Leni Riefenstahl
Niemiecka reżyserka filmowa, która przeformułowała estetykę kina. Rozpoczynała karierę jako tancerka, by następnie przenieść się w obszar filmu. Gdy w 1932 usłyszała przemowę Adolfa Hitlera, zaoferowała mu swoje usługi jako reżyser. Tym samym stała się jedną z czołowych artystek propagandowych III Rzeszy. Mimo licznych kontrowersji z tym związanych, do dziś jest uznawana przez znawców kina za postać wybitną, która wyznaczyła nowy kierunek obrazowania w filmie.
Jane Goodall
Brytyjska antropolog, prymatolog, etolog; badaczka szympansów bonobo i goryli w Tanzanii. Dzięki niej nauka poznała procesy społeczne oraz mechanizmy uczenia się małp. Goodall odkryła, że zwierzęta te potrafią posługiwać się narzędziami, co pozwoliło włączyć je do grupy hominidów. Jane wyznaczyła nowy kierunek prowadzenia badań. Jako pierwsza odeszła od tradycyjnych metod uniwersyteckich, nadając zwierzętom imiona zamiast numerów.
Frida Kahlo
Meksykańska malarka, samouk, pierwsza, która postanowiła w pełni wyrazić siebie jako kobietę - jednostkę wolną, niezależną od mężczyzny. Jej obrazy pełne są bólu i cierpienia, które fizycznie towarzyszyły jej w życiu ze względu na przebytą chorobę i wypadek. Oryginalna i kontrowersyjna postać, znana z niezwykłych strojów i fryzur. Była życiową partnerką artysty Diego Rivery, jednak nie przeszkadzało jej to w prowadzeniu wyzwolonego, także pod względem seksualnym, życia. Wykształciła indywidualny styl, który po dziś dzień inspiruje pokolenia artystów.
Simone de Beauvoir
Prekursorka ruchu na rzecz kobiet, feministka, filozofka i pisarka francuska. Autorka dzieła „Druga Płeć”, która położyła podwaliny pod współczesny feminizm. Jedno z najsłynniejszych zdań z jej utworu brzmi: „Nie rodzimy się kobietami - stajemy się nimi”. Simone była partnerką życiową i współpracowniczką Jean-Paul Sartre’a. Odważna, nie bacząca na opinię publiczną, szokowała niezależnymi poglądami i śmiałym stylem życia.