Sposoby na nieprzyjemny zapach spod pach. Zobacz, jak zachować świeżość przez cały dzień!
Gdy latem więcej się pocimy, problemem może stać się nieprzyjemny zapach spod pach. Sprawdź, jak go zlikwidować i zachować świeżość przez cały dzień! Przesuwaj zdjęcia w prawo, ew. naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Regularnie się myj pod pachami
Higiena pach to podstawowy sposób, by usuwać ze skóry bakterie odpowiedzialne za przykry zapach potu, a także pozostałości kosmetyków. Mycie tych rejonów łagodnie działającym mydłem jest konieczne co najmniej dwa razy dziennie – rano, by zyskać świeżość na cały dzień, oraz wieczorem, by zmyć wszystkie wydzieliny oraz warstwę antyperspirantu. Dobrze, by nocą gruczoły potowe mogły pracować swobodnie, jednak w przypadku problemów z ich nadmiernym pobudzeniem konieczne może być używanie produktów przeciwpotliwych również na noc. Wtedy poranna higiena ma za zadanie usunąć starą warstwę kosmetyku przed nałożeniem nowej.
Usuwaj włosy pod pachami
Włosy pod pachami to rezerwuar bakterii, które rozkładają pot do związków o przykrym zapachu. Nawet ich regularne mycie nie sprawi, że ta część ciała będzie równie świeża, jak w przypadku pach ogolonych. Dlatego takie działanie jest polecane nawet mężczyznom, zwłaszcza w przypadku nadmiernej potliwości. Skuteczność usuwania włosów spod pach (również depilacji woskiem) w ograniczaniu ich przykrego zapachu zweryfikowano w sposób naukowy.
Używaj antyperspirantu pod pachy
Antyperspirant to produkt, który hamuje wydzielanie potu, podczas gdy dezodorant niweluje jedynie przykry zapach. Skuteczny środek pod pachy powinien zawierać sole glinu, które tymczasowo blokują gruczoły potowe. Jeśli zwykły produkt nie działa, warto poszukać specjalnego. Dobrze, by zamiast powszechnie stosowanego chlorku glinu, który u gryzoni powiązano też rozwojem guzów nowotworowych, zawierał skuteczny kompleks glinowo-cyrkonowy. Jest to związek mineralny naturalnego pochodzenia o nazwie tetrahydroksychlorek glinowo-cyrkonowy glicyny, w składzie oznaczany jako Aluminium Zirconium Tetrachlorohydrex GLY.