Niejedna kobieta marzy o małżeństwie, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje pociąga za sobą wymiana obrączek na dobre i na złe.
1. Kłótnie o pieniądze
Podobno aż 70% par w Polsce kłóci się o pieniądze. Dlaczego kłótnie o pieniądze pojawiają się dopiero po ślubie? W początkowej fazie związku finanse zwykle są tematem tabu, dopiero później okazuje się, że temat pieniędzy stanowi problem. Największe spory toczą się zwykle o kwestie związane z wydawaniem i oszczędzaniem. Przed zawarciem związku małżeńskiego, dobrze jest więc porozmawiać o tym, jak planujemy gospodarować domowym budżetem.
2. Małżonkowie przestają się starać
Partnerzy, którzy już się „zdobyli” często przestają zabiegać o siebie nawzajem i pokazywać, że im na sobie zależy. Przysięga małżeńska teoretycznie daje gwarancję stałości i tego, że małżonek nas nie opuści. Właśnie z tego względu partnerzy po ślubie często biorą siebie za pewnik i sądzą, że nie muszą się starać. Niestety w praktyce bywa różnie i w obliczu różnych życiowych sytuacji obietnice przestają mieć znaczenie. Tak naprawdę nigdy nie będziemy mieli gwarancji, że związek przetrwa, ale warto zrobić wszystko, żeby zmniejszyć szanse na niepowodzenie.
3. Wygasa namiętność
Niepewność, którą odczuwamy na początku związku, jest jak pikantna przyprawa sprzyjająca rozpalaniu namiętności. Na etapie zauroczenia – kiedy się poznajemy, jesteśmy podekscytowani nową znajomością i celebrujemy każdą chwilą spędzoną z ukochaną osobą. Z czasem miłość powszednieje i jesteśmy w stanie przewidzieć większość zachowań naszego partnera. Obrączka na palcu przypomina, że już do końca życia będziemy z jednym i tym samym partnerem (oczywiście w teorii), a to może sprawiać, że stanie się on dla nas mniej interesujący. Znika niedostępność i jeśli nie robimy nic, aby temu zapobiec – również namiętność. Tak jest w większości małżeństw, ale nie jest to regułą! Namiętność w związku można, a nawet trzeba rozpalać wciąż na nowo.