Makijaż permanentny brwi to zabieg inwazyjny. Dobrze dobrana metoda oraz skuteczna pielęgnacja skóry po jego wykonaniu daje oszałamiający efekt.
Podczas planowanej wizyty u linergistki na samym początku przeprowadzany jest wywiad z klientką. Omawiane są wówczas oczekiwania i efekty odnośnie zabiegu. Następnie wypełniane jest oświadczenie i zgoda. Kiedy wszystkie formalności dobiegły końca, należy znieczulić miejscowo łuk brwiowy za pomocą kremu z lidokainą. Po 20 minutach można rozpocząć pracę nad nowym kształtem brwi. Odbywa się to przez precyzyjne namalowanie kształtu brwi kredką kosmetyczną lub nasączonej tuszem nici, którą się odbija na twarzy w odpowiednich miejscach. W tym samym czasie należy też wybrać kolor – powinien on być zbliżony do naturalnej barwy lub nieco ciemniejszy, gdy chcemy bardziej wyrazisty efekt.
Gdy linergistka zakończyła wszelkie przygotowania i szkicowanie przystępuje do rysowania brwi. Tutaj w zależności od wybranej metody kosmetyczka przystępuję do wykonania zabiegu. W tym celu używa narzędzia, który przypomina metalowy długopis i wykonuje lekkie nacięcia w kształcie włosków lub za pomocą cienkich igieł cieniuje powierzchnię, którą następnie wypełnia barwnikiem.
Jak wygląda wykonanie zabiegu makijażu permanentnego brwi?
Wbrew pozorom jest ich sporo. Można je podzielić ze względu na urządzenie, którym jest wykonywany zabieg (mechaniczna i niemechaniczna), ze względu na efekt końcowy, który jest uzyskany za pomocą metody mechanicznej, czyli:
- cieniowania,
- włoskowa,
- hybrydowa,
- pixelowa (ombre).
Kolejnym podziałem, jaki możemy wyróżnić to microblanding i microshading (i to dotyczy metody manualnej).
Dostępne metody makijażu permanentnego
Metoda niemechaniczna inaczej zwana manualną, ręczną, piórkową, microblandingiem. Tutaj do wykonania makijażu permanentnego niepotrzebna jest żadna maszyna. Robi się ją ręcznie za pomocą igły i docisku do skóry. W tym celu używa się tzw. pena, w którym znajduje się igła (nożyk), za pomocą której barwnik wnika w głąb naskórka.