Różowe taksówki, czy taksówki tylko dla kobiet, są popularne w wielu krajach.
SheRides (SheTaxis) w Nowym Jorku (Stany Zjednoczone)
W Nowym Jorku już w 2014 r. Stella Mateo założyła firmę zajmującą się car-sharingiem, SheRides. Jej usługa, znana także jako SheTaxis, spotkała się z ciepłym przyjęciem. Kobiety uzyskały możliwość wyszukiwania kierowców tej samej płci w aplikacji.
Co prawda miejscowe władze uznały, że osoba za kółkiem nie może odmówić mężczyźnie przewozu ze względu na jego płeć, ale Nowojorska Komisja Praw Człowieka oraz Komisja Taksówek i Limuzyn zapewniały, że nikt nie wnosił skarg w związku z nową usługą.
Pink Taxi w Kairze (Egipt)
W Kairze (stolicy Egiptu) w 2015 r. zaczęły funkcjonować Różowe Taksówki. Inicjatywa powstała w odpowiedzi na powtarzające się w taksówkach incydenty związane z molestowaniem seksualnym i napaściami na kobiety. Twórczyni usługi, Reem Fawzi, liczyła na to, że Pink Taxies zwiększą poczucie bezpieczeństwa kobiet.
Każdy samochód należący do sieci został wyposażony w wewnętrzną kamerę i mikrofon, co umożliwiło nagrywanie wszystkich przejazdów. Dodatkowo w autach zainstalowano tzw. kill buttony, czyli przyciski, których wciśnięcie umożliwia zdalne zatrzymanie auta.
Pink Taxi w Belgradzie (Serbia)
Podobna inicjatywa powstała w Belgradzie, stolicy Serbii, gdzie działa sieć Pink Taxi. Kobiety korzystające w serbskich różowych taksówek mogą pobrać aplikację dostępną w Google Play, App Store i AppGallery (na urządzenia Huawei).