Olejek rycynowy lub herbaciany
Olejek herbaciany ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, dodatkowo działa antyseptycznie. Sprawdzi się przy odciskach, dlatego do miski z ciepłą wodą wlej kilka kropel olejku z drzewa herbacianego. Mocz stopy nie dłużej niż przez 15 minut. W walce z odciskami pomoże również olejek rycynowy, który powinien być wcierany w zmienione miejsce do momentu, aż nie pozbędziesz się dolegliwości (może to potrwać nawet 2 tygodnie). Możesz również olejek dodać do ciepłej wody i moczyć nogi, w ten sposób ukoisz ból, a bąbel zniknie.
Domowy płyn na odciski
Płyn na odciski to kolejny sposób na pozbycie się tej dolegliwości. Zrobisz go w bardzo łatwy sposób, łącząc ze sobą następujące składniki: wodę, cytrynę i kwas acetylosalicylowy.
Gotowy płyn nanieś za pomocą wacika na odcisk i pozostaw go na około 10 minut. Po czym opłucz stopy. Zabieg powtarzaj 2 razy dziennie przez 3 dni.
Kwas chlebowy
Kwas chlebowy można zrobić samemu lub kupić gotowy. Okład z niego połóż na odcisk na całą noc za pomocą gazy. Możesz również przygotować miksturę z bułki tartej i octu jabłkowego w proporcji (1 łyżka bułki tartej i 2 łyżki octu). Odczekaj dwa dni i nałóż na odcisk.
Napar z rumianku
Rumianek jest dobry na wiele dolegliwości, sprawdzi się także przy odciskach. W tym celu przygotuj napar z rumianku. Na litr wody będziesz potrzebować 4 torebek lub 3 łyżek. Do tak przygotowanego płynu włóż stopy na około 15 minut. Po czym dokładnie osusz nogi i nawilż je tłustym kremem lub wazeliną. Załóż skarpetki z naturalnego materiału.