Horoskop celtycki prawdę ci powie i zdradzi, jakim drzewem jesteś! Sprawdź, które z nich chroni cię przed niepowodzeniami

Elżbieta Kozłowska
Horoskop celtycki porównuje charaktery drzew i ludzi. Jego historia sięga dwóch tysięcy lat wstecz, kiedy to przyroda dyktowała porządek świata.
Horoskop celtycki porównuje charaktery drzew i ludzi. Jego historia sięga dwóch tysięcy lat wstecz, kiedy to przyroda dyktowała porządek świata. Freepik
Które drzewo jest twoim opiekunem wg znaku zodiaku? Poznaj horoskop celtycki, który odkryje przed tobą tę tajemnicę. Wyjaśniamy, co to jest kalendarz celtycki i prezentujemy horoskop drzewny oraz celtyckie znaki zodiaku.

Spis treści

Kapłani celtyccy wierzyli, że opiekunem każdego człowieka jest drzewo. Kalendarz celtycki bazuje zatem na intensywnych obserwacjach przyrody. Istnieje także wariant horoskopu celtyckiego, który przypisuje daty urodzenia do odpowiednich zwierząt. Jednak bardziej popularna jest wersja drzewna.

Horoskop celtycki, czyli którym drzewem jesteś?

Kalendarz celtycki drzewny ma 22 kategorie, które określają celtyckie znaki zodiaku. Może nie jest tak znany, jak inne horoskopy, ale cieszy się dużą popularnością i ma bardziej nowoczesny charakter.

Zobacz: Horoskop partnerski, czyli jakie znaki zodiaku powinny być razem, a które nie. Sprawdź, czym jest biorytm partnerski

Horoskop celtycki: Jabłoń

Urodzeni pomiędzy: 23 grudnia - 1 stycznia oraz 25 czerwca - 4 lipca

Jabłoń to osobowość zrównoważona, spokojna i delikatna. Nie lubi konfliktowych sytuacji, dlatego często idzie na ustępstwa i szuka porozumienia. Chętnie pomaga innym. Jest pełna uroku, cieszy się więc powodzeniem u płci przeciwnej. Sentymentalna, za młodu kochliwa, u boku odpowiedniego partnera szybko znajduje stabilizację. Cechuje ją ciekawość świata, optymistyczne nastawienie i lekkość ducha.

Horoskop celtycki: Jodła

Urodzeni pomiędzy: 2 - 11 stycznia oraz 5 - 14 lipca

Jodła to osoba pełna godności, powściągliwa, czasem szorstka w obyciu. Wśród ludzi budzi respekt, a czasami lęk. Ma silną osobowość, sprawiającą, że nie da się obok niej przejść obojętnie. Budzi przy tym bardzo skrajne uczucia. Jodły są inteligentne, ambitne i pracowite, a przy tym egoistyczne, kapryśne oraz uparte. Często zmieniają zdanie i... branżę. W uczuciach zachowują się z rezerwą, a pracę przedkładają na życie rodzinne.

Horoskop celtycki: Wiąz

Urodzeni pomiędzy 12 -24 stycznia oraz 15 - 25 lipca

Wiąz to człowiek dobroduszny, sympatyczny, zawsze otoczony przyjaciółmi. Jest spokojny, opanowany, a przy tym prostolinijny i szczery. Nie wybacza nieuczciwości i oszustwa. Sprawdza się jako szef: potrafi przekonać do swoich argumentów i wzbudzić szacunek, choć dużo wymaga i miewa swoje humory. Wartości materialne są dla Wiązów ważne, ale nie priorytetowe. W życiu rodzinnym są odpowiedzialni i wierni.

Horoskop celtycki: Cyprys

Urodzeni pomiędzy: 25 stycznia - 3 lutego oraz 26 lipca - 4 sierpnia

Osoba reprezentująca to drzewo jest skromna, nieśmiała, wierna swoim zasadom. Dalekie są jej dążenia materialne, nie lubi życia na pokaz i publicznych wystąpień. Podstawową wartością dla Cyprysów jest wierność, choć często mają kłopot z okazywaniem uczuć. Ze względu na niskie wymagania życiowe Cyprysy odbierane są czasami jako osoby pozbawione ambicji. Zawsze starają się jednak żyć w zgodzie ze swoimi zasadami.

Horoskop celtycki: Topola

Urodzeni pomiędzy: 4 - 8 lutego oraz 5 - 13 sierpnia

To wrażliwcy, którzy próbują schować się za maską opryskliwości. Ich życie przepełnione jest ciągłym lękiem, dlatego też łatwo podporządkowują się i ulegają presji. Wolą otaczać się ludźmi o mocnych poglądach i osobowościach. Nie lubią samotności, potrzebują ciepła i zrozumienia. Bardzo często borykają się z kompleksami.

Horoskop celtycki: Cedr

Urodzeni pomiędzy: 9 - 18 lutego oraz 14 - 23 sierpnia

To ekscentrycy o niebanalnej urodzie i sposobie bycia. Wiodą życie pełne radości i ekspresji, mają liczne talenty i często parają się sztuką. Cechuje ich ambicja i silne zdolności przywódcze. Cedr łatwo przekonuje do siebie ludzi, ale i sam chętnie poddaje się ich wpływowi. Bywa wybredny. W uczuciach długo potrafi czekać na wymarzonego partnera, a jeśli już go znajdzie, jest wierny, uczciwy i zapewnia drugiej połówce poczucie bezpieczeństwa.

Horoskop celtycki: Sosna

Urodzeni pomiędzy: 20 - 28 lutego oraz 24 sierpnia - 2 września

Sosny są atrakcyjne fizycznie i pełne wdzięku. Świadomość ta często skutkuje u nich próżnością i egocentryzmem. Mimo dużego zaangażowania i namiętności w miłości nie mają szczęścia, a ich emocje nie należą do stabilnych. Sosny sprawiają wrażenie delikatnych, ale przez życie kroczą odważnie. Sprawdzają się w pracy ze względu na dokładność i talent organizatora.

Horoskop celtycki: Wierzba

Urodzeni pomiędzy: 1 -10 marca oraz 3 - 12 września

To znak delikatny i wrażliwy, o nieco melancholijnym i kapryśnym usposobieniu. Wierzby szybko się denerwują i zmieniają nastrój. Łatwo je skrzywdzić lub poddać manipulacji. Same są jednak uczciwe i wyrozumiałe. Często mają zdolności artystyczne i bogatą wyobraźnię. W uczuciach raczej niezdecydowane potrzebują jasnych deklaracji. Monotonny związek to dla nich koszmar. Pragną emocji, nawet negatywnych.

Warto przeczytać

Horoskop celtycki: Lipa

Urodzeni pomiędzy: 11 - 20 marca oraz 13 - 22 września

Celtyckie znaki zodiaku to między innymi Lipa, która lubi wygodę i dostatnie życie, jednak łatwiej jej śnić o bogactwie niż plany te realizować. Lipy mają osobowość pesymistyczną i sceptyczną. Bywają leniwe i często popadają w hipochondrię. Ich silne strony to inteligencja i talent, brak im jednak wytrwałości i pracowitości. W miłości Lipy są wybredne.

Horoskop celtycki: Dąb

Urodzeni: 21 marca (tego dnia jest wiosenne zrównanie dnia i nocy)

Dąb to osoba o dużej energii, aktywna i pogodna. Cieszy się dobrym zdrowiem i wytrwałością. W dążeniu do celu nieustępliwy. Dęby nie tolerują żadnych form nacisku, z tego względu są sprawiedliwymi i obiektywnymi sędziami. W miłości zdarza im się popadać w gwałtowność i tracić rozsądek. Nie zawsze pozostają wierne.

Horoskop celtycki: Leszczyna

Urodzeni pomiędzy: 22 -31 marca oraz 24 września - 3 października

Leszczyny sprawiają wrażenie niepozornych i delikatnych, z łatwością jednak przystosowują się do trudnych warunków życia. To świetni kompani, dobrzy słuchacze i życzliwi doradcy. Odważne i gotowe do poświęceń Leszczyny są lojalnymi przyjaciółmi. Walczą o rzeczy ważne i wierzą w swoje przekonania. W uczuciach chwiejne, często zaborcze. Potrafią jednak dużo wybaczyć.

Horoskop celtycki: Jarzębina

Urodzeni pomiędzy: 1 -10 kwietnia oraz 4 - 13 października

Wrażliwcy. Jarzębiny bardzo angażują się emocjonalnie i przeżywają problemy. W gruncie rzeczy zachowują jednak optymistyczne podejście i potrafią korzystać z uroków życia. Są samodzielne, odpowiedzialne, a w pracy ambitne. Sukcesy przychodzą im jednak trudno ze względu na refleksyjne nastawienie. W miłości Jarzębina kocha namiętnie, nie potrafi jednak przebaczać.

Horoskop celtycki: Klon

Urodzeni pomiędzy: 11 -20 kwietnia oraz 14 - 20 października

Klon wyróżnia się inteligencją i świetną pamięcią. Jest ambitnym indywidualistą, czasem popadającym w egocentryzm. Potrzebuje podziwu i pochwał otoczenia, co wynika z jego nieśmiałości i braku wiary w siebie. Klon jest ciekawy świata i praktyczny. Lubi uczyć się nowych rzeczy. W miłości lubi dominować.

Horoskop celtycki: Orzech

Urodzeni pomiędzy 21 - 30 kwietnia oraz 21 października - 2 listopada

Orzech pełen jest kontrastów: zewnętrznie stabilny, wewnątrz niespokojny, nie lubi się dostosowywać, ale zaskakuje szlachetnością, łączy nieśmiałość i ekscentryzm. Ze względu na ambicje, nie lubi kompromisów, ale ma do nich realistyczne podejście. Cieszy się poważaniem, choć nie ma wielu przyjaciół. W uczuciach zmienny, namiętny i bardzo zazdrosny.

Horoskop celtycki: Jaśmin

Urodzeni pomiędzy: 1 - 14 maja oraz 3 - 11 listopada

Jaśmin to człowiek uśmiechnięty, towarzyski i przyjacielski. Pod tą maską często kryje się jednak nieśmiałość i niepewność. Ceniony jako pracownik z oporami przyjmuje na siebie zobowiązania. Jeśli jednak już to robi, wywiązuje się z nich perfekcyjne. W uczuciach i rodzinie raczej chłodny i opanowany. Nie ma w nim ani namiętności, ani zazdrości.

Horoskop celtycki: Kasztanowiec

Urodzeni pomiędzy: 15 - 24 maja oraz 12 - 21 listopada

Kasztanowce wyróżniają się poczuciem sprawiedliwości i obiektywizmu. W kontaktach z innymi mogą być niepewne, ale przedstawiając własne stanowisko, nie owijają w bawełnę. Często drażliwe, ale rozważne i konsekwentne. Kasztanowce są dobrymi obserwatorami. W miłości cenią stałość i monogamię.

Horoskop celtycki: Jesion

Urodzeni pomiędzy: 25 maja - 3 czerwca oraz 22 listopada - 1 grudnia

Jesion jest ambitny i zdolny, choć mocno przeżywa niepowodzenia i szybko zniechęca się do dalszego działania. Lubiany przez ludzi ujmuje inteligencją i erudycją. Bywa egoistyczny, wymagający i impulsywny, także w miłości.

Horoskop celtycki: Grab

Urodzeni pomiędzy: 4 - 13 czerwca oraz 2 - 11 grudnia

Grab to typ obowiązkowy i uczciwy, przy tym jednak mało oryginalny i kreatywny. Zależy mu na zaszczytach, nie zawsze jednak są one jego udziałem ze względu na liczne wahania. Pod względem wyznawanych zasad raczej konserwatysta. W związkach poważny i skryty. Na co dzień dużą wagę przywiązuje do wyglądu zewnętrznego.

Horoskop celtycki: Figa

Urodzeni pomiędzy 14 - 23 czerwca oraz 12 - 21 grudnia

Figi są niezależne, dominujące, nie znoszą sprzeciwu. Zależy im jednak na akceptacji otoczenia, w czym pomaga poczucie humoru. Figi cechuje zmienność i brak konsekwencji. W miłości marzą o wielkim uczuciu, ale brakuje im fantazji i namiętności.

Horoskop celtycki: Brzoza

Urodzeni 24 kwietnia (dzień przesilenia letniego)
Taktowne, tolerancyjne, eleganckie - Brzozy wyróżniają się powierzchownością. W towarzystwie błyszczą poczuciem humoru i bystrością umysłu. Są przy tym skromne. W pracy pomysłowe i wytrwałe z zapałem realizują plany. W miłości stałe i wierne.

Horoskop celtycki: Drzewo oliwne

Urodzeni 23 września (jesienne zrównanie dnia i nocy)

Dyskretne i życzliwe Drzewa oliwne zawsze zachowują duże wyczucie sytuacji. Nie lubią komplikować życia sobie i komuś, nie wtrącają się, ale poproszone o pomoc nigdy nie odmówią. W miłości zachowują niezależność. Starają się nie okazywać zazdrości, nawet gdy cierpią w milczeniu.

Horoskop celtycki: Buk

Urodzeni 22 grudnia ( dzień przesilenia zimowego)

Buk ceni fizyczność i walory wizualne. Liczy się dla niego pierwsze wrażenie, doskonale opanował więc sztukę uwodzenia. To świetny strateg i rozważny sędzia. Jeśli zarządza zespołem, jest sprawiedliwym szefem. Dla Buka ważne są pieniądze, a w miłości - choć brak mu fantazji - jest wierny i zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Sprawdź: Horoskop chiński 2023. Co przyniesie nam rok Wodnego Królika? Sprawdź, które znaki będą miały szczęście, a które pecha

od 12 lat
Wideo

Psycholog odpowiada: Czy wakacyjny romans to dobra rzecz?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet