Alpejskie lodowce
Alpy to obszar szczególnie narażony na skutki globalnego ocieplenia. Na przestrzeni ostatnich 140 lat średnia temperatura wzrastała tam dwukrotnie szybciej, niż w pozostałych częściach świata. Przez ostatnich 30 lat alpejskie lodowce straciły 20% swojej objętości, a proces nie zwalnia.
Czas, który Wam został: 40 lat
Malediwy
Największym zagrożeniem dla archipelagu jest... woda. Wystarczy, że poziom oceanów podniesie się o niecały metr, by 80% wysp zatonęło. Naukowcy szacują, że za niecałe 100 lat wyspy staną się niemożliwe do zamieszkania. Już w 2008 roku rząd zapowiedział, że zacznie wykupować ziemię od krajów sąsiednich, by mieszkańcy Malediwów mieli się gdzie wyprowadzić.
Czas, który Wam został: mniej niż 100 lat
Kotlina Konga
ONZ ostrzega, że do 2040 roku może zniknąć nawet 70% przyrody Kotliny Konga - jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie działania ochronne. Każdego roku niszczonych jest blisko 10 milionów akrów lasów. Do tego dochodzi obecność licznych kopalni i kłusownictwo.
Czas, który Wam został: 20 lat
Park Narodowy Glacier
Statystyka jest prosta: na początku XX wieku w parku znajdowało się 150 lodowców. Na początku XXI wieku: 27. W takim tempie do 2030 roku prawdopodobnie znikną wszystkie.
Czas, który Wam został: 10 lat