„Pan Jezus zgubił listę i dlatego długo żyję”. Stanisława Chrobak kończy 100 lat

red
Urząd Miejski z Gdańsku
100 lat, 7 dzieci, 13 wnuków, 21 prawnuków oraz 2 praprawnuków – dorobek Stanisławy Chrobak wygląda imponująco. Grażyna Gorczyca, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego złożyła jubilatce najserdeczniejsze życzenia. Były kwiaty, szampan, radość i wiele wzruszeń.

Długowieczność przepowiedziała jej okulistka. - Pani doktor spojrzała na mnie i od razu stwierdziła, że będę długo żyć. Niestety nie śmiałam spytać, ile jeszcze lat przede mną – żartuje Pani Stanisława.

Wielu z nas chciałoby dożyć tak sędziwego wieku i móc jeszcze cieszyć się życiem. Stanisławie Chrobak udała się ta sztuka.

- Stan umysłu babci jest godny podziwu. Moja żona nieraz dzwoni i pyta jak coś trzeba zrobić. Babcia wie wszystko, gdzie szukać, jak coś ugotować, gdy trzeba doradzi. Możemy zwrócić się do niej z każdą sprawą. A jak politykuje! – opowiada zięć Pani Stanisławy.

jubilatka urodziła się 17 lutego 1918 r. Do Gdańska wraz z rodziną przyjechała po II Wojnie Światowej ze Skarżysko Kamiennej. W Gdańsku pracowała w zakładach futrzarskich przy ul. Łąkowej. Jak twierdzi rodzina, jest osobą pogodną, serdeczną i ciekawą świata.

- Wszystkiego dobrego, radości w każdym dniu, siły, spokoju i wszystkiego, co najlepsze oraz kolejnych 100 lat życia – mówi Grażyna Gorczyca z Urzędu Stanu Cywilnego. – Widzimy się oczywiście za rok – dodaje.

Jaka jest recepta Pani Stanisławy na długowieczność? Żyć aktywnie, otaczać się kochającą rodziną i mieć dobre koneksje „tam na górze”. - Pan Jezus zgubił listę i dlatego długo żyję – twierdzi jubilatka.

Pani Stanisława dołączyła do szacownego grona gdańskich stulatków, których jest w naszym mieście 17. Dodajmy, że osób, które ukończyły 100 lat życia i więcej jest obecnie w Gdańsku 50, z czego 42. to kobiety. Najstarszym mieszkańcem Gdańska jest również kobieta, która we wrześniu ukończy 106 lat.

Zobacz także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet