Zwolnienia lekarskie L4 ZASADY i OZNACZENIA Od 1 lipca wchodzą elektroniczne zwolnienia lekarskie, ale to nie wszystko.... Zwolnienie L4 zwalnia nas z obowiązku świadczenia pracy, ale nakłada na nas również ograniczenia. Każde zwolnienie L4 jest oznaczone kodem 1 lub 2, co oznaczają? L4 to też mniejsza wypłata. Sprawdź, oto 9 faktów o zwolnieniu L4.

ZWOLNIENIE L4: TO MUSISZ WIEDZIEĆ

Co oznacza kod 1 I 2, ile dostaniemy wypłaty na L4, czy wolno wyjść z domu? Polacy często korzystają ze zwolnień, ale czy widzą z czym to się wiąże?

Elektroniczne zwolnienie L4: Od 1 grudnia e-zwolnienia zostaną przesłane z gabinetu lekarskiego wprost do pracodawcy. Koniec z drukami L4

Polacy na zwolnieniach lekarskich przebywają niemal 300 mln dni w roku.

Przypuszcza się, że co dziesiąty udaje, że choruje. Elektroniczne zwolnienia, które będą obowiązkowe od 1 lipca tego roku mają umożliwić lepszą kontrolę zwolnień. Wiele osób, nie wie jednak z czym wiąże się zwolnienie lekarskie. A niestety ta niewiedza, może nas sporo kosztować. Bo choć nie każda choroba wymaga od nas pozostania w domu, to i tak pewne aktywności są niedopuszczalne.

Ale zwolnienie L4 to też mniejsza wypłata. W Każdej chwili możemy ponadto zostać skontrolowani.

ZWOLNIENIE L4: CO WOLNO? OTO 9 FAKTÓW O L4. SPRAWDŹ W GALERII

9 FAKTÓW O ZWOLNIENIACH L4

ZWOLNIENIE L4: CO WOLNO? OTO 9 FAKTÓW O L4. SPRAWDŹ NA NASTĘPNEJ STRONIE