Co oznaczają długie włosy u Argentynek i dlaczego je noszą? Zobacz zdjęcia kobiet, które mają prawdopodobnie najdłuższe włosy na świecie

Katarzyna Dębek
Katarzyna Dębek
Bohaterkami zdjęć Iriny Werning są kobiety z Argentyny, które mogą się pochwalić imponującą długością włosów. Fotografka, zgłębiając ten temat, dowiedziała się, co oznaczają długie włosy w Argentynie.Przesuwaj zdjęcia, używając strzałek lub gestów.
Bohaterkami zdjęć Iriny Werning są kobiety z Argentyny, które mogą się pochwalić imponującą długością włosów. Fotografka, zgłębiając ten temat, dowiedziała się, co oznaczają długie włosy w Argentynie.Przesuwaj zdjęcia, używając strzałek lub gestów. GettyImages
Irina Werning to fotografka, która przez ponad rok zjeździła różne zakątki Argentyny i uwieczniała na zdjęciach codzienne życie uczniów i nauczycieli. W każdych z tych miejsc spotykała dziewczęta i kobiety o bardzo długich włosach. Jak się okazuje, jest ku temu powód.

Fotografka od ponad 13 lat jeździ po Argentynie i poszukuje kandydatek do swojego programu zatytułowanego „Dear Long Hair”. Na ten pomysł wpadła przy okazji pracy nad innym zleceniem, gdzie robiła zdjęcia wiejskich szkół w górzystym i trudno dostępnym oraz mało znanym rejonie Argentyny. Przez ponad rok zjeździła różne zakątki tego regionu i uwieczniała na fotografiach codzienne życie uczniów i nauczycieli. W każdych z tych miejsc spotykała dziewczęta i kobiety o bardzo długich włosach. Wówczas wykonała swoje pierwsze zdjęcie, które znalazło się w jej kolejnym projekcie. Przedstawiało ono trzy młode kobiety leżące na łóżku piętrowym i czytające książki.

Fotografie długowłosych kobiet

Werning modelek do swoich zdjęć poszukuje na różne sposoby – są to ogłoszenia na portalach społecznościowych, ulotki i organizacja specjalnych konkursów. Jej zdjęcia zazwyczaj są robione w porozumieniu z bohaterką fotografii. Wspólnie wybierają miejsce, które ma ogromne znaczenie dla samej modelki. Tak, jak to się stało w przypadku młodej kobiety na tle kaktusów. Nie przez przypadek zostało robione w tych okolicznościach przyrody. Młoda dziewczyna pochodziła z miejscowości, które znane jest z tych roślin.

Zobacz więcej zdjęć Argentynek:

Co oznaczają długie włosy w Argentynie?

Irina zaczęła zgłębiać temat długich włosów w jej kraju i dowiedziała się, że jest to element ich kultury. Jej przodkowie wierzyli, że włosy są odzwierciedleniem tego co mają w środku, a ich ścięcie oznaczało odcięcie myśli lub linii życia. Młode kobiety, tak jak ich matki i babki, zapuszczają włosy – jest to tradycja, której nikt nie kwestionuje i nie zastanawia się nad tym.

Dowiedz się więcej:

Kim jest Irina Werning?

Irina Werning urodziła się w Buenos Aires, gdzie spędziła swoje dzieciństwo. Później wyjechała do Stanów Zjednoczonych i przez wiele lat podróżowała po Azji i Bliskim Wschodzie. Uwagę szerszej publiczności zwrócił także inny projekt fotografki zatytułowany „Back to the Future – Powrót do Przyszłości”. Na zdjęciach z tej sesji można było zobaczyć dwie sąsiadujące fotografie tej samej osoby, w tym samym ubraniu, pozie i miejscu, lecz po upływie kilkunastu lat. Artystka przyjechała w 2013 roku do Polski na zaproszenie firmy Prudential. Zrealizowała tu sesję fotograficzną opartą na projekcie „Back to the Future – Powrót do Przyszłości”. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy, którzy zgłosili taką chęć. Nagrodą była profesjonalna sesja, podczas której Irina stworzyła współczesną wersję fotografii sprzed lat. W projekcie wzięły udział również polskie gwiazdy: Maria Winiarska i Zofia Zborowska oraz rodzina Waglewskich (Wojciech, Fisz i Emade).

Irina Werning opowiada o swoich niezwykłych zdjęciach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet