Jak kształtuje się orientacja seksualna? Co na nią wpływa? Czy można zmienić swoją orientację seksualną? Najnowsze badania

red
pixabay
Naukowcy od lat próbują odpowiedzieć na pytanie, skąd bierze się homoseksualizm, czy człowiek rodzi się z ustaloną orientacją seksualną, czy ją nabywa?

Czy wybór naszej orientacji seksualnej jest uzależniony od genetyki czy ma na to wpływ środowisko?

Choć powszechnie uważa się, że są tylko dwie płcie: męska lub żeńska, nauka rozróżnia aż 10 rodzajów płci człowieka: chromosomalną (genotypową), fenotypową, metaboliczną, gonadalną, hormonalną, socjalną, płeć wewnętrznych i zewnętrznych narządów płciowych, płeć psychiczną i mózgową.

- Płeć mózgowa jest związana z rozwojem mózgu, a dokładniej pewnych struktur podwzgórza i przysadki mózgowej, co wpływa na ich endokrynną czynność i tak naprawdę decyduje o tym, jaki rodzaj aktywności seksualnej dana osoba wybierze - wyjaśnia dr Magdalena Podbrożna, neurolog. - Tożsamość płciowa, jej odkrywanie – to bardzo skomplikowany proces. Naukowcy, lekarze uważają, że rozwój jest zakończony dopiero ok 20-25 roku życia.

Najnowsze badania kanadyjskich naukowców dowodzą dość rewolucyjnej tezy, że na naszą orientację mają wpływ m.in. przeciwciała matki. Kiedy swój homoseksualizm odkryła Angelika Karwowska, uczestniczka programu "Projekt Lady" i czy jest ona wynikiem „efektu starszego brata”? Jak kiedyś wyglądały jej relacje z chłopakami?


Zobacz także:

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Tak to sobie Matka Natura wymyśliła. Kropka.
Depopulacyjne wygibasy religii gender usilnie sankcjonują
i lansują wszelkie "niedoskonałości", które nie rozmnażają.
Na YT można obejrzeć nazistowską wypowiedź przedstawicielki ONZ
jak to wyczerpujące się zasoby surowcowe Ziemi wymagają zredukowania populacji.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet