Przytulaj psa lub kota
Częsty kontakt z domowym pupilem (ale także innym zaprzyjaźnionym czworonogiem) sprawia radość i podnosi nastrój nawet wtedy, gdy nie głaszczemy go czy drapiemy za uchem, ale po prostu spędzamy czas w jego obecności.
Gotuj pysznie i zdrowo
Zbilansowane posiłki, które smakują, zapewniają nie tylko niezbędne składniki do produkcji hormonów szczęścia w organizmie (należą do nich zwłaszcza białko i węglowodany), ale również tak ważną przyjemność. Sprawdzone korzystne efekty przynosi również umiarkowane spożycie czekolady lub kakao, pikantnych przypraw, a także zalecanych ilości warzyw i owoców. Jeszcze lepiej, gdy potrawy przyrządza się dla bliskich (oraz z bliskimi) i razem z nimi spożywa.
Słuchaj muzyki lub graj na instrumentach
Muzyka, która porusza emocje, działa na psychikę równie korzystne, jak jej tworzenie i granie na instrumentach (zwłaszcza wraz z innymi!). Gdy przeżywa się ją wspólnie z ludźmi, efekt jest jeszcze większy – dlatego warto chodzić na koncerty. Nie ma znaczenia, czy odbywają się w filharmonii czy też w klubie muzycznym lub wielkim festiwalu.
Śmiej się w towarzystwie
Dzielenie się żartami czy zabawnymi filmikami nie jest wcale stratą czasu ani też tylko chwilą relaksu. To także gesty, które skutkują wydzielaniem hormonów szczęścia – nawet wtedy, gdy tylko udostępniamy śmieszne zdjęcie lub przesyłamy je znajomym.