Lwowski Fashion Week to jeden z największych tygodni mody w Europie Wschodniej, który odwiedzany jest przez ponad 12 tysięcy gości. Wydarzenie to jest projektem formatu międzynarodowego przeprowadzonym zgodnie ze standardami eventów modowych prezentujących odzież „Ready to Wear” tj. gotowych do noszenia. Już sama lokalizacja pokazów – Międzynarodowe Lotnisko we Lwowie - mówi o skali wydarzenia i jego otwartości na świat.

I to własnie tam, po premierze kolekcji na tygodniu mody w Mediolanie, Magdalena Kurnicka, białostocka projektantka, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej zaprezentowała w minioną sobotę (27 października) swoją kolekcję Memoro.
Zobacz galerię
- To już moja druga kolekcja w tym roku nazwana w języku esperanto; języku, który został wymyślony w moim rodzinnym mieście - przypomina Magdalena Kurnicka.

- Uważam, że Białystok jest miejscem otwartym na młode talenty, szczególnie te, które się tu wykształciły. Premiera kolekcji w Mediolanie była drzwiami do świata mody i rozwoju mojej twórczości.

Dzięki wygranej w konkursie „Fashion Time Modne Miasto”, miałam okazję się tam zaprezentować i dzięki temu otrzymałam kolejne propozycje pokazania kolekcji Memoro podczas tygodni mody. Wpiera mnie w tym wszystkim „Wschodzący Białystok” co jest dla mnie niezmiernie cenne i istotne pod kątem promocji moich projektów.

Kolekcja Memoro to 12 sylwetek - zwiewne sukienki, finezyjne garnitury, okrycia wierzchnie - łączących klasykę z awangardą. - Z założenia są to kreacje odpowiednie na różne letnie wydarzenia o różnych porach dnia - wyjaśnia Magdalena Kurnicka. - Dlatego znajdują się tam sukienki wykonane z kreszowanych szyfonów niewymagających prasowania, które świetnie sprawdzą się podczas wyjazdowych wakacji. W kolekcji znajdują się też propozycje sukni wieczorowych o różnych długościach oraz nowoczesnych garniturów dla bardziej odważnych kobiet. Całość dopełnia bardzo elegancki długi płaszcz oraz kultowa ramoneska z funkcją płaszcza, która stała się bestsellerem w wśród moich projektów. Kolekcja opiera się na dwóch kolorach – białym i czarnym – czym nawiązuję do inspiracji starymi zdjęciami oraz dopasowania do pory dnia oraz okazji.

Czytaj też: Kolekcja Memoro białostoczanki Magdaleny Kurnickiej na pokazie podczas Mediolan Fashion Week 2018 (zdjęcia)

Dom mody Valentino zaprezentował kolekcję haute couture na pokazie w Paryżu