MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak oceniliśmy piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Wisłą Płock. Kacper Skóra z golem i asystą

Paweł Stankiewicz
Arka Gdynia - Wisła Płock
Arka Gdynia - Wisła Płock Jakub Steinborn
Arka Gdynia wygrała u siebie z Wisłą Płock 2:0 w meczu Fortuny 1. Ligi. Gospodarze mieli problemy, bo na początku meczu i w przerwie stracili dwóch ważnych zawodników. Pokazali jednak charakter i sięgnęli po cenne zwycięstwo. Sprawdźcie jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Arki Gdynia za mecz z Wisłą Płock.

Oceny piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Wisłą Płock, Fortuna 1. Liga, 21.04.2024 r.

Arka Gdynia miała problemy kadrowe przed meczem, a nowe doszły w trakcie spotkania. I tak potrafiła wygrać z Wisłą Płock i zrobić kolejny krok w kierunku awansu do PKO Ekstraklasy.

- Nie było to łatwe spotkanie i tego się spodziewaliśmy. Mieliśmy problemy personalne przed meczem. Dzięki pracy fizjoterapeutów doprowadziliśmy niektórych zawodników do takiego stanu, że mogli wystąpić od pierwszej minuty. Jednak problemy personalne nawarstwiły się, zwłaszcza w pierwszej połowie. Janek Gol i Hubert Adamczyk, którzy w trudnych chwilach potrafią przesądzić losy spotkania, musieli zejść z boiska. Tym bardziej gratuluję zespołowi, że pokazał charakter, że byliśmy razem. Trudno mi ocenić, kiedy Janek i Hubert będą mogli grać, ale mam nadzieję, że wystąpią już w kolejnym spotkaniu. Uważam, że zmiany były bardzo dobre. Wygraliśmy bardzo ważny mecz, jeśli chodzi o nasz cel - przyznał Tomasz Grzegorczyk, asystent trenera Arki, Wojciecha Łobodzińskiego.

Paweł Lenarcik - 5

Paweł spisał się poprawnie. Nie miał wiele pracy, bo rywale oddali tylko jeden celny strzał.

Marc Navarro - 6

Debiut udany, bo Arka wygrała i nie straciła gola. Przy stanie 0:0 zablokował groźny strzał Sekulskiego z pola karnego.

Michał Marcjanik - 6

Dobry występ. Michał nie dopuścił do większego zagrożenia dla bramki Arki.

Martin Dobrotka - 6

Również spisał się solidnie i wypełnił swoje zadania na boisku.

Przemysław Stolc - 6

Wobec absencji Gojnego awaryjnie zagrał na lewej obronie. Spisał się dobrze, ale miał ciężko, bo szukał przełożenia piłki na prawą nogę.

Janusz Gol - bez oceny

Na boisku spędził kilka minut i opuścił je z kontuzją. Oby to nie było nic poważnego. Grał zbyt krótko, żeby go oceniać.

Kacper Skóra - 8

Bohater Arki w tym spotkaniu. Zaliczył asystę przy pierwszym golu, a drugiego sam strzelił po świetnej akcji. Był mocnym punktem zespołu w ofensywie.

Hubert Adamczyk - 5

Też z powodu kontuzji nie zagrał całego meczu i został zmieniony już w przerwie. Pierwsza połowa była mocno przeciętna w wykonaniu Huberta.

Alassane Sidibe - 6

Rozegrał dobre spotkanie, ale tym razem brakowało więcej jakości w jego postawie na boisku.

Olaf Kobacki - 7

Strzelił bardzo ważną pierwszą bramkę, bo otwierającą wynik meczu, kiedy goście z Płocka nieźle radzili sobie na boisku. Potem już Arka dominowała.

Karol Czubak - 5

Walczył z obrońcami Wisły i skupiał na sobie ich uwagę. Tym razem nie miał nawet okazji bramkowej.

Michał Borecki - 7

Wszedł na samym początku za kontuzjowanego Gola i spisał się naprawdę dobrze. Bardzo obiecująca zmiana.

Tornike Gaprindaszwili - 5

Dużo biegał, walczył, starał się, ale w tym wszystkim było za mało jakości czysto piłkarskiej.