Zbliża się gorący okres studniówkowy. Szaleństwo ogarnia nie tylko przyszłych maturzystów, ale też rodziców. Wyprawienie dziecka na studniówkę nie jest tanią sprawą. Sprawdziliśmy ile w tym roku trzeba wydać na bal maturalny. Jak idą przygotowania do studniówki u maturzystów? Kliknij w zdjęcie i zobacz ile kosztują.

Studniówka. Ile trzeba wydać na studniówkę? Przygotowania do studniówki [SUKIENKI, GARNITURY, CENA, KOSMETYCZKA, FRYZURY]

Nie da się określić dokładnej daty rozpoczęcia przygotowań - mówi Ewa Nowicka, tegoroczna maturzystka z VIII LO - Ponieważ są osoby, które planują to wydarzenie parę lat wstecz, a są i takie które zwlekają na ostatnią chwilę. Właśnie do tych osób należę i ja. Pytania typu ,,jaką masz sukienkę, "Czy już zapisałaś się do kosmetyczki, fryzjera" zadawano mi już od początku roku szkolnego czyli od września.

Zobacz galerię

Dla dziewczyn studniówka równa się bankructwu - śmieje się Ewa. - Każdy kto idzie na bal musi przede wszystkim zapłacić za salę, DJ-a i partnera. Ja zapłaciłam około 500 złotych z partnerem. Patrząc na to ile płacą inne szkoły, ta kwota mieści się w normie. Sukienkę kupiłam dwa tygodnie przed balem, a dodatków i butów do dziś nie mam (do studniówki zostały dwa tygodnie - [przyp. red]).

Harmonogram studniówek w Białymstoku:

Ta część będzie aktualizowana. Twojej szkoły nie ma na liście? Napisz do nas na adres online@poranny.pl i poinformuj kiedy jest Twoja studniówka.

12 stycznia:

XIV LO w Białymstoku

13 stycznia:

VI LO w Białymstoku

18 stycznia:

Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku

19 stycznia:

II LO w Białymstoku
VIII LO w Białymstoku

20 stycznia:

III LO w Białymstoku

Studniówka 2018: ZSHE w Białymstoku. Ekonomik bawił się na studniówce w Dworku Czarneckiego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Studniówka 2018. Studniówka Zespołu Szkół Gastronomicznych w Dworze Czarneckiego [ZDJĘCIA]

SPRAWDŹ:Studniówka miejska 2017. Pierwszy polonez już za nimi. To znak, że za 100 dni matura

ZOBACZ TEŻ:Studniówka LO w Brańsku. Klasa liczyła 8 uczniów. Zabawa i tak była przednia (zdjęcia)

Studniówka 2017. II LO w Białymstoku. Z tego "poloneza" mogą być dumni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Studniówka. Ile trzeba wydać na studniówkę? Przygotowania do studniówki [SUKIENKI, GARNITURY, CENA, KOSMETYCZKA, FRYZURY]