Pierzga pszczela i jej zdrowotne właściwości

Materiał partnera zewnętrznego

Zastanawialiście się, jakie są naturalne i zdrowotne składniki, które możemy pozyskać prosto od natury? Mamy idealny przykład, jakim jest pierzga pszczela. Ten występujący w naturze środek, służy jako pokarm dla pszczół, jest przez nie wytwarzany i zawiera masę zdrowotnych substancji. Można go z łatwością kupić w sklepie ze zdrowotną żywnością, jak i u pszczelarza. Cena pierzgi pszczelej jest wyższa od miodu, jednak powiemy wam teraz, dlaczego powinniście o nim pomyśleć!

Czym jest, co zawiera pierzga pszczela?

W skład tego pokarmu wchodzi – miód, ślina pszczela oraz pyłek kwiatowy. Występuje w stałej formie, którą pszczelarze zbierają z uli. Pierzga pszczela zawiera mnóstwo zdrowotnych substancji takich jak:

● Witaminy A, B1, B2, B3, B6, C, PP, E, D, H, K, B12

● Minerały takie jak – żelazo, fosfor, potas, miedź, sód, selen

● Aminokwasy oraz potas, magnez, wapń, chlor

Jak więc widzicie, produkt ten jest idealny, jeśli zależy nam na zdrowym odżywianiu. Mało osób o nim wie, z tego względu, że jest trudny do pozyskania oraz mała ilość pszczelarzy się tym zajmuje – żeby uzyskać kilogram takiej masy, trzeba wyczyścić ramki nawet 30 uli, w zależności od ilości pszczół w ulach, im więcej, tym oczywiście więcej tej substancji zalegającej na ramkach.

Zastosowanie oraz dawkowanie pierzgi pszczelej

Substancja ta służy oczywiście celom spożywczym, ale także ze względu na swoje właściwości, idealnie pasuje do profilaktyki oraz celów leczniczych. Pierzga pszczela bardzo łatwo się wchłania, stanowi ochronę przed nadciśnieniem tętniczym, działa odtruwająco, a przede wszystkim powoduje, że nasz organizm staje się silniejszy, lepiej się regeneruje, dlatego jest polecany po operacji lub zabiegu medycznym. Działa na układ nerwowy w czasie trwania depresji. Pierzgę pszczelą można stosować także na skórę, można z niej wytworzyć maseczkę, pobudza produkcję kolagenu. Jest w stanie poprawić naszą cerę, koloryt, a także nawilżyć skórę. Jest składnikiem kosmetyków, właśnie przez zawartość kwasu L-mlekowego, przez co substancje mineralne wchłaniają się szybciej.

Dawkować można w prosty sposób, poprzez przygotowanie wywaru, łyżkę substancji wystarczy włożyć do łyżeczki, zalać wodą i odczekać kilka godzin. Nie powinno się przekraczać 30 gramów dawki dziennie. Można ją stosować jako zamiennik do cukru, przy słodzeniu herbaty, dodać do jogurtu.

Gdzie ją kupić i kiedy nie stosować?

Pierzgę pszczeląmożna zakupić w sklepach ze zdrową żywnością, w formie stałej, lub jako pierzga w kapsułkach. Niestety ze względu na to, że tą substancję jest ciężko uzyskać, nie znajdziemy jej w zwykłym sklepie. Warto zajrzeć także na serwisy internetowe, oferujące zdrowotne pokarmy. Występuje w dosyć wysokiej cenie, bo aż 100-200 złotych za kilogram, jednak patrząc na jej zdrowotne cechy oraz dawkowanie, możemy być pewni, że jeden słoik starczy nam na naprawdę długo.

Szukasz miejsca w którym kupisz oryginalny ekstrakt z pierzgi pszczelej ? – Sprawdź koniecznie sklep internetowy z produktami naturalnymi domiuroda.pl

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, pierzgi nie powinny stosować osoby mające alergię na jakikolwiek składnik tego pszczelego produktu. Ten produkt może bowiem wywołać reakcje alergiczne. W tej sytuacji konieczny będzie kontakt z lekarzem. Pamiętajmy także, żeby stosować ją według dawkowania, które wynosi około 30 gramów dziennie. Nie da się jednak przedawkować tej substancji, jednak ze względu na swoją cenę oraz dostępność, różni specjaliści radzą stosować się do ujętych norm i zaleceń. Spożywanie jej w dużych ilościach, może spowodować naturalnie wzrost wagi, ze względu na to, że jest złożona z miodu.

Dodaj ogłoszenie