Wcierki
W sklepach i aptekach dostępne są wcierki na porost włosów. Można je zrobić samemu wykorzystując sok z rzepy lub brzozy oraz wyciągi z kozieradki i lukrecji lub suszonych ziół (pokrzywa, skrzyp polny). Wcierki nakłada się bezpośrednio na skórę głowy i na włosy suche lub wilgotne. Nigdy na mokre ponieważ woda może ją rozrzedzić, co obniży skuteczność ich działania.
Domowe maseczki na porost włosów
Domowe maseczki na porost włosów mają wiele zalet – naturalny skład, działanie i cena. Do zrobienia maseczki w domu, która przyczyni się do wzrostu włosa, można wykorzystać jaja, awokado, jogurt naturalny, miód, oliwę z oliwek czy ocet. Maseczkę należy nałożyć na włosy zaraz po ich umyciu – delikatnie ją wcierając. Następnie owinąć ręcznikiem i pozostawić tak na kilka minut. Po upływie tego czasu zmyć ją obficie chłodną wodą.
Olejowanie włosów
Olejowanie włosów stało się bardzo modne w ostatnim czasie i polecane przez celebrytów i influencerów. Jest to nie tylko skuteczny zabieg, ale co najważniejsze tani i można go przeprowadzić samodzielnie w domu. Do wykonania olejowania możesz wybrać:
- olej ze słodkich migdałów (odżywia cebulki),
- olej lniany (stymuluje cebulki, przyspiesz wzrost włosów),
- olej z czarnuszki (pobudza wzrost),
- olej jojoba (pobudza wzrost i reguluje wydzielanie sebum),
- olej z rokitnika (wzmacnia cebulki).
Warto pozostawić taki olej na włosach nawet godzinie i owinąć je folią i ciepłym ręcznikiem.
Suplementy diety
Dla zabieganych i niemających czasu na zbyt długą pielęgnację włosów (choć nie warto z niej rezygnować) są suplementy diety, które odpowiednio wybrane i stosowane mogą się przyczynić do poprawy kondycji włosów i ich szybszy wzrost. Warto stosować suplementy diety zawierające biotynę.