Stomatologia dziecięca Kraków

Materiał partnera zewnętrznego

Stomatologia dziecięca Kraków

Coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę z konieczności wizyt kontrolnych u stomatologa nie tylko dzieci w wieku szkolnym, ale również maluszków w wieku około 1 roku. To ważne, ponieważ profilaktyka często poprawia stan zgryzu oraz ogranicza konieczność poważnych interwencji stomatologicznych w późniejszym wieku. Stomatologia dziecięca ma również za zadanie przyzwyczaić dzieci do regularnych wizyt dentystycznych w późniejszym wieku.

Czym zajmuje się stomatologia dziecięca?

Wbrew pozorom, stomatologia dziecięca to nie tylko leczenie zębów mlecznych. To również próba przyniesienia ulgi w bolesnym ząbkowaniu, a także pierwsza wizyta u stomatologa przed drugim rokiem życia.

Czasem zdarza się, że zęby mleczne trzeba leczyć, by na jak najdłużej zachować je w dobrym stanie i zapobiec rozwojowi próchnicy na zębach stałych. Stomatolog dziecięcy pomoże również w leczeniu niedojrzałych zębów stałych, które są coraz częstszym problemem.

Zdarza się, że na skutek leczenie antybiotykami lub stanów zapalnych w organizmie, dochodzi do zakażeń w obrębie jamy ustnej. Często uszkodzeniu ulega błona śluzowa, co wymaga interwencji stomatologa.

Często podczas jednej z pierwszych wizyt u stomatologa, możliwe jest również rozpoznanie ewentualnych problemów ze zgryzem, co umożliwia odpowiednio wczesną interwencję ortodontyczną.

Bezbolesne leczenie mlecznych zębów

Istnieje wiele bezbolesnych metod leczenia zębów u najmłodszych. Jedna z nich polega na leczeniu ozonem. Inne zakładają znieczulenie miejscowe. Czasem wystarczy umożliwić dziecku wybór koloru plomby, by leczenie przebiegło spokojnie i maluch z gabinetu wyszedł zadowolony, z nową ozdobą na ząbku.

Każdy z dentystów pracujących w naszym centrum, został przeszkolony w zakresie bezbolesnego leczenia zębów. Wysokiej klasy specjaliści zadbają o to, by wizyta u dentysty kojarzyła się dziecku jak najlepiej, przede wszystkim z zabiegami, które poprawiają komfort jedzenia i picia, a także ogólnego funkcjonowania.

Zapobieganie próchnicy u najmłodszych

W Cracow Dental Centre kładziemy nacisk na oddziaływanie profilaktyczne. Dlatego też często zalecamy rodzicom w trakcie wizyt kontrolnych, by zezwolili na lakierowanie ząbków dziecka. Możemy wówczas zapobiegać rozwojowi próchnicy, a także poprawić ich wygląd oraz zapobiec osadzaniu się płytki nazębnej.

Porady dla rodziców

Pedodoncja zakłada również poradnictwo dla rodziców, w zakresie dbania o ząbki ich pociech. Wielu rodziców potrzebuje porady w zakresie dbania o jamę ustną i ząbki ich dzieci- począwszy od wyboru odpowiedniej szczoteczki i pasty, skończywszy na sposobie mycia ząbków.

Sposobem na piękny uśmiech maluszka jest stomatologia dziecięca. Kraków ma miejsce, gdzie o zdrowe zęby może zadbać cała rodzina – to Cracow Dental Centre. Dogodna lokalizacja oraz godziny pracy pozwalające na wizytę bez konieczności brania wolnego to niewątpliwe zalety, doceniane przez naszych pacjentów. Dodatkowymi udogodnieniami, jakie udostępniliśmy dla naszych pacjentów, jest przejrzysta strona internetowa oraz możliwość umówienia się na wizytę za pomocą przejrzystego formularza na stronie. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnościami oraz informacjami na temat nowości wprowadzanych w naszym gabinecie, zapraszamy do śledzenia naszego fanpage na Facebooku. W razie pytań zapraszamy do naszego centrum od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-20:00. Możesz się z nami również skontaktować telefonicznie, pod numerem, który znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Dodaj ogłoszenie