Elżbieta Kaczmarek
Branża: meblarska
Elżbieta Kaczmarek prowadzi wraz z mężem rodzinną firmę meblarską, COM40. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji i dystrybucji mebli tapicerowanych i materacy. Małżeństwo nie udziela mediom wywiadów, ani nie udostępnia swoich zdjęć. Za to majątek pary jest wyceniany na ponad 3 miliardy złotych, co sytuuje ich na 10. pozycji w Rankingu 100 Najbogatszych Polaków Forbesa 2019.
W 2006 r. Elżbieta Kaczmarek związała swoją przyszłość ze spółką Correct, która zaopatruje w meble takich klientów, jak IKEA. Udziałowcem COM40 została dopiero w 2016 roku.
Urszula Siecińska
Branża: FMCG
Urszula Siecińska w 1989 r. założyła wraz z mężem firmę Suempol. Był to strzał w dziesiątkę. Spółka z rejonu Bielska Podlaskiego początkowo zajmowała się przetwórstwem krewetek. Z czasem rozrosła się do tego stopnia, że Urszuli Siecińskiej udało się zająć 60. pozycję w Rankingu 100 Najbogatszych Polaków Forbesa.
Obecnie przedsiębiorstwo handluje łososiem wędzonym z Norwegii i Alaski. Produkty Suempol doceniła m.in. belgijska rodzina królewska, która zaopatrywała się m.in. u państwa Siecińskich.
Elżbieta Inglot
Branża: kosmetyczna
Elżbieta, Barbara i Zbigniew Inglot są współwłaścicielami polskiej marki kosmetyków kolorowych, która swoją nazwę zawdzięcza ich nazwisku. Elżbieta Inglot pełni funkcję wiceprezes spółki. Jak poinformował nas Dział PR firmy INGLOT, „od początku swojej działalności biznesowej pani prezes bardzo ceni swoją prywatność oraz nie angażuje się w publiczne wystąpienia”.
Firma INGLOT powstała w 1983 r. w Przemyślu. Rodzinny biznes założył nieżyjący już Wojciech Inglot - brat Elżbiety i Zbigniewa. Jeszcze w czasach PRL-u wraz z siostrą odkupił od Polfy stare urządzenia produkcyjne. Dzięki inwestycji Elżbieta Inglot została współwłaścicielką spółki INGLOT. Co ciekawe, początkowo firma produkowała płyn do czyszczenia głowic magnetofonowych, a później - dezodoranty.
Przełom w działalności przedsiębiorstwa nastąpił po wyjeździe Wojciecha Inglota do Stanów Zjednoczonych. Pobyt w USA umożliwił biznesmenowi poznanie rynku kosmetyków kolorowych. Dzięki temu INGLOT zaistniał w branży. Początkowo firma produkowała lakiery do paznokci, z czasem rozpoczęła produkcję cieni do powiek oraz innych kosmetyków. W 2006 r. w Montrealu właściciele spółki otworzyli pierwszy, zagraniczny sklep INGLOT.
W 2019 r. majątek Zbigniewa, Elżbiety i Barbary Inglot był wart ponad miliard złotych.