Zamknij

Strona Kobiet

Nowy zwierzak w domu. Tyle trzeba zapłacić! [poradnik]

szczeniak w domu

Pixabay

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

Nowy zwierzak w domu. Ile co kosztuje [poradnik]

Zdecydowaliście, czy w Waszym domu ma pojawić się pies, kot, chomik, żółw, czy akwarium z rybkami. I co dalej? Przygotowaliśmy dla Was poradnik, z którego dowiecie się, ile musicie wydać na niezbędne rzeczy dla Waszego nowego pupila.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Jeśli Wasz wybór padł na szczeniaka, to wcześniej powinniście zaopatrzyć się w legowisko (ceny zależą w dużej mierze od jego wielkości), obrożę, smycz, miski i zabawki. Na wszystkie zakupy powinno Wam wystarczyć od 200 do 400 złotych.

Weterynarze zalecają, aby pupila od samego początku karmić suchą karmą. Lepiej jest przeznaczyć na nią więcej pieniędzy i kupić tę lepszej jakości.

Do tego pierwsza wizyta u weterynarza obejmuje odrobaczenie (około 30 złotych). Na niej umówicie się na następną, na której zwierzak otrzyma pierwszą szczepionkę (około 50 złotych). Po miesiącu trzeba będzie zaszczepić psiaka jeszcze raz.

Jeżeli chodzi zaś o cenę samego psa, to wszystko zależy od tego, skąd będziecie chcieli go wziąć. Zakup rasowego szczeniaka z hodowli wiąże się z dużym kosztem (warto najpierw odwiedzić stronę związku kynologicznego i upewnić się, że wybrana hodowla tam figuruje). Malucha można także adoptować ze schroniska i z jednej z fundacji działających w naszym kraju. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem sprzedaż zwierząt niepochodzących z zarejestrowanej hodowli jest nielegalna.


Info z Polski - 27.07.2017

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy