Odżywki do włosów – kilka porad dla rozważających zastosowanie

Materiał informacyjny marki Jean Louis David
Odżywki do włosów to jedne z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych kosmetyków dedykowanych do tej części naszego organizmu. Razem z szamponami oraz maskami do włosów tworzą zestaw, w który warto się wyposażyć. W tym tekście pragniemy poświęcić odrobinę miejsca problemowi odżywek do włosów. Jeśli szukasz porady – jak stosować odżywki do włosów by ich działanie były optymalne – trafiłeś w dobre miejsce. Postaramy się również podpowiedzieć – jak poznać odżywkę dobrej jakości oraz na co zwrócić uwagę przeglądając dostępne produkty.

Pielęgnacja włosów za pomocą odżywki – od A do Z

Odżywka to kosmetyk, który należy nakładać na umyte i czyste włosy. Jest to niezwykle istotne i warte podkreślenia, że odżywki stosujemy dopiero po wymyciu włosów, a nie przed. Ponadto, odżywka powinna być aplikowana na włosy wilgotne, ale niekoniecznie całkowicie mokre. Powód jest prosty. Jeśli włosy są zbyt mokre – odżywka po prostu z nich spłynie. O wiele większy poziom absorpcji odżywki obserwujemy w przypadku jej aplikowania na włosy jedynie wilgotne.

Odżywkę należy nakładać na całą długość włosów oraz skórę głowy. Jedynie w przypadku osób z włosami przetłuszczającymi się, polecamy stosować odżywki wyłącznie od połowy długości włosów aż do ich końcówek. Dzięki temu kosmetyk nie będzie przesadnie obciążał naszych włosów, ani stymulował do nadmiernej produkcji sebum.

Po zaaplikowaniu odżywki można wykonać masaż głowy. W jego trakcie należy wykonywać okrężne ruchy, naciskając opuszkami palców na powierzchnię skóry. Masaż dobrze wpłynie na poziom przyswojenia kosmetyku i absorpcji jego dobroczynnych składników.
Po kilku minutach od aplikacji, należy odżywkę usunąć z włosów. W tym celu polecamy dokładnie spłukać je dużą ilością chłodnej wody. Jest to bardzo ważne, aby woda nie była przesadnie gorąca, gdyż będzie miała negatywny wpływ na powierzchnię skóry i włosów.

Odżywka na lato – i odżywka na lata. Jak wybrać, by nie spudłować?

Lato to okres szczególny, w czasie którego nasze włosy stawiają szczególne wymagania. W tym okresie warto poszukiwać odżywek z filtrami UV w składzie. Kosmetyki te będą skutecznie chronić nasze włosy przed szkodliwym działaniem słońca. Jak dobrze wiemy, długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne prowadzi do blaknięcia włosów oraz matowienia ich koloru.

W okresie zimowym nasze włosy potrzebują nieco innych dawek i mieszanek składników odżywczych. Dlatego w tym okresie warto sięgać po odżywki wzmacniające i regenerujące. Szczególnie te ostatnie mogą być bardzo przydatne. Zimą nosimy często nakrycie głowy, które może odbić się na kondycji naszych włosów, pozbawiając je blasku oraz objętości. Ponadto, zimne podmuchy wiatru i opady atmosferyczne również robią swoje.

W okresie niskich temperatur, z odżywek regenerujących powinny korzystać przede wszystkim osoby z włosami cienkimi, łatwo łamiącymi się, pozbawionymi objętości lub farbowanymi.

W ostatnim czasie na popularności zyskały odżywki bez spłukiwania, przeznaczone do stosowania bez konieczności mycia lub płukania włosów. Stosowanie tego typu odżywek ma swoje zalety względem odżywek standardowych. Przede wszystkim – są wyjątkowo poręczne, nadają się do stosowania w czasie podróży oraz „na szybko”, gdy nie mamy czasu na prysznic i pełne mycie głowy. Szczególnie warte polecenia są odżywki marki Jean Louis David, dedykowane do włosów o określonych predyspozycjach, jak i na określone pory roku.

Dodaj ogłoszenie