Botoks – fakty i mity! Cała prawda o toksynie botulinowej

Katarzyna Dębek
Na temat zabiegów medycyny estetycznej z zastosowaniem botoksu powstało wiele mitów i uprzedzeń. Które z nich są prawdziwe, a które fałszywe? Przekonajcie się!
Na temat zabiegów medycyny estetycznej z zastosowaniem botoksu powstało wiele mitów i uprzedzeń. Które z nich są prawdziwe, a które fałszywe? Przekonajcie się! 123 RF
Zabiegi medycyny estetycznej stały się bardzo popularne. Dużym zainteresowaniem cieszy się botoks, który uważany jest za magiczny eliksir młodości. Pomimo tego, ze wiele kobiet się na niego decyduje bez żadnych obaw, istnieją także takie Panie, które chciałyby go zrobić, ale się boją. Poznajcie fakty i mity na temat botoksu!

Botoks to mało inwazyjny zabieg, który działa przeciwstarzeniowo poprzez niwelowanie zmarszczek na twarzy. Stosowany jest od 20 lat i mimo swojej skuteczności ma wiele przeciwników. Może być to spowodowane opiniami, które krążą w internecie. Co warto wiedzieć o botoksie. W galerii prezentujemy prawdziwe i fałszywe tezy na ten temat.

Dowiedz się więcej:

Co to jest botoks?

Botoks to toksyna stosowana w medycynie od dłuższego czasu. Używana jest nie tylko jako eliksir młodości, ale także pozwala walczyć z napięciami mięśniowymi, nadmierną potliwością i bólami głowy. Wstrzyknięty za pomocą cieniutkiej igły w odpowiednie miejsce na twarzy, sprawia, że skóra jest wygładzona, a zmarszczki mniej widoczne. Zabieg trwa krótko i jest bezbolesny.

Jakie są efekty botoksu?

Pierwsze efekty pacjent może zauważyć już po dwóch dniach. Po tygodniu można się już cieszyć z mniej widocznych zmarszczek. Skóra wygładza się stopniowo, a działanie toksyny utrzymuje się po pierwszym zabiegu 2-4 miesiące, natomiast po drugim 7 miesięcy. Wszystko jest uzależnione od kondycji i właściwości skóry.

Kto nie może poddać się zabiegowi botoksu?

Wstrzyknięcie botoksu to zabieg, który poprawia wygląd skóry twarzy. Jednak nie wszyscy mogą go stosować. Komu nie zaleca się stosowania toksyny botulinowej? Oto lista przeciwwskazań:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • stosowanie antybiotyków,
  • grypa, przeziębienie, osłabienie organizmu,
  • niewydolność serca,
  • niewydolność nerek,
  • stan po zawale mięśnia sercowego,
  • choroby skóry nad miejscem, w którym toksyna botulinowa ma być zastosowana,
  • choroby złącza płytki nerwowo-mięśniowej,
  • uszkodzenia skóry.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet