Golarki do ubrań - ranking modeli poniżej 100 zł

Łukasz Grochulski
GettyImages
Jak poradzić sobie ze zmechaconymi ubraniami, np. ulubionym swetrem lub marynarką? Choć możesz używać nożyczek lub ręcznej golarki, pochłonie to mnóstwo czasu, a co więcej – efekt rzadko kiedy będzie zadowalający. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest korzystanie ze specjalnej golarki do ubrań. Urządzenia te nie muszą być drogie! Sprawdź nasz ranking golarek do ubrań w rozsądnej cenie.

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Miejsce 1: Philips GC026/30

Najważniejszą cechą tego modelu jest to, że został stworzony do golenia różnych rodzajów tkanin o różnym stopniu zmechacenia, bez jednoczesnego uszkadzania ubrań. GC026/30 nadaje się m.in. do czyszczenia bawełny, nylonu czy nawet materiałów syntetycznych. Duża powierzchnia ostrza, a także trzy rozmiary otworów umożliwiają łatwe i skuteczne odświeżanie ubrań. Golarka posiada regulowaną nakładkę, która sprawdzi się np. do usuwania zmechaceń z bardzo delikatnych tkanin.

Ostrza modelu GC026/30 pracują w tempie do nawet 8800 obrotów na minutę, co zapewnia efektywne odświeżenie nawet najbardziej zmechaconych strojów. W zestawie znajduje się szczoteczka do czyszczenia. Golarka zasilana jest 2 bateriami AA, które znajdują się już w opakowaniu. Bardzo łatwy w użytkowaniu model, skuteczny i zachowujący świetny stosunek jakości do ceny.

Miejsce 2: Deerma MQ813W

Kolejny model nie tylko usuwa zmechacenia, ale także umożliwia wyczyszczenie odzieży z włosów, kurzu czy sierści zwierząt dzięki lepkiej rolce (w zestawie znajdują się wymienne wkłady). Golarkę wyposażono w potrójne ostrze, które obraca się z prędkością 7000 obrotów na minutę. W połączeniu z kompaktowym rozmiarem to jeden z najwygodniejszych i najlepszych modeli w swojej klasie cenowej.

Warto także wspomnieć, że głowica golarki wytwarza podciśnienie, które zasysa odcinane kawałki tkaniny do wnętrza urządzenia. Deerma MQ813 ładowana jest poprzez kabel USB, podłączony np. do komputera, zwykłej smartfonowej ładowarki czy powerbanka - nie trzeba więc pamiętać o wymianie zużytych baterii. Pełne naładowanie akumulatorów zajmuje 2 godziny. Maksymalny czas pracy tej golarki do ubrań to 45 minut.

Miejsce 3: Eldom GDS6

Następna pozycja w rankingu to golarka, która także przeznaczona jest do czyszczenia odzieży i tkanin wykonanych z różnych materiałów. Skutecznie usuwa meszki i kłaczki. Co ciekawe, dzięki Eldom GDS6 można odświeżyć nie tylko ubrania, ale również koce, tapicerkę czy zasłony. Ostrza tego modelu mają dużą powierzchnię i poruszają się z prędkością 7800 obrotów na minutę. GDS6 dobrze radzi sobie także z delikatnymi materiałami, takimi jak np. jedwab czy kaszmir. Regulowana nakładka sprawia, że ostrza nie zniszczą tkaniny, a skutecznie usuną wystające włókna.

Golarka, tak jak poprzednie, zasysa zmechacenia, które gromadzą się w specjalnym pojemniku. Warto jednak wspomnieć o czujniku bezpieczeństwa. Blokuje on uruchomienie urządzenia w przypadku nieprawidłowego zamontowania nakładki. Eldom GDS6 zasilana jest dwoma akumulatorami Ni-MH o pojemności 600mAh. Czas ładowania wynosi 8 godzin.

Miejsce 4: Teesa LR 20

Wydajna maszynka do golenia ubrań, zasilana bateriami. Siateczka i ostrza urządzenia zostały wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewnia wysoką trwałość i wytrzymałość. Teesa LR 20 posiada trzy wysokości przycinania wystających włókien, nitek, supełków i zmechaceń. Dzięki temu nadaje się do każdego rodzaju tkanin, także tych najbardziej delikatnych.

Golarka LR 20 ma niewielki rozmiar, a ergonomiczna konstrukcja pozwala na szybkie i łatwe odświeżanie odzieży. Model ten posiada wyjmowany pojemnik, umożliwiający wygodne usunięcie resztek po strzyżeniu. W zestawie znajduje się także dedykowana szczoteczka do czyszczenia ostrzy urządzenia.

Miejsce 5: Camry CR 9606

Kolejny model, czyli CR9606, może działać w dwóch trybach – w oparciu o zasilanie sieciowe lub bateryjne. Nadaje się do golenia różnych rodzajów tkanin. Posiada wygodną rączkę i stosunkowo duży pojemnik na odcięte włókna materiału. Z tego względu jest też nieco większa od innych golarek do ubrań dostępnych na rynku.

Camry CR 9606 posiada oczywiście opcję regulacji długości ścinania. Ten model szczególnie polecamy osobom, które odświeżają nie tylko odzież, ale także dywany czy tapicerowane meble. Golarka ta na pewno nas nie zawiedzie, ponieważ nie tylko skutecznie odnawia każdy rodzaj tkaniny, ale także jest łatwa i komfortowa w obsłudze.

Miejsce 6: Sencor SLR 33

Ostatnia golarka w naszym rankingu to jednocześnie jeden z najtańszych modeli dostępnych na rynku. Niska cena nie oznacza jednak, że jest nieskuteczna. Za około 20 zł otrzymujemy poręczną i solidną golarkę, która waży niecałe 100 gram. Sencor SLR 33 zasilana jest dwiema bateriami AA. Została wyposażona w potrójne ostrza oraz wyjmowany pojemniczek na zebrane włókna tkaniny.

Ze względu na swoją cenę ma jednak pewne ograniczenia. Mowa tu przede wszystkim o braku regulacji długości cięcia. Choć bardzo dobrze sprawdzi się do odświeżenia różnego rodzaju odzieży (w tym polarów i swetrów), może nie być wystarczająco wydajna w przypadku chęci odnowienia dywanów czy bardzo grubych tkanin. Model ten docenią w szczególności osoby, które dużo podróżują i zawsze chcą, aby ich garderoba wyglądała najlepiej, jak to tylko możliwe.

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pozostałe

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet