Losy zapisane na dłoniach. Wróżenie z ręki pokaże przeszłość i ujawni przyszłość. Zobacz, na czym polega chiromancja

Aneta Redzik
Chiromancja pozwala odczytać czyjeś losy jedynie na podstawie wyglądu dłoni.
Chiromancja pozwala odczytać czyjeś losy jedynie na podstawie wyglądu dłoni. urbazon/ Getty Images
Jedna ręka pokazuje przeszłość, druga przyszłość. Chiromancja, czyli wróżenie z dłoni, to dla jednych zupełna abstrakcja, a dla innych metoda na poznanie kolejnych losów, w tym liczby dzieci, powodzenia w miłości i nawet długości życia. Ten sposób wróżenia koncentruje się na liniach papilarnych, które są unikalne dla każdego człowieka.

Spis treści

Chiromancja, czyli wróżenie z linii dłoni wywodzi się z krajów starożytnego wschodu: Egiptu, Indii, Chin i Syrii. Czytanie z ręki przez wygląd dłoni umożliwia określenie cech charakteru oraz przyszłych losów jej właściciela. Chiromancja opiera się na podobieństwie linii na dłoniach do położenia gwiazd na niebie – na podstawie linii łączących poszczególne gwiazdy przerysowanych na dłonie można przepowiedzieć losy danej osoby.

Warto przeczytać

Wróżenie z ręki, czyli jak czytać linie dłoni?

Każda ręka powinna być rozpatrywana indywidualnie, ponieważ każda służy do ustalania innych spraw. Czytanie z lewej dłoni umożliwia określenie przeznaczenia człowieka – tego, co jest w naszym życiu obecne, jednak nie mamy na to wpływu: charakteru, osobowości, wad czy zalet. Prawa dłoń, nazywana dłonią wolnej woli, pozwala wskazać postawę i działania człowieka.

Wróżba z ręki przepowiadana jest przez chiromantę, który zwraca szczególną uwagę na wielkość, kształt i kolor skóry dłoni oraz charakterystyczne linie przebiegające po jej wewnętrznej stronie. Układ linii jest niepowtarzalny – linie na dłoniach są unikalne tak jak linie papilarne, dlatego wróżenie z ręki wymaga uwzględnienia nawet najdrobniejszych szczegółów takich jak struktura linii, ich długość, kształt i grubość.

Chiromancja może pomóc zdiagnozować choroby, na które jesteśmy najbardziej narażeni czy schorzenia na tle duchowym i psychosomatycznym. Wróżenie z linii dłoni pozwala przewidzieć prawdopodobne następstwa naszych działań, a tym samym podejmować ważne decyzje. Często wykorzystywane jest, aby wskazać, co czeka na nas w przyszłości, na przykład czy wyjdziemy za mąż, ile dzieci będziemy mieć lub jak długo będziemy żyć.

Jak nazwać dziecko, by odniosło sukces? Imiona dedykowane zn...

Wróżenie z ręki – wygląd i budowa dłoni a cechy charakterystyczne człowieka

Chiromancja zakłada, że dłonie to zwierciadło osobowości człowieka. Wygląd i budowa rąk to cechy indywidualne, które umożliwiają wyczytanie przeszłości i przyszłości. Odczytywaniem znaków z dłoni zajmuje się chirologia uwzględniająca szczegóły kształtu dłoni, przebiegu linii oraz układu wzgórków.

Czytaj też: Horoskop indiański powie ci, jakim zwierzęciem jesteś. Sprawdź swój totem i zobacz, co on o tobie świadczy

Zgodnie z założeniami chirologii duże dłonie są charakterystyczne dla osób wyważonych i precyzyjnych, a małe dla ludzi z wygórowanymi ambicjami. Szeroka dłoń wskazuje na pracowitość, smukła – na osoby, które robią jedynie to, co lubią i co musi być zrobione. Umięśnione ręce wskazują na duży zasób energii i brak wyczucia, pulchne świadczą o delikatności i wrażliwości, a kościste o podejrzliwości i oschłości w stosunku do innych ludzi.

Wróżenie z dłoni uwzględnia także ich skórę: jej kolor oraz to, jaka jest w dotyku. Osoby zrównoważone i zadowolone z życia mają różowe dłonie, zazdrosne i obłudne – żółte, a osoby silnie emocjonalne – czerwone. Złotawy odcień skóry świadczy o zaradności i samodzielności, a ziemisty o bezwzględności i uporze. Osoby z bladymi dłońmi charakteryzuje podatność na wpływy i skłonność do uciekania w świat fantazji. Niemal biała skóra może wskazywać na wyrozumiałość dla innych ludzi, natomiast sina na mściwość, zawziętość i zgorzkniałość.

Kondycja skóry dłoni może wskazać cechy charakteru i tak na przykład gładka skóra to oznaka delikatności i wrażliwości, a sucha szorstkości i grubiaństwa. Skóra pomarszczona świadczy o małej wrażliwości i oschłości, wilgotna – o znerwicowaniu oraz braku umiejętności radzenia sobie ze stresem i emocjami.

HOROSKOP CELTYCKI Co mówi o tobie twój znak pogańskiego zodiaku?

Linie dłoni - wróżenie

Linie dłoni można podzielić na główne oraz takie, które mogą, ale nie muszą występować na naszych rękach. Mała ilość linii wskazuje na proste życie, a wiele, nieregularnych linii świadczy o skomplikowanym i burzliwym życiu. Chiromancja wyróżnia podstawowe linie, które pozwalają na poznanie charakteru i przyszłości człowieka.

  • Linia życia rozpoczyna się na krawędzi dłoni, obiegając kciuk i kończąc na nadgarstku. Wskazuje na wewnętrzną siłę, witalność i kondycję fizyczną.
  • Linia głowy biegnie przez środek ręki, rozpoczynając się między kciukiem a palcem wskazującym. Określa możliwości intelektualne oraz wpływ energii życiowej na spostrzegawczość i umiejętność zdobywania potrzebnych informacji.
  • Linia serca znajduje się na górze, rozpoczynając od zewnętrznej krawędzi dłoni. Odpowiada za odczuwanie miłości, wrażliwość i wyrozumiałość wobec innych ludzi. Linia serca wskazuje także na talent artystyczny.
  • Linia losu może pojawiać się wraz z wiekiem. Zaczynając się przy nadgarstku biegnie przez środek dłoni. Oznacza stabilizację życiową – najważniejsze cele i konsekwencję w ich realizowaniu.
  • Linia pomyślności to jedna z linii, która występuje jedynie u niektórych osób. Rozpoczyna się na przegubie, a kończy przy palcu serdecznym. Wpływa na sprawy materialne, działalność polityczną i społeczną.
  • Linia małżeństwa na dłoni świadczy o poszukiwaniu stałości w związku. Obecność dwóch linii oznacza zmienność w miłości, a ich całkowity brak o strachu przed miłością. Linia małżeństwa pojawia się między małym palcem a linią serca.
  • Linia intuicji jest charakterystyczna dla ludzi wybitnych. Wskazuje na talent dyplomatyczny i umiejętność przekonywania. Linia znajduje się po przeciwległej stronie kciuka na krawędzi dłoni.

Jak wróżyć z ręki?

Wróżenie z linii dłoni wymaga wiedzy odnośnie cech przypisanych do konkretnej budowy i wyglądu ręki oraz znajomości linii. Dłoń, z której się wróży, zależy przede wszystkim od preferencji chiromanty i tego, która ręka u nas dominuje. Niektóre wróżki uważają, że każda dłoń ma swoje znaczenie – odpowiada za inne cechy i etapy życia, dlatego ręka, z której wróżymy może zależeć od tego, jakich odpowiedzi szukamy.

Cechy uzewnętrzniane przez lewą rękę odpowiadają za uczucia i emocje. Kontrolowana przez prawą półkulę mózgu lewa dłoń reprezentuje sposób rozumowania i relacje międzyludzkie. Prawa ręka jest kontrolowana przez lewą półkulę mózgu, a więc wskazuje na nasz sposób myślenia, określając wykształcenie i doświadczenie. Chiromancja utożsamia lewą dłoń z przeszłością, a prawą z przyszłością.

Czy z kart tarota można wyczytać przyszłość?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Miss Polonia - Chicago

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet