Spis treści
- Huggy Wuggy – co to jest? Czy to zabawka?
- Zabawa w Huggy Wuggy może być niebezpieczna!
- Huggy Wuggy i możliwe próby samobójcze dzieci
- Huggy Wuggy – koniecznie obejrzyjcie do końca!
- Psycholog o Huggy Wuggy. Marta Pięta pracuje na co dzień w przedszkolu w Ząbkach
- Huggy Wuggy jest trendem w internecie
- Huggy Wuggy – dzieci i rodzice o przerażającej maskotce
- Huggy Wuggy i Kissy Missy – słowo od autora
Huggy Wuggy – co to jest? Czy to zabawka?
Huggy Wuggy to nie jest zwykła zabawka, a dziwny stwór z jeszcze dziwniejszym uśmiechem, podkreślonym czerwonym kolorem ust. Zdaniem niektórych nawet zabawny. Ten uśmiechnięty miłośnik przytulania to postać z gry survival horror (adresowanej dla osób powyżej 16. roku życia, choć dostęp do niej powinni mieć tylko dorośli), który przytula, by zabijać, a czerwień na jego twarzy otaczająca liczne zęby jest symbolem krwi jego ofiar. W tej grze upiorne pluszaki po prostu polują na gracza... żeby go przytulić... Jeśli skutecznie nie ukryjesz się przed Huggy Wuggy, przytuli się tak, że razem wydacie ostatni oddech.
Magda Gessler i Kuchenne Rewolucje we Wrocławiu. My już byliśmy w Queens Street Bar!
"Kuchenne rewolucje" znów zawitały do Wrocławia. Tym razem restauratorka Magda Gessler zmieniła oblicze American Dream, lokalu znanego także jako Pizza Planet, przed laty działającego pod nazwą Pan Sm...
Zabawa w Huggy Wuggy może być niebezpieczna!
Uczniowie, a nawet przedszkolaki, coraz częściej zaczynają naśladować postać z gry Huggy Wuggy. Przytulają się mocno i szepczą do ucha wulgaryzmy lub grożą morderczym uściskiem.
Na forach rodzice coraz częściej opisują podobne przypadki. Wielu nauczycieli nie wie jeszcze o takiej zabawie jak Huggy Wuggy.
Huggy Wuggy i możliwe próby samobójcze dzieci
Sky News przytoczył historię 31-letniej kobiety, której 3-letni syn usiłował wyskoczyć przez okno po tym, jak zobaczył podobne zachowanie w jednym z materiałów oglądanych przez starsze rodzeństwo. Główną rolę grał tam oczywiście Huggy Wuggy. 3-latek miał powiedzieć, że to żaden problem, bo później, jak Huggy Wuggy umrze, to on zostanie przywrócony do życia.
Huggy Wuggy – koniecznie obejrzyjcie do końca!
Huggy Wuggy w oryginale jest niebieski, ale w sklepach i na straganach znajdziemy też je w kolorach:
- różowym,
- czarnym,
- zielonym,
- tęczowym.
Dzieci szaleją na ich punkcie. Powstaje coraz więcej gadżetów z koszmarnym bohaterem.
Psycholog o Huggy Wuggy. Marta Pięta pracuje na co dzień w przedszkolu w Ząbkach
– Pojawienie się tej maskotki w naszym przedszkolu skłoniło nas do zadania jednego pytania Państwa dzieciom, które wcześniej nie przyszłoby nam do głowy – czy wiedzą kim jest Huggy Wuggy? Tak liczne entuzjastyczne „tak” nas przeraziło. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą – kontrolujmy dzieci w sieci. Robimy to, żeby uświadomić tych z Państwa, którzy nie mieli pojęcia, z czym związana jest ta niepozorna maskotka, której popularność rośnie w zatrważającym tempie, tak jak nie miało o tym pojęcia wielu z nas. Robimy to, żeby poprosić o pomoc w zatrzymaniu tego bardzo niebezpiecznego trendu. Robimy to, żeby przypomnieć, że obecna technologia oprócz niesamowitych dobrodziejstw niesie za sobą ogromne zagrożenie. I to Państwo mogą ochronić przed nim swoje dzieci – mówi Marta Pięta.[/cyt]
Dzieci w wieku przedszkolnym absolutnie nie są na nie gotowe. Rozwijające się układy nerwowe, wciąż raczkująca teoria umysłu, początki rozumienia emocji, kształtowanie wrażliwości, empatii, wciąż zbyt niska umiejętność kontroli emocji i samoregulacji, postępująca nauka norm i zasad społecznych, w przypadku młodszych przedszkolaków nie odróżnianie jeszcze w pełni fikcji od świata realnego kontra normalizowanie brutalności, upowszechnianie przemocy, wzbudzanie strachu. Co małe dzieci mają zrobić z przesyceniem tak wieloma agresywnymi wzorcami zachowania na ekranie, kiedy ich rozwój polega na naśladowaniu i eksperymentowaniu i w ten sposób zdobywają nowe umiejętności? Jak mają sobie poradzić z tak dużym przeładowaniem lękiem po obejrzeniu morderczych scen podrasowanych zatrważającą muzyką, kiedy wciąż uczą się radzić z emocjami wywołanymi porażką w grze z rówieśnikiem?
Huggy Wuggy jest trendem w internecie
Stwór zainspirował youtubera TryHardNinja do nagrania piosenki na temat Huggy Wuggy. Z utworu dowiadujemy się, co chce robić niebieska bestia: Biegaj w kółko w ciemnym pokoju, zaprzyjaźnij się, wkrótce do ciebie przyjdę, zatopię zęby w twoim ciele i cię zjem.
Filmy z udziałem Huggy Wuggy generują miliony wyświetleń zarówno na YouTube, jak i na TikToku. Wiele z tych klipów ma za zadanie przerazić widza.
Huggy Wuggy – dzieci i rodzice o przerażającej maskotce
7-letni Kuba z Kłodzka opowiada nam, że po raz pierwszy z tą postacią miał do czynienia rok temu. Jak twierdzi, mówi się o tym w szkole, wśród kolegów i rówieśników. Wiele dzieci nie spotkało się jeszcze z tą grą bezpośrednio, ale z innymi materiałami w Internecie, które o tej popularnej grze mówią, już tak.
Wiele osób nie dostrzega również zagrożenia w samej pluszowej, miłej w dotyku maskotce. Sam wyraz jej twarzy powinien dzieci przerażać, a niestety często tak nie jest.
Kuba opowiada, że dzieci rozmawiają o tej postaci, wiedzą, że zabija a mimo to jest fajowa, jest „cool”.
Krwiożerczy Huggy Wuggy jest znany ze śmiertelnych przytulasów, a całusy Kissy Missy doprowadzają graczy do grobu.
Huggy Wuggy i Kissy Missy – słowo od autora
Dla chłopców jest niebieski Huggy Wuggy a dla dziewczynek różowa Kissy Missy. Skąd moje zainteresowanie tematem? Moja 9-letnia córka przywiozła taką Kissy Missy z UWAGA... pielgrzymki do Częstochowy dzieci pierwszokomunijnych. Całe stragany pod Jasną Górą są oblepione tymi postaciami. W mojej młodości szokowały tam pentagramy powieszone tuż obok krzyży, ale biznes is biznes. Nie chcę tego oceniać.
Problem jednak jest i będzie się pogłębiał, bo coraz młodsze dzieci i ich umysły są programowane na różne, nie zawsze wartościowe, a często nawet złe zachowania. Nie jest tajemnicą, że nasza podświadomość chłonie od dzieciństwa wszystkie bodźce z otaczającego nas świata. Te złe również. Później to ma ogromny wpływ na całe dorosłe życie. Coraz częściej dochodzi do samobójstw, depresji, gwałtów, molestowania seksualnego i wielu innych złych zachowań z różnych powodów, również z takich, że ktoś nas w dzieciństwie zaprogramował, odwrażliwił, pomieszał wartości.
Kontrolujmy treści, które docierają do naszych dzieci. Pozwólmy im się prawidłowo rozwijać. Nie niszczmy ich świata. Chrońmy je przed tym przed czym chronić możemy, dopóki nie będą w stanie ochronić się sami.
- Magda Gessler i Kuchenne Rewolucje we Wrocławiu. My już byliśmy w Queens Street Bar!
- Bezpłatna sterylizacja kotów i psów we Wrocławiu. Warto się spieszyć!
- Halo, panie Sutryk! Te ulice we Wrocławiu wymagają pilnego remontu! [ZDJĘCIA]
- Na wysepkach, na skrzyżowaniu. Jak mawia straż miejska, tak nie parkujemy! [ZDJĘCIA]
- Wrocław jako Strasburg. Tu powstają zdjęcia do filmu Jana Holoubka [ZOBACZ]