Spis treści
Wszystkich Świętych to czas refleksji, odwiedzin grobów bliskich i zapalenia zniczy, ale nie dla wszystkich. Niektórzy wykorzystują ten dzień do zaprezentowania się w modnym stroju. Zjawisko to nazwano grobingiem, a panie, które biorą w tym udział, mają nawet swoją nazwę i potocznie mówi się o nich „cmentarianki”.
Co to jest grobing? Ubierz się stosowanie, aby nikt nie nazwał cię cmentarianką
Grobing to nazwa zjawiska, które zaobserwowano na polskich cmentarzach kilka lat temu. Na czym ono polega? A mianowicie na tym, aby z tego miejsca uczynić rewię mody. To właśnie 1 listopada tzw. „cmentarianki” wyciągają swoje „najlepsze” ubrania, czyli białe kozaczki, futerka, mini spódniczki. Oczywiście nie może zabraknąć również szałowej fryzury, mocnego makijażu i selfie z koleżanką na tle palących się zniczy. To właśnie na tym w skrócie polega „cmentarny lans”.
Cmentarz to nie modowy wybieg. Unikaj tych ubrań
Cmentarz to nie miejsce, aby szaleć ze stylizacjami. Pewnych ubrań po prostu nie wypada zakładać, to jednak nie oznacza, że musimy się ubrać na czarno. Warto zachować umiar i to właśnie w nim jest klucz do sukcesu w stylizacji na Wszystkich Świętych.
Listopad to raczej chłodna pora roku w dniu Wszystkich Świętych lepiej unikać mini spódniczek i krótkich szortów nie tylko ze względu na pogodę. Taki strój może być odebrany jako niestosowny i odwracać uwagę od powagi święta i miejsca, w jakim się znajdujemy. Wybierając się na groby bliskich, lepiej postawić na dłuższe sukienki czy spódnice, które podkreślą elegancję i szacunek dla innych. Unikać powinno się także sportowych outfitów, takich jak dresy czy legginsy. Ta część garderoby raczej zarezerwowana jest na klub sportowy lub domowy zakątek. Wyjątkiem mogą być sytuacje, w których zdrowie lub komfort fizyczny wymagają wygodnego stroju, jednak na ogół bardziej stosowne będą klasyczne spodnie czy elegancka odzież.
Krzykliwe kolory i głębokie dekolty zostaw na inne okazje
Choć moda często zachęca do eksperymentowania z kolorami i wzorami, Wszystkich Świętych to nie czas ani miejsce na krzykliwe barwy, takie jak neonowe żółcie, pomarańcze czy jaskrawe róże.
Podobnie, rzucające się w oczy wzory, np. duże nadruki czy mocne graficzne motywy, mogą zostać odebrane jako niestosowne. Podobnie jest z panterką, która w tym sezonie jest niezwykle modna. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć ubranie w ten zwierzęcy motyw, ale trzeba zrobić to umiejętnie. O wiele lepiej sprawdzą się klasyczne, stonowane kolory, takie jak granat, czerń, szarości czy beże, a co do wzorów niech będą one delikatnie i nierzucające się w oczy.
Nie wypada również zakładać bluzek i sukienek z głębokim dekoltem, które odsłaniają biust. Takie odważne stylizacje są po prostu niestosowne.
Podczas wizyty na cmentarzu warto postawić na skromność i elegancję. Wybierając strój stonowany, subtelny i adekwatny do sytuacji, okazujemy szacunek nie tylko zmarłym, ale także osobom obecnym na cmentarzu. Wybierając się w tym dniu na cmentarz, pamiętajmy, że dobry smak i kultura osobista odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu powagi i szacunku dla tych, którzy odeszli.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie.
Kobieta
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Pogrzeb Jadwigi Barańskiej w USA. Poruszające sceny na cmentarzu | ZDJĘCIA
- Gojdź ocenił nową twarz Edyty Górniak. Wali prosto z mostu: "Niech zmieni lekarza!"
- Na górze paryski szyk, a na dole… Nie uwierzycie w to, jak Iza Kuna wyszła na ulicę!
- Lidia Popiel wyjawia sekret o Bogusławie Lindzie. Tak naprawdę wygląda ich związek