Wróżba z kart tarota może udzielić odpowiedzi na wiele nurtujących pytań i pokazać, co cię czeka w przyszłości

Artur Białek
Wróżenie z tarota należy rozpocząć od dokładnego potasowania talii.
Wróżenie z tarota należy rozpocząć od dokładnego potasowania talii. Anna Tarazevich Pexels.com
Karty tarota przeznaczone są głównie do wróżenia. Mogą się one różnić między sobą w zależności od rodzaju talii oraz samej ich interpretacji. Kryją w sobie moc przewidywania przyszłości, jednak w dużej mierze zależy to również od doświadczenia osoby rozkładającej. Zobacz, na czym polega tarot oraz co oznaczają poszczególne symbole kart tarota? Wyjaśniamy.

Tarot jest złożoną sztuką odczytywania informacji, zawartych w specjalnych kartach. Nie wiadomo skąd się wziął, jednak nadal stanowi powszechnie uznawaną technikę wróżenia. Warto podkreślić, że samo rozłożenie tarota i odczytanie symboli to jeszcze nie wszystko. Dla prawidłowości wróżby, kluczowe znaczenie ma kolejność rozłożenia kart i ich relacje. Ważne jest, żeby wróżka prawidłowo zinterpretowała układ.

Karty tarota mogą dać odpowiedź na wiele pytań. Na wiele z nich odpowiada tarot miłosny, który dotyczy związku i uczuć. Tarot anielski pomaga natomiast skontaktować się z aniołem czuwającym nad daną osobą i uzyskać informacje na temat zbliżającej się przyszłości.

Czytaj: Kobiece doświadczenia z wizyt u wróżek. „To było zaskakująco trafne”. Zobacz, czego można się spodziewać i sprawdź koszty

Symbole kart tarota

Tarot składa się z 78 kart, podzielonych na Małe Arkana (56 kart) i Wielkie Arkana (22 karty). To właśnie tutaj kryją się najważniejsze znaki, mające archetypowe znaczenie, a znajomość każdego z nich jest niezbędna do prawidłowej interpretacji wróżby.

Co warto podkreślić, poszczególne symbole wykazują różne znaczenie, zależnie od tego, w jakim miejscu układu występują:

 • Głupiec (0) - na początku układu wskazuje, że nie przezwyciężysz trudności, jeżeli zbagatelizujesz kwestię przygotowań. Umieszczony w środku układu oznacza, że ryzyko jest dopuszczalne. Na końcu mówi, że należy zachować ostrożność. Głupiec w pozycji odwrotnej wskazuje na komplikacje w realizacji planów.
 • Mag (I) - na początku układu wskazuje, że nie należy bać się ryzyka. Pośrodku układu ostrzega, że na drodze pojawią się przeszkody. Na końcu układu uprzedza przed pochopnymi decyzjami. Mag w pozycji odwróconej mówi o nieuczciwej propozycji.
 • Papieżyca (II) - na początku układu stanowi ostrzeżenie przed wyjawieniem sekretów. Pośrodku - wyraża niezdecydowanie i zmienność. Na końcu - informuje o chęci naprawienia szkody przez kobietę, która kiedyś wyrządziła ci krzywdę. Papieżyca w pozycji odwróconej uprzedza o stratach, które wynikają z braku ostrożności.
 • Cesarzowa (III) - na początku układu symbolizuje narodziny dziecka. Pośrodku - jest symbolem szczęśliwego związku. Na końcu - oznacza zmianę na lepsze. Cesarzowa w pozycji odwróconej oznacza zazdrość i niepewność w związku.
 • Cesarz (IV) - na początku układu wskazuje na pomyślne rozwiązanie finansowych problemów. Pośrodku - jest symbolem udanego małżeństwa. Na końcu - oznacza zyski i dobrą pozycję. Cesarz w pozycji odwróconej to przestroga przed fałszywą osobą w otoczeniu.
 • Papież (V) - na początku układu wskazuje na pomyślne zakończenie urzędowej sprawy. Pośrodku - na szansę powodzenia w realizacji planów. Na końcu - ostrzega przed pochopną decyzją. W pozycji odwróconej - uprzedza przed niepowodzeniem w realizacji planów.
 • Kochankowie (VI) - na początku układu wskazują na nowy związek. Pośrodku - symbolizują pozytywne wibracje w pracy. Na końcu - ostrzegają przed kłótniami w rodzinie. Odwróceni - wskazują na rozpad związku.
 • Rydwan (VII) - na początku układu jest symbolem zadowolenia z życia. Pośrodku - symbolizuje udaną podróż. Na końcu - wskazuje na powrót do zdrowia. Odwrócony - ostrzega przed osobistymi problemami.
 • Sprawiedliwość (VIII) - na początku układu nakazuje zachowanie cierpliwości. Pośrodku - informuje o korzystnym układzie. Na końcu - stanowi ostrzeżenie przed nieprawdziwymi oskarżeniami. Odwrócona - ostrzega przed wyrokiem.
 • Pustelnik (IX) - na początku układu zaleca skorzystać z oferowanej pomocy. Pośrodku - ostrzega przed nieżyczliwą osobą. Na końcu - nakazuje zerwać z biernością. Odwrócony - nakazuje porzucić pychę.
 • Koło Fortuny (X) - na początku układu informuje o zmianach w sprawach urzędowych. Pośrodku - wskazuje na zmianę stanu zdrowia. Na końcu - informuje o dobrych zmianach uczuciowych. Odwrócony - ostrzega przed komplikacjami.
 • Moc (XI) - na początku układu zwiastuje powrót do zdrowia. Pośrodku - nakazuje zachowanie rozsądku w rozwiązywaniu problemów. Na końcu - zwiastuje zmianę pracy. Odwrócona - ostrzega przed chorobą.
 • Wisielec (XII) - na początku układu informuje o konieczności wprowadzenia zmian w życiu. Pośrodku - symbolizuje zakończenie nieudanej relacji. Na końcu - ostrzega przed kłopotami. Odwrócony - symbolizuje brak wiary w siebie.
 • Śmierć (XIII) - na początku układu zwiastuje zakończenie zdrowotnych problemów. Pośrodku - zakończenie problemów finansowych. Na końcu - zwiastuje zmiany w sprawach osobistych. Odwrócona - ostrzega przed kłopotami.
 • Umiarkowanie (XIV) - na początku układu informuje o konieczności podjęcia decyzji w kwestiach zdrowotnych. Pośrodku - o kimś z otoczenia, kto jest ci oddany. Na końcu - o finansowych zyskach. Odwrócone - ostrzega przed uporem.
 • Diabeł (XV) - na początku układu uprzedza przed wypadkiem. Pośrodku - przed niebezpieczeństwem ze strony bliskiego otoczenia. Na końcu - przed problemami finansowymi. Odwrócony - oznacza nadejście lepszych czasów.
 • Wieża (XVI) - na początku układu wskazuje na stan zdrowia. Pośrodku - ostrzega przed problemami uczuciowymi. Na końcu - przed problemami urzędowymi. Odwrócona - przed załamaniem nerwowym.
 • Gwiazda (XVII) - na początku układu informuje, że powróci wiara we własne siły. Pośrodku - że nastąpi poprawa w sprawach zdrowia. Na końcu - że uda się zmienić pracę na lepszą. Odwrócona ostrzega przed niepewnością.
 • Księżyc (XVIII) - na początku układu informuje o prawdopodobnym powodzeniu finansowym. Pośrodku - ostrzega przed możliwym niepowodzeniem wyjazdu. Na końcu - przed wypadkiem. Odwrócony - informuje o braku pewności w sprawach sercowych.
 • Słońce (XIX) - na początku układu oznacza, że problemy uczuciowe wkrótce się skończą. Pośrodku - że poprawi się stan zdrowia. Na końcu - że uda się zrealizować plany zawodowe. Odwrócone - ostrzega przed przejściowymi problemami.
 • Sąd (XX) - na początku układu wskazuje na koniec złej passy. Pośrodku - na pozytywne zakończenie urzędowego sporu. Na końcu - na zakończenie zadawnionych problemów. Odwrócony - ostrzega przed wynikającymi z egoizmu problemami.
 • Świat (XXI) - na początku układu wskazuje na koniec problemów uczuciowych. Pośrodku - na pozytywne zmiany zawodowe. Na końcu - na daleką podróż. Odwrócony - ostrzega przed stratami finansowymi.

Masz okazję na szczęście

od 12 lat
Wideo

Zacięte walki kobiet podczas gali Hybrid MMA 4 w Zielonej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet