Pierścień Atlantów ma mieć dużą moc i szerokie działanie. Zobacz, co oznacza i jak nosić ten sygnet, by uzyskać upragnione efekty

Marzena Herka
Pierścieniowi Atlantów przypisuje się szczególne moce.
Pierścieniowi Atlantów przypisuje się szczególne moce. By Mauro Cateb - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22454891
Pierścień Atlantów ma niezwykle ciekawą historię i jeszcze ciekawsze działanie. Choć jedno i drugie poddawane jest w wątpliwość, wiele osób wierzy w moc tego magicznego artefaktu. Ma on chronić swojego właściciela, a nawet pozytywnie wpływać na różne dziedziny życia, w zależności od tego, na którym palcu jest noszony. Z kolei kościół katolicki uznaje go za przedmiot okultystyczny.

Spis treści

Pierścień Atlantów został odnaleziony w 1860 roku przez francuskiego egiptologa, markiza d'Agrain podczas wykopalisk w Dolinie Królów. Na obrączce wykonanej z gliny kamionkowej widoczne były geometryczne figury ułożone symetrycznie względem siebie: trzy prostokąty, sześć kwadratów i dwa trójkąty równoboczne.

Badacz uznał, że tego rodzaju symbole nie pasują do staroegipskiej kultury. Przypisał więc wykonanie pierścienia Atlantom, czyli cywilizacji dawniej zamieszkującej pochłoniętą przez ocean Atlantydę.

Czytaj też: „Poprzez sny jesteśmy w stanie odnaleźć, po co nasza dusza zeszła na ziemię”. Rozmowa z interpretatorką snów Aleksandrą Abigail Jaros

Jaka jest historia pierścienia Atlantów?

Historia odkrycia artefaktu i teoria jego pochodzenia wielokrotnie były podawane w wątpliwość, gdyż brakuje naukowych dowodów na ich potwierdzenie. Pomimo tego mają wielu zwolenników. Obecnie pierścieniami Atlantów nazywane są metalowe repliki oryginalnego znaleziska.

Jaką moc i działanie ma pierścień Atlantów?

Pierścień Atlantów jest artefaktem o silnym działaniu ochronnym. Strzeże swojego właściciela przed chorobami, wypadkami, urazami, niepowodzeniami i toksycznymi relacjami. Przypisuje mu się jednak nie tylko moc tworzenia bariery ochronnej, ale także przyciągania kosmicznej energii, która pozytywnie wpływa na zdrowie i psychikę. Pierścień Atlantów pobudza również rozwój duchowy oraz pomaga osiągnąć spokój i równowagę.

Działanie pierścienia Atlantów zostało zbadane przez radiestetę Andre de Belizala, który miał odziedziczyć go po markizie d'Agrain. Jak ustalił badacz, działanie pierścienia Atlantów płynie wprost z wyrytych na nim symboli. Jeżeli więc chcemy objąć tarczą nie tylko siebie, ale także swój dom, możemy umieścić w nim rysunkowe odwzorowanie owych figur geometrycznych.

Znaczenie pierścienia Atlantów

Pierścień Atlantów w Polsce zdobył rozgłos w latach 90. W tamtych czasach był popularny wśród gwiazd w roli talizmanu przyciągającego sukces i powodzenie. Obecnie noszony jest często jako ozdoba mająca przynosić szczęście.

Warto jednak wiedzieć, że korzystanie z pierścienia jest potępiane przez Kościół katolicki. Wspólnoty chrześcijańskie uznają go za rekwizyt okultystyczny, który przyciąga nieczyste siły i oddala człowieka od wiary.

Sceptycznie do mocy sygnetu Atlantów podchodzą przedstawiciele środowisk naukowych. Przestrzegają oni przed bezkrytyczną wiarą w jego działanie i podkreślają, że w przypadku problemów zdrowotnych najlepiej zdać się na medycynę.

Jak nosić pierścień Atlantów?

Pierścień Atlantów jest przypisany do swojego właściciela, dlatego nie powinien być dzielony z innymi osobami. Należy nosić go przez większą część doby, szczególnie poza domem i w pracy. Zaleca się zdejmowanie go na kilka godzin dziennie, gdyż nadmiar skupianej przez niego energii może obciążać i osłabiać organizm. Zawsze jednak należy robić to w bezpiecznym miejscu, wolnym od stresów i zagrożeń.

Na którym palcu nosić pierścień Atlantów? Pierścień Atlantów i jego znaczenie na palcach

Pierścień Atlantów można nosić na dowolnym palcu, gdyż jego główna moc jest zawsze taka sama, lecz wybór konkretnego miejsca przyniesie nam inne korzyści poboczne.

  • Sygnet Atlantów założony na kciuk zwiększy silną wolę oraz pogłębi wrażliwość i poczucie estetyki. Dodatkowo zadziała leczniczo przy chorobach gardła i układu oddechowego.
  • Amulet na palcu wskazującym symbolizującym Jowisza pomoże nam rozwinąć swoją stronę duchową i lepiej zrozumieć świat. Wspomoże także w rzucaniu palenia i chorobach układu trawiennego.
  • Palec środkowy utożsamiany jest z Saturnem. Umieszczony na nim pierścień Atlantów łagodzi napady gniewu i nerwowości oraz poprawia samodyscyplinę i systematyczność. Ponadto pomaga zniwelować dolegliwości układu krążenia.
  • Pierścień na palcu serdecznym kojarzonym ze Słońcem zwiększa nasze poczucie własnej wartości, pobudza kreatywność i nadaje witalność. Ma także działanie poprawiające odporność i niwelujące dolegliwości związane ze zmianami pogody.
  • Jeśli nałożymy talizman na mały palec, który wiązany jest z Merkurym, poprawi się nasza spostrzegawczość i zdolność do podejmowania decyzji. Dodatkowo doznamy wyostrzenia intelektu i pamięci. Pierścień Atlantów w tym miejscu ma także pobudzać seksualność i pomagać w utrzymaniu prawidłowej masy ciała.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Miss Polonia - Chicago

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet