Malala Yousafzai
Pakistańska działaczka na rzecz praw kobiet, w szczególności ich prawa do edukacji. Najmłodsza laureatka Pokojowej Nagrody Nobla (2014). Zaczynała od prowadzenia bloga pod pseudonimem Gul Makai, gdzie opisywała sytuację dziewczynek w pakistańskich szkołach. Mimo wprowadzonego zakazu edukacji kobiet, walczyła o ich prawa, za co została nominowana do licznych nagród. W 2012 r postrzelona w głowę w zamachu przeprowadzonym przez talibów.
Maria Skłodowska-Curie
Fizyczka, chemiczka, pionierka w świecie nauki, do którego to otworzyła kobietom drzwi. Ze względu na fakt, że w dziewiętnastowiecznej Polsce kobiety nie miały dostępu do uczelni wyższych, w 1891 r. Maria wyjechała na studia do Paryża i tam też rozwinęła swoją późniejszą karierę. Stała się prekursorką nowej gałęzi chemii - radiochemii. Za jej największe osiągnięcia można uznać rozwinięcie teorii promieniotwórczości oraz odkrycie nowych pierwiastków - Polonu i Radu. Pierwsza kobieta w historii, która otrzymała Nagrodę Nobla i jedyna do tej pory, która dostała dwie takie nagrody (1903, 1911). Pierwsza kobieta, która została kierowniczką katedry na paryskiej Sorbonie.
Margaret Thatcher
W 1979 r. została premierem Wielkiej Brytanii - pierwszą kobietą w Europie piastującą ten urząd. Jako jedyny polityk w XX wieku trzykrotnie wygrała wybory dla swojej partii, stając się tym samym najdłużej urzędującym brytyjskim premierem. Przez swoją stanowczość, m.in. w stosunku do strajkujących górników i państw bloku wschodniego, nadano jej przydomek „Żelazna Dama”. Znana ze swojego eurosceptycyzmu, była zwolenniczką ograniczonej integracji europejskiej. W świecie męskiej dominacji udowodniła kobiecą siłę do stanowienia o losach świata.