Czy wybór naszej orientacji seksualnej jest uzależniony od genetyki czy ma na to wpływ środowisko?
Choć powszechnie uważa się, że są tylko dwie płcie: męska lub żeńska, nauka rozróżnia aż 10 rodzajów płci człowieka: chromosomalną (genotypową), fenotypową, metaboliczną, gonadalną, hormonalną, socjalną, płeć wewnętrznych i zewnętrznych narządów płciowych, płeć psychiczną i mózgową.
- Płeć mózgowa jest związana z rozwojem mózgu, a dokładniej pewnych struktur podwzgórza i przysadki mózgowej, co wpływa na ich endokrynną czynność i tak naprawdę decyduje o tym, jaki rodzaj aktywności seksualnej dana osoba wybierze - wyjaśnia dr Magdalena Podbrożna, neurolog. - Tożsamość płciowa, jej odkrywanie – to bardzo skomplikowany proces. Naukowcy, lekarze uważają, że rozwój jest zakończony dopiero ok 20-25 roku życia.
Najnowsze badania kanadyjskich naukowców dowodzą dość rewolucyjnej tezy, że na naszą orientację mają wpływ m.in. przeciwciała matki. Kiedy swój homoseksualizm odkryła Angelika Karwowska, uczestniczka programu "Projekt Lady" i czy jest ona wynikiem „efektu starszego brata”? Jak kiedyś wyglądały jej relacje z chłopakami?
Zobacz także: