Wróżki online, na telefon, a może wróżba SMS, czyli jak wybrać najlepszą i sprawdzoną wróżkę? Jaki jest koszt takiej usługi?

BOREL Krzysztof Borowski
Dawniej seanse wróżebne odbywały się jedynie w formie spotkań, najczęściej indywidualnych. Dzisiaj można uzyskać wróżbę telefoniczną, SMS lub online!
Dawniej seanse wróżebne odbywały się jedynie w formie spotkań, najczęściej indywidualnych. Dzisiaj można uzyskać wróżbę telefoniczną, SMS lub online! 123 RF
Wiele osób poszukuje sprawdzonych wróżek, aby poznać swoją przyszłość. Istnieje dużo możliwości, aby skorzystać z takiej usługi – wróżki online, na telefon, SMS oraz spotkanie indywidualne. Jednak, która z tych opcji jest najlepsza? Jak wybrać sprawdzoną wróżkę i nie dać się oszukać? Podpowiadamy!

Wróżenie to zajęcie znane ludzkości od wieków. Któż nie słyszał o mitycznej Pytii czy Kassandrze albo autorze wielu przepowiedni, francuskim okultyście, aptekarzu, mistyku i kabaliście, Nostradamusie? Ludzie zawsze chcieli znać przyszłość, zarówno ogólną, społeczną, jak i swoją własną, indywidualną.

Najsłynniejsze wróżki w historii

Wróżbiarstwo należy do obszarów, których według stanu dzisiejszej wiedzy naukowej nie da się sklasyfikować ani dowieść prawdziwości lub nie zdolności prekognicji parających się tym zajęciem osób. Przez jednych sztuka wróżenia jest wyśmiewana, piętnowana jako zabobon lub kwitowana pełnym politowania uśmiechem, przez innych – szanowana i traktowana z pełną powagą.
Wróżenie na przestrzeni dziejów jest w zależności od epoki albo wynoszone na piedestał, albo traktowane obojętnie, a czasem nawet wrogo. Choć dziś przywódcy państw cywilizowanych nie korzystają, przynajmniej oficjalnie, z usług wróżek, nie zawsze tak bywało. Wspomniany Nostradamus był przecież doradcą osobistym Katarzyny Medycejskiej. Wróżbami Illo posiłkowała się królowa Bona Sforza, a król Stanisław August Poniatowski suto wynagradzał (obciążając przy tym państwowy budżet) swoją faworytę, kabalistkę, Henriettę Lulier, która przepowiedziała mu podobno koronę w czasach, kiedy był jedynie magnatem.

Z usług swojej nadwornej wróżki korzystał również Napoleon Bonaparte, a Polska elita intelektualna lat 20 i 30 seanse spirytystyczne traktowała z absolutną powagą. Oczywiście wróżki i wróżbici nie zawsze mieli się doskonale – okrutnie traktowano ich podczas inkwizycji, choć również w latach 50 w Polsce nie mieli łatwego życia – warto zainteresować się ogólnopolską propagandową akcją „Gwiazdy” z roku 1950, która piętnowała zarówno wróżących, jak i ich klientów jako patologię społeczną.

Przeczytaj:

Kim jest wróżka?

Dzisiejsze czasy są dość liberalne, a to, czy ktoś korzysta z usług wróżki, czy nie, jest jego prywatną sprawą. Kim jest jednak współczesna wróżka? Na ogół zajęciem tym parają się kobiety, choć nie brakuje również wróżów – mężczyzn. Ludzie ci prowadzą najczęściej zwyczajne życie – mają rodziny, mieszkają w typowych domach czy mieszkaniach, spotykają się ze znajomymi, niekiedy nawet pracują zawodowo, wróżbiarstwem parając się „po godzinach”. Większość z nich jednak uczyniła ze swojego szczególnego talentu pełnoetatowy zawód, notabene do niedawna widniejący nawet w Klasyfikacji zawodów i specjalności Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Najczęściej wróżki twierdzą, że mają pewną moc, zdolność przewidywania przyszłości, która albo jest dziedziczna (najczęściej po kądzieli – po mamie czy babce), albo nabyta, nierzadko w dramatycznych okolicznościach (np. po przejściu śmierci klinicznej, czy poważnej choroby albo innej traumy). Czy tak jest rzeczywiście? Pozostaje to kwestią zaufania do danej osoby oraz wiary w nadprzyrodzone zdolności.

Polecamy:

Czy wróżka postawi Ci horoskop?

Wróżki, wbrew obiegowym opiniom, nie stawiają horoskopów rozumianych jako próba przewidywania przyszłości na podstawie układu ciał niebieskich. Tego rodzaju predykcją nie zajmuje się wróżka, lecz astrolog. Niekiedy jednak wróżki posiłkują się znakami zodiaku, wróżąc dla zbiorowości – znaki zodiaku są wtedy po prostu dogodną formą jej podziału.

Jakie konkretne usługi oferuje wróżka? Wróżka udziela porad dotyczących konkretnych zagadnień, najczęściej związanych z wyborem partnera życiowego albo biznesowego, wykorzystaniem zdolności i umiejętności klienta w życiu zawodowym czy wskazaniem korzystnych lub nie, okoliczności do przeprowadzenia pewnych zamiarów, np. zmiany pracy, zawarcia transakcji, zakupu mieszkania, sprzedaży samochodu itp. Korzysta przy tym zwykle z pewnych fizycznych atrybutów:

  • obecnie najczęściej wróżka opiera się na kartach tarota,
  • wróży z układu zwykłych kart lub kart tzw. anielskich
  • posługuje się wahadełkiem,
  • odczytuje przyszłość z układu kamyków czy run.

Dość rzadko obecnie, jednak można spotkać wróżki, które udzielają porad klientom na podstawie informacji spoza realnego świata - kontaktując się z duchami czy zmarłymi bliskimi.

Wróżka online, na telefon i SMS czy tradycyjne spotkanie w cztery oczy?

Dawniej seanse wróżebne odbywały się jedynie w formie spotkań, najczęściej indywidualnych. Miało to swoje dobre strony, ponieważ sesję taką przeprowadzała zwykle sprawdzona wróżka, polecona przez znajomych, którzy korzystali z jej usług, co pozwalało ograniczyć ryzyko trafienia na ewidentnych naciągaczy i hochsztaplerów. Dziś dość dużą popularnością cieszą się wróżki na telefon, a coraz częściej również wróżki online. Ma to swoje dobre strony – klient ma duży wybór osób, w których ręce powierzy w pewnym sensie swój los, poza tym może zachować dużą dyskrecję. Z drugiej jednak strony trudniej w takim przypadku o wiarygodne rekomendacje, dlatego wróżki, które zajmują się odczytywaniem przyszłości jedynie w zaciszu własnych domów czy gabinetów, nie narzekają na brak klientów.

Jeśli więc zdecydowani jesteśmy na skorzystanie z usług wróżki, powinniśmy zastanowić się, co jest dla nas najważniejszym czynnikiem, który zdecyduje o naszym ostatecznym wyborze odpowiedniej osoby. Warto wziąć pod uwagę:

  • anonimowość, którą gwarantuje nam internet,
  • komfort psychiczny, który zapewnia nam świadomość, że wróżka jest znajomą naszego znajomego,
  • rekomendacje w postaci pozytywnych wydarzeń w życiu kogoś, kogo znamy, które nastąpiły po wizycie u wróżki.

Ile kosztuje wróżka?

Wiedza o przyszłości dla wielu jest niezwykle wartościowa, jednak nie każdy jest skłonny za nią zapłacić. Usługi wróżek zwykle nie są darmowe, ile jednak kosztuje seans? Otóż ceny usług są bardzo zróżnicowane i zwykle zależą od tego, w jaki sposób przekazywana jest nam wróżba oraz od jej zakresu. Najtańsze usługi oferuje wróżka sms ze względu na niewielką ilość informacji, jakie tą drogą można przekazać. Średni koszt takiej wróżby to 3-5 zł za jeden sms. Nieco bardziej obszerne są wróżby online, szczególnie za pośrednictwem e-maila. Są też droższe - ceny zaczynają się od około 10 zł, a ich górną granicą może być nawet kilkaset złotych, jeśli wróżba obejmuje wiele aspektów życia klienta. Sesje z wróżką, zarówno "na żywo", jak i za pośrednictwem mediów internetowych (połączenie wideo) to koszt od około 50 zł wzwyż, zwykle zależny od czasu, jaki wróżka nam poświęci.

Polecamy:

Czy warto korzystać z usług wróżek?

Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Wróżbiarstwo to niezwykle eteryczna dziedzina, wymykająca się twardym dowodom i racjonalizmowi. Przeciwnicy zwracają uwagę na doskonałą znajomość psychologii wróżbitów, stosowane przez nich niekiedy metody manipulacji i techniki wpływu, skuteczność przepowiedni obliczając za pomocą rachunku prawdopodobieństwa. Zwolennicy przepowiadania przyszłości kładą nacisk na fakt, że nie zawsze to, czego w danym momencie udowodnić się nie da, musi być oszustwem. Przykład? Choćby zakres światła widzialnego. Dostrzegamy jedynie niewielkie pasmo fal świetlnych, podczas gdy w rzeczywistości ich spektrum jest bardzo szerokie.

Trudno odmówić słuszności argumentacji zarówno zwolennikom, jak i przeciwnikom wróżbiarstwa, dlatego przyjąć należy, że zaufanie do skuteczności przepowiedni jest kwestią wiary, a nie domeną nauki. Każdy człowiek ma swój własny, indywidualny stosunek do wróżbiarstwa i korzysta, lub nie z usług wróżek.

Czy z kart tarota można wyczytać przyszłość?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet