Soczewka fakijna przywraca wzrok osobom z wadą nawet -18 dioptrii! Rewolucyjna metoda leczenia w Warszawie i Krakowie

Artykuł sponsorowany Vidium Medica
Udostępnij:
Soczewki fakijne to innowacyjny, stworzony przez firmę STAAR Surgical produkt, który pozwoli skorygować wadę wzroku u osób,, które z różnych powodów nie zakwalifikowały się do laserowej korekcji wzroku. Podczas zabiegu soczewka fakijna zostaje umieszczona pomiędzy tęczówką a naturalną soczewką oka, wspierając pracę tej drugiej od wewnątrz. Zabieg jest w pełni bezbolesny i bezpieczny.

Dlaczego warto?

Soczewki fakijne to najnowocześniejsze rozwiązanie okulistyczne przeznaczone dla osób z bardzo dużą wadą wzroku lub takich, które nie kwalifikują się do przeprowadzania laserowej korekcji wzroku. Dają szybką i stabilną poprawę wzroku zabieg jest w pełni odwracalny - soczewka może zostać usunięta z oka w każdej chwili.

vidiummedica.pl

Innowacyjna soczewka w Polsce

Soczewka fakijna to bardzo zaawansowany technologicznie przedmiot, opatentowany przez firmę STAAR Surgical. Jego biokompatybilne składniki (w tym kolagen) sprawiają, że soczewki są bardzo dobrze przyjmowane przez organizm. „Pierwszy taki zabieg został przeprowadzony w Polsce niecałe 10 lat temu. - mówi nam dr Maciej Kozak z Vidium Medica – Dziś w samej naszej klinice z powodzenie przeprowadzamy kilkadziesiąt takich zabiegów rocznie.”.

Kto kwalifikuje się do zabiegu?

Soczewki fakijne stworzone są dla osób, które mają wadę wzroku między +10.0 a -18,0 dioptrii, między 21 a 50 rokiem życia, mają stabilną wadę wzroku przez minimum rok i ogólny dobry stan zdrowia.

Kto nie kwalifikuje się do zabiegu?

Niestety, istnieje szereg przeciwwskazań do wszczepienia soczewki fakijnej. Poza wiekiem poniżej 21 lat, ciążą i okresem karmienia piersią oraz niestabilną wadą wzroku, zabieg wyklucza szereg czynników chorobowych. Jest to m.in. zaćma, jaskra, cukrzyca, choroby tkanki łącznej oraz choroby rogówki i siatkówki. Badania kwalifikacyjne do zabiegu trwają od 1,5 do 3 h, w trakcie nich, lekarz upewnia się, czy w naszym przypadku zabieg może być przeprowadzony.

Na czym polega zabieg? Czy jest bolesny?

Zabieg implantacji soczewki fakijnej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a podczas całego zabiegu znajduje się w pozycji leżącej. Na oczy pacjenta założone jest specjalne urządzenie, które zabezpiecza przed mruganiem. W czasie zabiegu lekarz wprowadza soczewkę fakijną za tęczówkę, a przed soczewkę własną pacjenta. Zabieg trwa około 20 minut i jest bezbolesny.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Zazwyczaj okres rekonwalescencji po zabiegu implementacji soczewki fakijnej nie trwa dłużej niż kilka dni. W porównaniu do laserowej korekcji wzroku nie można przeprowadzić tego zabiegu na obu oczach jednocześnie - zazwyczaj robi się to jednak jak najszybciej, w przeciągu tygodnia od pierwszej operacji. Do pracy czy prowadzenia samochodu można wrócić bez obaw nawet kilka dni po zabiegu.

Ile kosztuje zabieg?

Cena zabiegu obejmuje zarówno samą operację, jak i zakup innowacyjnej soczewki, która jest implementowana do oka. Koszty zabiegu w zależności od wybranej soczewki zaczynają się od ok. 7 tysięcy złotych (Vidium Medica). Dodatkowe koszty to wizyta kwalifikacyjna (ok 300 zł) i wizyty kontrolne po zabiegu. Tutaj poznasz konkretne ceny zabiegu w Krakowie oraz Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Strona Kobiet
Dodaj ogłoszenie