Niezapomniana podróż do Wietnamu - jak ją zaplanować?

Artykuł sponsorowany
Wietnam, pożądane przez wielu podróżników państwo w Azji Południowo-Wschodniej, z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów. Wszystko za sprawą niezwykłej różnorodności pod względem krajobrazu, ciekawej kultury tego miejsca i pysznego egzotycznego jedzenia. W Wietnamie na pewno nie będziecie się nudzić i każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno miłośnik zwiedzania jak i leniuchowania na plaży. Poniżej znajdziecie miejsca, które naszym zdaniem koniecznie trzeba zobaczyć – zapraszamy!

Stolica Wietnamu - Hanoi

Hanoi to największe obok Ho Chi Minh miasto Wietnamu, usytuowane w Delcie Rzeki Czerwonej, w Tonkinie. Nazywane jest miastem z duszą, pełnym wdzięku i wyjątkowej atmosfery. To tutaj tropikalne krajobrazy mieszają się ze starożytnością, a przepiękne plaże łączą się z zachwycającą zielenią tarasów ryżowych. Hanoi to niewątpliwie miejsce, gdzie będziecie mieli okazję pierwszy raz poczuć prawdziwy klimat i kulturę Wietnamu. To tutaj możecie spotkać uroczych emerytów ćwiczących tai chi nad brzegiem jeziora Hoan Kiem, a wieczorem będziecie mogli wybrać się na pokaz hanojskich kukiełek wodnych w wietnamskim teatrze.

wietnam z planetescape

Zatoka Ha Long

To drugi punkt obowiązkowy podczas podróży do Wietnamu. Polecamy szczególnie rejs po zatoce. Wapienne formacje skalne, które wyłaniające się z tafli wody, przy odpowiednich okolicznościach przyrody (na przykład przy wschodzie słońca) robią ogromne wrażenie. Warto wiedzieć, że wspomniane formacje skalne wraz z zatoką należą do zacnego grona obiektów kulturowego dziedzictwa UNESCO. Podczas rejsu możecie odwiedzić również wyspę Żółwią.

Kompleks krajobrazowy Trang An

W tym miejscu przygodę dobrze rozpocząć w w malowniczej prowincji Ninh Binh. Przywitają Was tam przepiękne krajobrazy tarasów ryżowych, rzek i wapiennych formacji skalnych. Polecamy w tym miejscu wypożyczyć rower by móc we własnym tempie, na spokojnie i z wiatrem we włosach chłonąć przepiękne widoki tego miejsca. W Trang An będziecie mieli również okazję zwiedzić starożytną stolicę Wietnamu Hoa Lu. Istnieje również możliwość podziwiania kompleksu z łódki. Wycieczka taka trwa około 3 godzin. W trakcie wpłyniecie do trzech jaskiń i odwiedzicie trzy przepiękne buddyjskie świątynie. Dobrym zwieńczeniem tego fragmentu podróży będzie podziwianie kompleksu Trang An z zupełnie innej perspektywy, czyli z wzgórza Hang Mua.

Dolina Mai Chau

To znakomite miejsce na ucieczkę od zatłoczonych ulic stolicy. Społeczność rolnicza, do niedawna izolowana otworzyła swoje tereny dla turystów, tworząc realną konkurencję dla słynnych tarasów ryżowych Sapa. Z racji tego, że miejsce jest mało znane i znajduje się poza szlakiem komercyjnych wyjazdów zachowało swój niepowtarzalny charakter i co najważniejsze, jest to miejsce kameralne gdzie naprawdę można odpocząć. Mai Chau jest doskonałą baza wypadową do trekkingów i spacerów. Polecamy również przejażdżki rowerowe. W pobliżu znajduje się wiele tradycyjnych wiosek, w których będziecie mieli okazję poczuć prawdziwy rytm życia codziennego mieszkańców. Organizowane są tu także lekcje gotowania czy pokazy tradycyjnego tańca. Chętni mogą spróbować swoich sił pomagając w pracy w gospodarstwie.

Plaża Quy Nhon

Miejsce to w niczym nie przypomina głośnego Sajgonu czy innych gwarnych miast Wietnamu. Tutaj możecie do woli odpoczywać po aktywnym zwiedzaniu północnego Wietnamu. Nie zabraknie na pewno schłodzonych drinków w zasięgu ręki i… błogiego relaksu z zaległą lekturą w dłoni.

Podsumowując…

Azja Południowo-Wschodnia to region, który można zwiedzić, dysponując nawet niewielkim budżetem. Według TripAdvisora, Hanoi, stolica i drugie co do wielkości miasto Wietnamu to najtańsze miasto na świecie. Zarówno ceny jedzenia jak i hoteli są niemal na każdą kieszeń. Za pokój w Sajgonie czy Hanoi zapłacimy ok. 10 dolarów, a na prowincji jest znacznie taniej. Posiłek to zwykle atrakcjami organizowanymi przez miejscowe biura podróży. Bywa, że są tak tanie, że czasami zwyczajnie nie opłaca się podróżować na własną rękę.

Dodaj ogłoszenie