzystanie z medycyny estetycznej, chociaż coraz bardziej popularne, nadal wzbudza wiele kontrowersji. Co ciekawe, aż 1/3 Polaków chciałaby zmienić coś w wyglądzie swojej twarzy. Niedoskonałości czy zmarszczki, chociaż są zjawiskiem naturalnym i prędzej czy później będą dotyczyć każdego z nas, mogą pogarszać samopoczucie. Nic więc dziwnego, że z biegiem lat poszukujemy sposobów, które pozwolą nam zachować zdrową, świeżą i promienną cerę. Warto pamiętać, że budowanie pewności siebie możesz wprowadzić w życie od zaraz, zaczynając od zaakceptowania swoich wad i zalet.

Medycyna estetyczna a pewność siebie

Pewność siebie zależy od wielu czynników. Od samopoczucia, nastawienia, osób, które nas otaczają, aż po wychowanie, które otrzymaliśmy w dzieciństwie. W idealnym świecie to rodzice od najmłodszych lat budują w dziecku poczucie własnej wartości. Niestety życie nie oszczędza nam sytuacji, kiedy może zostać ono nadszarpnięte. Nie pomagają również kolorowe magazyny, reklamy oraz social media, w których króluje wizerunek pięknych ludzi, o nieskazitelnych rysach twarzy i sylwetkach, które często zawdzięczają umiejętnościom grafików komputerowych.

Dlatego tak, ważne jest, by nauczyć się akceptować siebie, niezależnie od opinii innych czy zmian, które zachodzą w naszym wyglądzie. Z biegiem czasu pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra przestaje być tak elastyczna, co może pogarszać samopoczucie. Należy jednak pamiętać, że zmarszczki są odbiciem naszych emocji, radości i smutków, tworzą historię wspomnień wypisaną na naszych twarzach. Najczęściej zaobserwować możemy zmarszczki takie jak:

 • kurze łapki – drobne zmarszczki wokół oczu, które mogą być wynikiem ich mrużenia,
 • lwia zmarszczka – pionowa bruzda między brwiami, jej powstawanie uwarunkowane jest m.in. nawykiem marszczenia brwi,
 • zmarszczki śmiechowe – pojawiają się wokół ust od częstego uśmiechania się,
 • zmarszczki palacza – drobne zmarszczki, które pojawiają się nad górną wargą, w wyniku ruchu, wykonywanego w trakcie palenia papierosów,
 • zmarszczki marionetki – linie biegnące od kącików ust w dół do podbródka, są spowodowane wiotczeniem i opadaniem skóry.

Zmarszczki, chociaż normalne i naturalne, mogą nadawać twarzy smutny lub zmęczony wyraz, co odbija się na pewności siebie. Pomocne mogą okazać się zabiegi medycyny estetycznej. Odpowiednio dobrane, przeprowadzone przez ekspertów w profesjonalnym gabinecie lekarskim są bezpieczną i skuteczną metodą na poprawę wyglądu i zwiększenie pewności siebie. A efekty, które dostrzeżemy w lustrze po zabiegu, mogą być widoczne od razu lub już po kilku dniach. Warto dodać, że drobne wady czy niedoskonałości powodują u nas kompleksy, które często dostrzegamy tylko my sami. Pewność siebie oraz zaakceptowanie siebie takimi, jakimi jesteśmy, bardzo często wymaga pracy nad sobą oraz swoją samooceną. Co ciekawe, można się tego nauczyć, a zmiany w postrzeganiu siebie, które pomogą w budowaniu pewności siebie, można wprowadzić od zaraz.

Kampania firmy Galderma „Twoja pewność siebie. Twoje zasady” to ogólnopolska akcja edukacyjna, która ma na celu pomoc w budowaniu pewności siebie wśród Polaków. Chociaż samoakceptacja nie zawsze jest czymś łatwym do nauczenia, drobne zmiany wprowadzane do codziennej rutyny mogą skutecznie podnieść samoocenę. Kolejnym celem kampanii jest normalizacja zabiegów medycyny estetycznej, która może stać się skuteczną pomocą w dążeniu do akceptacji swoich wad i zalet. Chcesz wiedzieć więcej i zacząć naukę budowania pewności siebie już dziś? Koniecznie zajrzyj na stronę kampanii Galderma „Twoja pewność siebie. Twoje zasady”.

zdjecie

Jak budować pewność siebie na co dzień?

Pewność siebie w dużej mierze zależy od nastawienia. Z pewnością zauważyłeś, że są takie dni, kiedy po prostu czujesz się ze sobą dobrze. Pochwała w pracy, udane spotkanie towarzyskie, nowa fryzura, czy po prostu dobrze dobrany strój, mogą sprawić, że danego dnia czujemy się atrakcyjni, pewni siebie i pełni energii. Istnieją proste metody, które pomagają w utrzymaniu tego stanu na co dzień. Warto wprowadzić w życie 5 prostych kroków, które pomagają w budowaniu pewności siebie:

 1. Zamień krytykę na pozytywne myślenie o sobie. Pamiętaj o tym, że jesteś osobą ważną i wartościową.
 2. To Ty kierujesz swoim życiem! Sam decydujesz o swojej samoocenie i wartości, nie sugeruj się zdaniem innych.
 3. Codziennie staraj się budować pewność siebie. To często my sami jesteśmy swoimi najsurowszymi krytykami.
 4. Postaraj się zaakceptować swoje mankamenty czy niedoskonałości. Niektóre z nich z czasem mogą okazać się zaletami!
 5. Nie stój w miejscu! Rozwijaj się, ucz nowych rzeczy, pracuj nad tym, w czym jesteś dobry. Staraj się codziennie realizować małe cele, nawet te najdrobniejsze, które przybliżają Cię do spełniania marzeń i bycia szczęśliwym.

Nie można nie zgodzić się z faktem, że wygląd jest tym, co dostrzegamy na pierwszy rzut oka. Należy jednak pamiętać, że powierzchowność nie determinuje tego, kim jesteśmy. Każdy z nas jest wartościowy, wyjątkowy, posiada niepowtarzalny charakter, który sprawia, że inni postrzegają nas jako osoby atrakcyjne i ciekawe.

Pewność siebie możesz wzmacniać, stosując proste ćwiczenia. Pomocne mogą okazać się afirmacje, czyli zdania posiadające pozytywny wydźwięk, które codziennie będziemy mówić do siebie. Powtarzanie sentencji takich jak “Jestem ważny, wartościowy, wciąż siebie udoskonalam, dam radę.” mogą pomóc w budowaniu samooceny oraz pewności siebie.

Zacznij budować pewność siebie! Od czego zacząć?

zdjecie

Według badań przeprowadzonych na zlecenie Galderma Aesthetics Polska przez Instytut ARC Rynek i Opinia na próbie 1 tys. Polaków w wieku 18-65 lat:

Aż 2/3 Polaków jest zdania, że atrakcyjny wygląd pomaga w życiu.

Nic więc dziwnego, że pragniemy wyglądać dobrze, w tym celu decydując się na zabiegi medycyny estetycznej. Najważniejsze, by wprowadzane zmiany były przeprowadzane pod okiem profesjonalistów oraz wprowadzane z umiarem. Medycyna estetyczna może być skuteczną pomocą w drodze do budowania pewności siebie.

Chcesz wiedzieć, co Polacy najchętniej zmieniliby w swoim wyglądzie? Oraz jak powierzchowność wpływa na pewność siebie? Pełen raport do pobrania znajdziesz na stronie internetowej kampanii firmy Galderma „Twoja pewność siebie. Twoje zasady”.

Ten zabieg medycyny estetycznej jest najbardziej popularny

Do najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej należą te z zastosowaniem toksyny botulinowej. To skuteczny sposób na niwelowanie między innymi: lwiej zmarszczki, zmarszczek poziomych czoła czy kurzych łapek wokół oczu.

Zastosowanie preparatu zwanego neuromodulatorem jest metodą odwracalną, polega na czasowym zablokowaniu przewodnictwa neuronowego, dzięki czemu mięśnie się nie kurczą, co daje efekt zrelaksowania oraz zminimalizowania zmarszczek.

Ponadto twarz wygląda na bardziej wypoczętą, świeżą i pełną blasku. Neuromodulator (toksyna botulinowa) zaczyna działać zaraz po wstrzyknięciu, jednak na końcowy efekt należy poczekać około 30 dni. Efekt może utrzymywać się nawet do 6 miesięcy po zabiegu. Ważne, by pamiętać o tym, że zabiegu nie należy wykonywać częściej niż co 3 miesiące.

Zabiegi medycyny estetycznej – dlaczego należy wykonywać je tylko w sprawdzonym gabinecie?

Medycyny estetycznej nie należy się bać. Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony przez specjalistów w profesjonalnym gabinecie lekarskim, mamy pewność, że będziemy zadowoleni z efektów. Toksyna botulinowa jest lekiem, dlatego powinna być podawana wyłącznie przez lekarza. Przed zabiegiem niezbędna jest również profesjonalna ocena stanu zdrowia pacjenta. Dodatkowo lekarz ma obowiązek przeprowadzić szczegółowy wywiad lekarski oraz poinformować o wszelkich zagrożeniach i powikłaniach.

Nie bez znaczenia jest także jakość preparatu, w profesjonalnym gabinecie lekarskim mamy pewność, jaka substancja zostanie nam podana. Nie należy korzystać z zabiegów z użyciem toksyny botulinowej w niesprawdzonych gabinetach.

zdjecie

Zabiegi medycyny estetycznej – przygotuj się do pierwszej wizyty u lekarza, przeczytaj poradnik

Do zabiegów medycyny estetycznej należy się odpowiednio przygotować. Informacji najlepiej poszukać u profesjonalnego źródła, czyli lekarza. Warto jednak zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami:

 • Czym jest toksyna botulinowa i na jakie zmarszczki działa? Działanie neuromodulatora, czyli toksyny botulinowej, polega na tymczasowym osłabieniu pracy mięśni, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek mimicznych.
 • Kiedy można oczekiwać efektów po zabiegu? Pierwsze efekty zabiegu mogą być widoczne już w ciągu pierwszej doby lub po 2-3 dniach. Natomiast końcowy efekt pojawi się po miesiącu. Zwykle pozytywne zmiany utrzymują się od 4 do 6 miesięcy. Jest to jednak uzależnione indywidualnie od pacjenta oraz dawki preparatu.
 • Czy zabieg może powodować działania niepożądane? Toksyna botulinowa jest lekiem, więc jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego pacjenta muszą one wystąpić. Obowiązkiem lekarza przed zabiegiem jest poinformowanie pacjenta o przeciwskazaniach, zagrożeniach i działaniach niepożądanych. Najczęściej występujące skutki uboczne to: bóle głowy, zaczerwienienie, obrzęk czy podrażnienie. Reakcje te zazwyczaj nie są niebezpieczne, są odwracalne oraz z reguły występują do ok. 7 dni po zabiegu. Jeśli wystąpią skutki uboczne, konieczne jest poinformowanie o tym lekarza.
 • Jak powinien wyglądać prawidłowo przeprowadzony zabieg? Wizyta powinna zacząć się od wywiadu medycznego oraz oceny zmarszczek w 4-stopniowej skali ich głębokości. Dodatkowo powinna zostać dostarczona dokumentacja fotograficzna, która pomoże w ocenie skuteczności leku. Następnie lekarz dezynfekuje twarz, oznacza miejsca podania preparatu, gdzie wstrzykuje neuromodulator. Po zabiegu pacjent otrzymuje zalecenia po zabiegowe oraz musi umówić się na wizytę kontrolną.

Medycyna estetyczna wpływa nie tylko na aspekty wizualne twarzy czy ciała, pomaga również pozbyć się kompleksów oraz wzmocnić poczucie pewności siebie. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Galderma Aesthetics Polska:

78% badanych, którzy zdecydowali się na zabieg przyznało, że czuje się dzięki temu bardziej atrakcyjnie.

Profesjonalnie wykonany zabieg medycyny estetycznej to skuteczna metoda poprawy wyglądu, a co za tym idzie budowania pewności siebie. Nie należy się jej obawiać. Warto jednak pamiętać, że to, jak czujemy się ze sobą, zależy tylko i wyłącznie od nas. Akceptacja, wiara w siebie oraz nauka budowania samoświadomości to podstawa pewności siebie.

PL-ANT-2100022

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Strona Kobiet
Dodaj ogłoszenie