Miłość do grobowej deski, czy może rozstanie? Tarot miłosny zdradzi, co czeka singli i osoby w związkach. Zobacz, jak stawiać tarota

Elżbieta Kozłowska
Tarot na miłość to idealne narzędzie, które odkryje przed tobą przyszłość i podpowie ci, co cię czeka w sferze uczuć.
Tarot na miłość to idealne narzędzie, które odkryje przed tobą przyszłość i podpowie ci, co cię czeka w sferze uczuć. Getty Images/Westend61
Kto nie chciałby poznać swojej przyszłości i dowiedzieć się, czy gdzieś tam na świecie nie czeka na niego druga połówka? A może pragniesz mieć pewność, czy obecny partner to ten na całe życie? Na te pytania i inne odpowie tarot miłosny. Zobacz, jak używać kart tarota oraz interpretować wróżbę miłosną!

Spis treści

Wróżba miłosna, którą można uzyskać dzięki kartom, niczego nie narzuca. Osoby profesjonalnie zajmujące się tarotem podkreślają, że pokazuje on jedynie możliwości i nakreśla perspektywę, a ostateczna decyzja zawsze należy do człowieka. Podobnie jest i w omawianym przypadku.

Na czym polega tarot miłosny?

Tarot miłosny wykonywany jest przy użyciu standardowej talii 78 kart: 22 określanych jako Wielkie Arkana i 56 kart nazywanych Małymi Arkanami. Istnieje wiele talii różnego typu, które zazwyczaj nie różnią się budową Arkanów, a jedynie stroną artystyczną.

"Postaw tarota miłosnego" - brzmi banalnie? Wcale nie jest to zadanie łatwe do zrealizowania, nawet jeżeli wcześniej zaopatrzymy się w dokładne instrukcje oraz podpowiedzi. Dzieje się tak dlatego, że wróżby w dużej mierze opierają się na intuicji i choć poszczególne układy ułatwiają interpretację sensu kart dzięki ich usytuowaniu, wyczucie pełni istotną rolę. Karty wpływają na siebie swoim sąsiedztwem, niemożliwe jest więc rozpatrywanie ich pojedynczo.

Domowy tarot miłosny nie stanowi ani wyroczni, ani fatum. Fakt, że karty wskazywać będą świetlaną przyszłość danej relacji, nie oznacza, że można osiąść na laurach i przestać się starać. I odwrotnie: niepomyślna wróżba nie przekreśla związku. Karty nie kontrolują emocji i uczuć, nie narzucają zachowań i nie powstrzymują wypowiadanych słów. Tarot może jedynie wskazać, że związek ma dobre perspektywy na przyszłość lub określić jego słabe strony, przekazując w ten sposób pytającemu cenne wskazówki.

Rozkład tarota na miłość czasami może też dać odpowiedź na pytanie inne niż zadane lub nie udzielić jej w ogóle. Pierwszy przypadek występuje najczęściej, gdy pytający nigdy nie miał styczności z odczytem tarota lub gdy od takowego upłynęło bardzo dużo czasu. Pytanie, na które odpowiadają wówczas karty, jest po prostu ważniejsze. Jeśli zaś odpowiedź nie pada wcale, pytanie mogło być zbyt ogólne i warto sformułować je inaczej. Brak rozstrzygnięcia danej wątpliwości zdarza się także wówczas, gdy nie nadszedł jeszcze na nie czas.

W dzisiejszym zabieganym świecie coraz trudniej o niezorganizowane spotkania ze znajomymi. Z powodu braku czasu i nadmiaru obowiązków zazwyczaj spotykamy się w kawiarni i na szybko opowiadamy co u nas. Czas to zmienić! Zaplanowane wieczory może nie są tak ekscytujące, jak te spontaniczne, za to możemy sprawić, by były niezapomniane i wyjątkowe. Przedstawiamy 7 pomysłów na ciekawe spędzenie babskiego wieczoru.

7 ciekawych pomysłów na spędzenie babskiego wieczoru

Rozkład tarota na miłość. Zobacz, jak obsługiwać się kartami

Postaw tarota na miłość lub postaw tarota na zdrowie? Czy zadawane pytanie ma znaczenie? Tak, choć istnieje bardzo wiele sposobów układania kart i właściwie trudno zakładać, aby któryś z nich był lepszy od pozostałych. Niektórzy korzystają z rozkładów ogólnych - takich, w których nie zadaje się pytań, a otrzymuje jedynie opis wydarzeń. Inni wolą zawęzić temat, poruszając konkretne zagadnienie. Część wróżących zwykła stosować zawsze ten sam układ, który - ich zdaniem - sprawdza się najlepiej, inni modyfikują rozkłady w zależności od zapytania.

Rozkłady tarota mogą być proste lub bardzo złożone. Większość z nich nie wymaga wykorzystywania całej talii, ale im bardziej rozbudowany układ, tym więcej wysiłku i wiedzy wymaga jego odczytanie. Nawet w przypadku doświadczonych tarocistów siła często tkwi w prostocie: mniej danych do powiązania, to większa precyzja. Znaczenie w wyborze rozkładu ma także to, czy stawiamy tarot miłosny na dziś, czy interesuje nas raczej perspektywa długofalowa.

Jednym z bardziej popularnych rozkładów poświęconych uczuciom jest Wyrocznia Miłości, wykorzystująca tylko cztery karty. Rozkłada się je od lewej strony zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Pierwsza karta po lewej stronie pokazuje aktualny nastrój panujący w związku. Karta górna określa motywację pytającego, nawet jeśli nie jest on jej do końca świadomy. Po prawej stronie znajduje się karta tarota podsumowująca stosunek partnera lub osoby darzonej uczuciem do pytającego, karta czwarta zaś przedstawia radę i zalecenia.

Inny rozkład, nazywany Wyrocznią Afrodyty, pozwala sprawdzić, czy dane osoby do siebie pasują lub co je łączy. Potrzebne jest do tego pięć kart: dwie rozłożone w górnym rzędzie i trzy poniżej. Pierwsza karta górnego rzędu wskazuje na to, co obie osoby łączy, druga zaś określa, co je dzieli. Trzy karty na dole to odpowiedzi na kolejne pytania: czy te osoby do siebie pasują, na co powinny zwrócić uwagę, chcąc być razem, i jaka czeka je przyszłość?

Chcąc zbadać relacje w związku, dobrze jest rozłożyć dodatkowo cztery karty: trzy u podstawy, a jedną na górze. Te w dolnym rzędzie odpowiadają na pytanie: co wpływa na dany związek, jakie uczucia ukryte są w pytającym oraz jak można określić punkt kulminacyjny związku. Karta na górze określa stosunek partnera do pytającego.

Warty rozwagi jest także rozkład na zgodność partnerską. Aby go przeprowadzić, należy rozłożyć dwanaście kart w trzech rzędach. Górny rząd symbolizuje zgodność ogólną, środkowy - emocjonalną, ostatni zaś - seksualną.

Jak interpretować wróżbę miłosną?

W tarocie miłosnym interpretację rozkładu kart uważa się za najważniejsze zadanie. Wyjaśnienie przesłania, zwłaszcza w początkowej fazie, może być trudne. Dobrą praktykę stanowi zapoznanie się z gotowymi przykładami, w których najłatwiej jest zauważyć, w jaki sposób poszczególne karty wiążą się ze sobą i wpływają na swoje znaczenie. Podczas odczytywania samego rozkładu na początek dobrze jest mieć przy sobie wykaz kart wraz z zapisem ich znaczenia.

Tarot cygański prostszy sposób wywróżenia sobie miłości

Tarot cygański stanowi lubianą przez osoby początkujące alternatywę dla tradycyjnego. Skupia się on na konkretnych wydarzeniach, podczas gdy tarot kreśli możliwości, szanse i emocje. Karty Cygańskie odnoszą się do spraw codziennych. Nie dają tak szerokiej perspektywy, w zamian jednak pozwalają uzyskać konkretną i jednoznaczną odpowiedź.

Dodaj firmę
Logo firmy Rzecznik Praw Obywatelskich
Warszawa, al. Solidarności 77
Autopromocja

Sprawdź, co Cię czeka

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowychprzemocseks
Wideo

Strona Kobiet: Przemoc seksualna wojsk rosyjskich wobec Ukrainek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet