Zwolnienie z pracy, bezrobocie
47 punktów. Stres związany ze zwolnieniem z pracy jest oczywisty: tracimy stałe źródło dochodu i martwimy się o to, jak dalej będziemy utrzymywać siebie i swoją rodzinę. Stresujemy się, że nieprędko znajdziemy nową pracę. Dodatkowo zwolnienie z pracy potrafi mocno podkopać samoocenę: zwolniony pracownik często czuje, że do niczego się nie nadaje.
Pojednanie się z małżonkiem
45 punktów. Choć mogłoby się wydawać, że zaprowadzenie zgody powinno oznaczać raczej koniec stresu, wcale tak nie jest. Sam konflikt był stresogenny, zaś jego zażegnanie nie oznacza końca stresu - często przez pewien czas nadal obawiamy się, że "coś wisi w powietrzu", poza tym zwykle po długotrwałym konflikcie trudno jest wrócić do normy - należy ją raczej od nowa wypracować.
Przejście na emeryturę
45 punktów. Choć dopóki pracujemy, a emerytura jest dla nas daleką perspektywą, może wydawać się kusząca, to jednak w momencie przejścia na emeryturę doznajemy sporego stresu. Mając nagle dużo czasu, często nie potrafimy go zorganizować, dodatkowo możemy też czuć się niepotrzebni społecznie. Przejście na emeryturę może też wiązać się z pogorszeniem sytuacji finansowej, co także jest stresujące.
Znacząca zmiana stanu zdrowa lub zachowania członka rodziny
44 punkty. Choroba członka rodziny może wiązać się z ogromnym stresem. Z jednej strony martwimy się o jego zdrowie i życie, ale z drugiej strony choroba wymusza zmianę organizacji życia rodziny. Oznacza też przyjęcie na siebie dodatkowych obowiązków, którymi do tej pory zajmował się chory.