Krok 3
Gdy hybryda zaczyna się łuszczyć, zdejmij folię i waciki. Lakier powinien łatwo odchodzić od płytki. Używając drewnianego kopytka delikatnie odsuwaj resztki z paznokcia.
UWAGA: Płytka paznokcia po nasączeniu jest miękka i delikatna – unikaj naciskania jej ostrym końcem patyczka!
Krok 4
Wyrównaj powierzchnię paznokcia za pomocą bloku polerskiego. Na koniec możesz nałożyć regeneracyjną odżywkę z witaminami lub rozpocząć wykonywanie nowej hybrydy.
A może frezarka?
W wielu salonach kosmetycznych ściąganie hybrydy odbywa się za pomocą frezarki. Te pozornie skomplikowane urządzania zyskały dużą popularność również wśród amatorek. Za pomocą wymiennych końcówek frezarka skutecznie usunie utwardzony lakier, wypoleruje płytkę czy opracuje skórki. Zdejmowanie hybrydy frezarką odbywa się na sucho, oznacza to, że płytka nie jest rozmiękczona jak po kontakcie z acetonem i nie jest tak narażona na uszkodzenia. Pamiętaj jednak, że obsługa frezarki wymaga wprawy i nieumiejętnym posługiwaniem się nią możesz wyrządzić sobie krzywdę!
Usuwanie hybrydy za pomocą pilnika
Gdy boisz się metody z acetonem lub nie masz pod ręką frezarki, możesz śmiało zdjąć lakier hybrydowy za pomocą pilnika. To dość czasochłonny sposób, lecz jego zaletą jest większa kontrola nad ścieraniem. W tym celu przygotuj pilniki o gradacji 100 oraz 180 lub większej. Pilnikiem z grubszym ziarnem spiłuj wierzchnią warstwę lakieru, a stosując drobniejszy wariant wyrównaj płytkę do całkowitego wygładzenia.