Spis treści
Lato to czas beztroskich dni na plaży i niezapomnianych chwil spędzonych na łonie natury. Podczas aktywności na świeżym powietrzu skóra zyskuje delikatnie brązowy odcień. Warto zadbać o to, by go utrwalić i móc cieszyć się nim jak nadłużej.
Opaleniznę można wydobyć i podkreślić za pomocą odpowiednich kolorów ubrań i dodatków. Podpowiadamy, jak to zrobić!
Biel pięknie podkreśli skórę muśniętą słońcem
Jaki kolor odbija opaleniznę? Spośród wszystkich kolorów najmocniej kontrastuje z nią biel. Sięgajmy po ten kolor, gdy nasza skóra nie jest już czerwona, a ma odcienie delikatnego brązu. Zbyt mocna opalenizna także nie będzie dobrze wyglądać z bielą.
Świetnie w swoich stylizacjach wykorzystuje biel aktorka Marieta Żukowska. Na włoskich wakacjach wyglądała wręcz zjawiskowo!
Latem sprawdzą się białe sukienki, ale też koszule i żakiety. Biel jest niezwykle elegancka, więc ubrania w tym kolorze świetnie pasują do pracy w biurze. Do białej sukienki warto dobrać buty optycznie wyszczuplające nogi, jak sandałki nude.
Bardzo dobrze na tle skóry muśniętej słońcem będą się prezentować białe wstawki, jak ażurowe wykończenia czy koronka. Sprawdzą się też modne sukienki w formie siateczki, pod które można założyć sukienkę w kolorze nude bądź halkę, a na plaży jedynie strój kąpielowy.
Czytaj też: Stylizacje do biura na upały. Te ubrania zapewnią elegancję i wygodę. Zainspiruj się wyborami instagramerek!
Kolory fluo będą dobrze wyglądać na strojach kąpielowych, ale nie tylko
Kolory fluorescencyjne świetnie podkreślają ciemną opaleniznę, a jednocześnie są barwami wesołymi, kojarzącymi się z latem. Dobrze będą wyglądać na strojach kąpielowych, jak zielony strój Klaudii El Dursi, sukienkach, kombinezonach i T-shirtach.
Wśród kolorów fluo, które będą dobrze prezentować się na opaleniźnie, są pomarańczowy i żółty, jasna zieleń, róż i mocny błękit. Sprawdzą się też kombinacje tych barw w postaci mocnych wzorów.
Intensywna czerwień na dzień i na wieczór
Czerwień jest niezwykle kontrastowym kolorem, który podkreśli opaleniznę. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, by skóra nie była czerwona, ani pomarańczowa. Ten kolor polecany jest dla pań, które opaliły się naturalnie, a skóra zdążyła uzyskać już odcień brązu. Czerwone stylizacje wybieramy zazwyczaj na wieczór i bardziej formalne okazje. Latem można pozwolić sobie na to, by w czerwoną sukienkę ubrać się na co dzień i zestawić ją na przykład z białymi sneakersami bądź trampkami lub też sandałami czy balerinami. Oczywiście można pójść w stronę klasyki, jak to zrobiła Sylwia Bomba, i do czerwonej sukienki wybrać szpilki.
Błękit i fiolet dla pań opalonych na czerwono
Wiele osób, w szczególności o jasnej karnacji, ma tendencję do opalania się na czerwono. Zanim skóra stanie się brązowa, sięgnijmy po błękit na ubraniach, który optycznie złagodzi oparzenia słoneczne. Zwróćmy uwagę na to, by barwa była jasna, nie wpadała w odcień pudrowy. W tym przypadku sprawdzi się również fiolet.
Te kolory będą też świetnie wyglądać na złotej skórze, co udowadnia Justyna Steczkowska.
Warto wybrać sukienki, bluzki bądź krótkie spodenki w tych odcieniach. Zazwyczaj opalenizna mocniejsza jest w górnych partiach ciała, jak dekolt i ramiona, więc zwróćmy uwagę na błękitne i fioletowe bluzki, w tym – obecnie bardzo modne – krótkie topy odsłaniające brzuch. Można je zestawić ze spódniczkami bądź spodenkami z wysokim stanem.
Złoto i beże w biżuterii i nie dodatkach
Złota biżuteria lepiej komponuje się z opaloną skórą, niż srebro. Warto postawić na naszyjniki w tym kolorze, które podkreślą brąz dekoltu, wyraziste bransoletki i kolczyki. Złoto świetnie wygląda też na biżuteryjnym pasku od torebki oraz jako element ubrania.
Beż podbija opaleniznę, choć nieco słabiej, niż kolory fluo i biały. Będzie świetnie wyglądać w dodatkach, jak słomiany kapelusz czy torebka albo element biżuterii. Egzamin zdadzą też beżowe buty.