Spis treści
Jeśli w niedługim czasie twoje dziecko bierze ślub, oznacza to, że zostaniesz teściową! Jeśli nie chcesz być jedną z bohaterek dowcipów i memów o teściowych przeczytaj nasze wskazówki! W tym artykule znajdziesz kilka cennych porad, jak dobrze wypełniać swoją przyszłą i ważną rolę.
Relacje z partnerami dzieci mogą być trudne i wywołać w falę niepokoju. Nie bez przyczyny teściowe to świetny temat do żartów. Jeśli jednak chcesz uniknąć wielu konfliktów i żyć w zgodzie ze swoją synową czy zięciem, to koniecznie przestrzegaj pewnych zasad. Najlepiej nie popełniać oczywistych błędów oraz unikać niejasnych sytuacji w takiej relacji. I pamiętaj, nie tracisz dziecka, tylko zyskujesz drugie!
Kim jest teściowa?
Teściowa to matka żony, obecnie to także matka męża, kiedyś nazywana świekrą. Często się mówi (żartobliwie), że teściowa to nie rodzina. Czy rzeczywiście tak jest? Oczywiście nie ma żadnego pokrewieństwa krwi, ale ta kobieta może zastąpić niekiedy własną matkę i dbać o zięcia lub synową tak samo, jak o własne dziecko.
Dzień teściowej przypada 5 marca
Dzień teściowej to coroczne święto, które obchodzone jest w Polsce 5 marca. Zostało ustanowione w 80. latach XX wieku. Jako pierwsi celebrowali go Francuzi. Powstało w ramach wyrazu wdzięczności i podziękowania synowej lub zięcia za obecność w ich życiu, wkład włożony w pomoc w życiu rodzinnym i wychowywaniu wnuków.
Zobacz: Jak mówić do teściowej: „Mamo”, „Kochana” czy po imieniu? Sprawdź, jaka forma będzie najlepsza
Nie wszystkie teściowe są takie same. Coraz więcej młodych ludzi ceni matki swoich partnerów. Zobaczcie, jak stać się teściową idealną. Poznajcie 10 zasad!