Gorąca kąpiel a ciąża
Kobiety w ciąży powinny unikać gorących kąpieli – to jest analogiczna sytuacja, jak w przypadku menstruacji. Rozszerzenie naczyń krwionośnych może doprowadzić do nieprawidłowości takich jak przepływ krwi przez łożysko, a nawet do jego odklejenia, krwotoku i poronienia.
Na bóle mięśniowe
Ból mięśni to częsty efekt ich nadwyrężenia oraz napięcia i nerwów. Cierpią na nie wszyscy, zarówno pracownicy fizyczni, jak i ci, którzy pracują wiele godzin przy biurku w jednej pozycji. Z pomocą może przyjść gorąca kąpiel. Wysoka temperatura działa odprężająco i umożliwia rozluźnienie mięśni, przynosząc niemal natychmiastową ulgę w bólu.
Gorąca kąpiel może wysuszyć skórę ciała
Niestety gorąca kąpiel może mieć negatywny wpływ na stan skóry ciała, zwłaszcza jeśli nie dodamy do niej olejków nawilżających. Wysoka temperatura sprawia, że skóra ulega przesuszeniu i podrażnieniu, w efekcie zaczyna nieprzyjemnie swędzieć. Jeśli lubimy ciepłe kąpiele, to dodajmy do nich preparaty nawilżające, a po dokładnym wysuszeniu skóry nawilżmy ją odpowiednim balsamem.
Gorąca kąpiel a poziom glukozy we krwi
Gorące kąpiele wpływają na organizm przeciwzapalnie i wzmacniają układ odpornościowy oraz zmniejszają poziom glukozy we krwi. Jak się okazuje, działa ona podobnie jak ćwiczenia i może zapobiegać cukrzycy typu 2.