Gejzer Fly, USA
Niezwykle barwny gejzer powstał w 1916 roku na skutek działalności człowieka, w wyniku odwiertu do zbiornika wód termalnych. Ze powstałej ponad 100 lat temu szczeliny wciąż wydobywa się woda. Wytrącające się z niej minerały utworzyły skałę o wysokości 3,7 metra, któa stała się doskonałym podłożem dla wielobarwnych glonów.
Salar de Uyuni, Boliwia
Niezwykłe solnisko to pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze w południowo-zachodniej Boliwii, położonym na wysokości 3653 m n.p.m. Cały obszar zajmuje powierzchnię 10 582 km², co czyni go największym solniskiem świata. Stanowi, wraz z jeziorami Titicaca i Poopó, pozostałość po istniejącym w plejstocenie jeziorze Ballivián. Jest to jeden z najbardziej płaskich obszarów na świecie (różnica wzniesień wynosi niecałe 41 cm). Zalana słoną wodą płycizna stała się niezwykle atrakcyjną scenerią dla fotografów.
Pustynia Pinnacles, Park Narodowy Nambung, Australia
Pustynia położona na terenie Parku Narodowego Nambung w Australii Zachodniej jest dosłownie usiana wapiennymi stożkami. Angielskie słowo "pinnacle" oznacza nic innego, jak wierzchołek, wieżyczka, co dokładnie oddaje charakter tego niezwykłego miejsca. Spiczaste formy są pozostałością po drzewach, które niegdyś rosły na tym terenie. Zgodnie z legendą Aborygenów każdy stożek to wróg plemienia zamieniony przez Bogów w kamienny postument.
Deadvlei, Park Narodowy Namib-Naukluft, Namibia
Martwa Dolina, czyli Deadvlei na pustyni Namib, to jedna z najwyższych wydm na świecie. Niezwykle suchy krajobraz od 600 lat trwa w niezmiennym stanie. Jedno z najbardziej suchych miejsc na Ziemi ma jednak swój urok, który zawdzięczamy konarom martwych drzew wystających z piasku.