Wałek jadeitowy do masażu twarzy – sprawdziliśmy, czy jest skuteczny i czy warto go używać!
Wałek jadeitowy do masażu twarzy to hit na drogeryjnych półkach! Masażer do twarzy wykonany z jadeitu lub kwarcu zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji w sieci. Pomysł na wykonywanie masażu twarzy tym gadżetem wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, a patrząc na nieskazitelne cery Azjatek, trudno oprzeć się pokusie wypróbowania tego akcesorium. Jak twierdzą producenci kamiennych rollerów, regularne wykonywanie nim masażu twarzy ma rzekomo zmniejszać widoczność porów, poprawiać owal twarzy i niwelować opuchliznę pod oczami. Jak jest naprawdę? Czy jadeitowy wałek do masażu twarzy rzeczywiście jest skuteczny i czy warto go kupić? Wyjaśniamy!
1. Jak działa jadeitowy i kwarcowy masażer do twarzy?
Jadeit nazywany jest w Azji „kamieniem młodości”. Uważa się, że masaż wykonany tym materiałem działa przeciwzmarszczkowo i liftingująco, redukuje cienie i worki pod oczami, poprawia również krążenie krwi i drenaż limfy. Jeśli przed masażem dodatkowo schłodzimy roller w lodówce, pomoże on zmniejszyć opuchliznę w okolicach oczu oraz widoczność porów. Masaż kamiennym wałeczkiem to także świetny sposób na relaks i odprężenie, gdyż wykonywanie go jest bardzo łatwe i przyjemne.
Wałeczek z różowego kwarcu zadziała tak samo, jak ten wykonany z jadeitu. Różnica polega jedynie na tym, że ten pierwszy dłużej utrzymuje chłód.
2. Ile kosztuje i gdzie kupić jadeitowy roller do twarzy?
Kamienny wałek do masażu twarzy wykonany z jadeitu lub kwarcu można obecnie bez problemu znaleźć w każdej większej drogerii. Średnia cena tego produktu wynosi ok. 30-40 zł. W sieci dostępne są też tańsze rollery - nawet za kilkanaście zł, jak również droższe, wykonane np. z bursztynu lub kryształu górskiego.
3. Jak używać kamiennego wałeczka do masażu twarzy?
Przed rozpoczęciem masażu twarzy kamiennym rollerem, należy umieścić go na kilka minut w lodówce (chłód kamienia pomoże skuteczniej zamknąć pory i zmniejszyć opuchliznę). Należy również odpowiednio przygotować twarz do masażu. Skóra powinna być oczyszczona i dobrze nawilżona – poleca się stosowanie olejków do masażu twarzy bądź olejków naturalnych, np. migdałowego lub arganowego. Masując twarz kamiennym rollerem należy wykonywać ruchy na zewnątrz twarzy. Na policzkach: od nosa do ucha, na brodzie i szyi: w dół, na czole: na boki i w górę. Warto też bardzo delikatnie przesuwać rollerem po zamkniętych powiekach i pod oczami. Każdy ruch zaleca się powtarzać ok. 5-10 razy, uważając, aby nie naciskać zbyt mocno na skórę.
Masaż jadeitowym lub kwarcowym wałeczkiem należy wykonywać regularnie, jednak nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Po każdym użyciu rollera trzeba go dokładnie umyć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii.