Na temat zabiegów medycyny estetycznej z zastosowaniem botoksu powstało wiele mitów i uprzedzeń. Które z nich są prawdziwe, a które fałszywe? Przekonajcie się!
Botoks zmienia rysy twarzy i wygląda ona nienaturalnie
To jeden z mitów, który krąży wokół botoksu. Toksyna botulinowa nie zmienia rysów twarzy, tylko delikatnie rozluźnia mięśnie, nie powodując przy tym ich spięcia. Dobrze wykonany zabieg sprawia, że twarz zachowuje naturalny, młody wygląd i nie ma możliwości zmiany rysów, czy efektu „maski”. Niepożądane efekty, czyli nienaturalny wygląd to wynik nieumiejętnego zastosowania botoksu lub podanie go w zbyt dużej ilości.
Tylko lekarz może wykonać zabieg wstrzyknięcia botoksu
FAKT. Botoks to wyrób medyczny. Wstrzyknięcie go za pomocą igły do twarzy jest zabiegiem, który przerywa ciągłość skóry, dlatego powinien być wykonywany tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Zabiegu nie może wykonać ani kosmetyczka, ani kosmetolog!
Botoks jest niebezpieczny dla zdrowia
PRAWDA I FAŁSZ. Botoks jest niebezpieczny tylko w przypadku zażycia bardzo dużej dawki (ponad 3 tysiące jednostek). W przypadku medycyny estetycznej i niwelowania zmarszczek ilość podawanej toksyny botulinowej jest niewielka. Dodatkowo stosowany jest on również w leczeniu migreny oraz u pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi.