Dobra teściowa, to elastyczna teściowa
Odwieczny problem, jaki mają młode małżeństwa (i nie tylko młode, bo te z długoletnim stażem również), to wspólne spędzanie świąt. Musisz pamiętać, że twoje dziecko też ma teściów i że oni również tak jak i ty pragną spędzić ten czas z dziećmi. Warto być w tej kwestii elastycznym. Jeśli twoje dziecko nie może przyjechać na Wigilię do Ciebie, zaproś go na drugi dzień świąt i nigdy mu tego nie wypominaj! Elastycznością musisz się także wykazać w przypadku kwestii wychowywania wnuków, czy pomocy w kuchni. Nie narzucaj się, ewentualnie zapytaj, czy potrzebują twojej ingerencji i wsparcia.
Nie bierz udziału w konfliktach małżeńskich swoich dzieci
Jeżeli widzisz, że dzieciom się nie układa, kłócą się – nigdy nie stawaj po żadnej stronie. Bycie obiektywną w tej sprawie może być bardzo trudne, dlatego lepiej nie brać udziału w konflikcie. Często bywa tak, że małżonkowie godzą się szybciej niż myślisz, a ty stając po stronie np. jednego dziecka, urazisz tym samym drugie i na odwrót. Oni o kłótni szybko zapomną, jednak ty dostaniesz łatkę tej niedobrej teściowej.
Nie każ nazywać siebie mamą
Wiele osób ma z tym problem, a mianowicie nazwanie swojej przyszłej teściowej mamą. Uważają, że matkę ma się tylko jedną. Dlatego ty nie narzucaj się i nie poprawiaj żony lub męża swojego dziecka, jeśli nazwie cię inaczej. Oczywiście zaproponuj nazywanie się „mamą”, ale nie miej urazy, że na samym początku, małżonek twojego dziecka, będzie się zwracał do ciebie bezosobowo.
Traktuj ich tak samo
To może być trudne dla ciebie, ale warto traktować żonę lub męża swojego dziecka, jak własne i żadnego z nich nie wyróżniać, a tym bardziej stawać po jednej ze stron. Zobaczysz, że z czasem zaakceptujesz, pokochasz i będziesz traktować jak własne!