Numerologia, czyli ukryte znaczenie liczb. Horoskop numerologiczny na podstawie daty urodzin oraz numerologia partnerska

Aneta Redzik
Numerologia to nauka, która może udzielić informacji na temat nas samych. Dzięki niej możemy się dowiedzieć, w jaki sposób liczby wpływają na nasze życie.
Numerologia to nauka, która może udzielić informacji na temat nas samych. Dzięki niej możemy się dowiedzieć, w jaki sposób liczby wpływają na nasze życie. _Alicja_Pixabay.com
Numerologia to tajemna wiedza ukryta w liczbach. Dzięki odpowiedniemu obliczeniu liczb ukrytych w imieniu, nazwisku, miejscu zamieszkania możemy wiele się o sobie dowiedzieć. Horoskop numerologiczny może dać nam odpowiedź na wiele nurtujących kwestii. Jeżeli jesteście w związku, warto zapoznać się także z numerologią partnerską. Podpowiadamy, jak obliczyć swoją liczbę numerologiczną? Do czego wykorzystywana jest numerologia?

Numerologia to prognozowanie, które uwzględnia wibracje ukryte w konkretnych liczbach. Na podstawie daty urodzin oraz liczb przypisanych do liter imienia i nazwiska możemy określić przypisaną nam liczbę numerologiczną. Każda z nich charakteryzuje się określonym zestawem cech, który determinuje nasz sposób myślenia i zachowania.

Warto przeczytać

Numerologia – na czym polega?

Numerologia to nauka o liczbach zakładająca, że świat materialny i duchowy można opisać wykorzystując do tego energię zawartą w liczbach – każda z nich posiada przypisane sobie cechy. Jest jedną z dziedzin wróżbiarstwa, jednak opiera się na twierdzeniu, że za nasze życie odpowiadają prawa matematyczne.

Prognozowanie z liczb umożliwia poznanie swoich możliwości i ewentualnych problemów, jakie mogą pojawić się z połączenia dwóch osób o określonych liczbach numerologicznych. Dzięki znajomości numerologii możemy zagłębić się w podstawy naszego zachowania i motywacji oraz prognozować wydarzenia, jakie potencjalnie czekają na nas w przyszłości.

Numerologia wykorzystuje dziewięć głównych liczb, którym odpowiadają cyfry od 1 do 9. W niektórych przypadkach uwzględnia się także liczby nadrzędne charakteryzujące wibracje o większej intensywności, tak zwane wibracje mistrzowskie (11, 22, 33, 44).

Horoskop numerologiczny, czyli jak sprawdzić swoją liczbę?

Numerologia wymaga znajomości charakteru poszczególnych liczb oraz jednoczesnej umiejętności interpretowania innych wibracji numerologicznych obecnych w naszym życiu. Ukryte znaczenie liczb można poznać z pomocą wyspecjalizowanego numerologa, który posiada doświadczenie niezbędne do poprawnego zinterpretowania wszystkich niuansów albo samodzielnie obliczając przypisaną nam liczbę numerologiczną.

Aby wyliczyć przypisaną sobie liczbę, wystarczy zsumować datę urodzenia aż do uzyskania jednej cyfry. Numerologia często korzysta również z wibracji energetycznych zawartych w literach – do kolejnych liter alfabetu przypisano kolejne cyfry od 1 do 9 (A-I, J-R i tak dalej). Wibracje energetyczne liczb pozwalają na wskazanie celów życiowych danej osoby, jej wnętrza oraz tego, jak jest postrzegana przez swoje otoczenie.

Każda liczba ma inne znaczenie. Liczba 1 uznawana jest za liczbę stworzenia łączoną z niezależnością, odwagą, siłą i przywództwem. Liczba 2 określa relacje międzyludzkie, dobroć, życzliwość, takt oraz zdolność do unikania konfliktów. Numerologia 3 oznacza optymizm, wiarę, ufność i pomysłowość. Związana jest z elokwencją i działaniem. Liczba 4 kojarzona jest ze stabilnością, odpowiedzialnością oraz racjonalizmem. Liczba 5 to odpowiednik zdolności twórczych, wyobraźni, inteligencji oraz przenikliwego umysłu. Numerologiczna piątka jest zmienna i ruchliwa. Liczba 6 cechuje się harmonią i równowagą oraz wysoką emocjonalnością – szóstki to idealiści wierzący w szczytne ideały. Liczba 7 to liczba magiczna określająca niezależność, oryginalność i intuicję. Liczba 8 cechuje się jedną z największych wibracji odpowiadającą za pewność siebie, sprawiedliwość oraz wytrwałość. Ósemki są ambitne i pracowite. Liczba 9 oznacza dojrzałość duchową wyrażającą się w intuicji, altruizmie i wrażliwości na drugiego człowieka. Numerologiczna dziewiątka jest szlachetna i gotowa do poświęceń.

Warto przeczytać

Numerologia partnerska

Numerologia partnerska skupia się na analizie związku. Ze względu na możliwość określenia karmiczności związku oraz ewentualnych problemów, na jakie jest narażony, wykorzystuje się ją przede wszystkim do zbadania aktualnych relacji partnerskich.

Numerologia związku poprzez porównanie liczb przypisanych do obojga partnerów pozwala na szczegółowe wskazanie odpowiedniej daty na podejmowanie ważnych decyzji takich jak na przykład ślub czy starania o dziecko. Wibracje energetyczne danego roku, miesiąca lub dnia mogą określić dokładny czas, w którym podjęte działania będą przebiegały po naszej myśli.

Warto przeczytać

Horoskop numerologiczny

Horoskop numerologiczny tworzony jest na bazie określonych działań matematycznych, które uwzględniają wibracje energetyczne poszczególnych liczb. Do stworzenia tego typu horoskopu niezbędna jest znajomość zasad odczytywania szeregu wibracji przeplatających się w życiu codziennym. Dopiero uwzględnienie wszelkich związków wibracji daje pełen obraz opisu osobowości oraz motywacji postępowania.

Horoskop numerologiczny tworzony jest po to, aby móc przygotować się na istotne wydarzenia, które mogą wystąpić w naszym życiu na przestrzeni tygodnia, miesiąca, a nawet roku. Jest odpowiednikiem horoskopu bazującego na znakach zodiaku.

Jak przygotować analizę numerologiczną?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie