Jolanta Kwaśniewska zachwyciła internautów. Wszystko za sprawą starej fotografii

Anna Bartosiewicz
Anna Bartosiewicz
W 2011 r. Jolantę Kwaśniewską można było zobaczyć w programie „Matki i córki, czyli rodzinny galimatias”, który prowadziła wraz z córką Aleksandrą
W 2011 r. Jolantę Kwaśniewską można było zobaczyć w programie „Matki i córki, czyli rodzinny galimatias”, który prowadziła wraz z córką Aleksandrą Podsiebierska / AKPA
Jolanta Kwaśniewska to jedna z najpopularniejszych pierwszych dam w historii polskiej demokracji. Dała się poznać polskiemu społeczeństwu nie tylko jako żona Aleksandra Kwaśniewskiego, ale także jako przedsiębiorczyni i działaczka społeczna. Ostatnio Jagna Wróblewska przypomniała tę barwną postać na Instagramie także z innej, mniej znanej strony.

Spis treści

Zdjęcie Kwaśniewskich podbiło Instagrama

Ostatnio Jagna Wróblewska, administratorka konta sentymenty_oficjalnie na Instagramie, przypomniała zdjęcie Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich z 1992 roku. Fotografia pierwotnie ukazała się w magazynie „Sukces”, w rubryce towarzyskiej.

Post, który 13 maja 2022 r. miał już ponad 3 tys. polubień, przedstawia Aleksandra Kwaśniewskiego przebranego za marynarza oraz Jolantę Kwaśniewską w jednoczęściowym stroju kąpielowym. Była pierwsza dama zaimponowała internautom swoją sylwetką. Takiej fotografii nie powstydziłby się nawet magazyn „Playboy”.

Jolanta Kwaśniewska ma serce społecznika

Jolanta Kwaśniewska aż przez 10 lat cieszyła się tytułem pierwszej damy. Jej mąż, Aleksander Kwaśniewski, był prezydentem Polski od 23 grudnia 1995 r. do 23 grudnia 2005 roku. W tym czasie prezydentowa zajmowała się sprawami społecznymi. Między innymi prowadziła Fundację „Porozumienie bez barier” i zbierała fundusze na duże projekty, mające na celu wyrównywanie szans osób z niepełnosprawnościami i wsparcie potrzebujących. Jej organizacja zapewniała m.in. wyjazdy na wakacje dzieciom z ubogich rodzin, zajmowała się profilaktyką osteoporozy i profilaktyką raka sutka.

Pierwsza dama w latach 1995-2005 jest m.in. współzałożycielką Funduszu Pomocy Młodym Talentom, który założyła wraz z mężem, aby wspierać edukację młodych Polaków. Została także członkinią Rady Honorowej Narodowego Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych – organizacji non profit, która niesie pomoc osobom, które są lub mogą zostać obiektami znęcania się. Ponadto należy do sprzeciwiającego się wojnie ruchu Women’s International Peace Movement i zasiada w radzie The Women Leaders’ Council, kierującej swoje działania do liderek. Ciekawostkę stanowi fakt, że imieniem i nazwiskiem Jolanty Kwaśniewskiej nazwano jedną z odmian tulipana, którego kolor kojarzy się z walką z rakiem.

Gdy druga kadencja prezydenta Kwaśniewskiego dobiegała końca, spekulowano, że Jolanta Kwaśniewska będzie kandydować na prezydenta. Sama prezydentowa nie zdementowała tych plotek. Z sondaży opinii publicznej wynikało, że jej poparcie sięga 30%. Ostatecznie jednak w 2004 r. Kwaśniewska oświadczyła, że pozostanie z boku sceny politycznej.

Związek Kwaśniewskich stał się już legendą

Kwaśniewska urodziła się w 1955 roku w Gdańsku. Jej matka była księgową, a ojciec pułkownikiem. Rodzina ze strony ojca przeprowadziła się do Polski z Włoch.

W 1979 r. Jolanta Kwaśniewska wzięła ślub cywilny z Aleksandrem Kwaśniewskim. W tym samym roku przyszła pierwsza dama ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Na początku swojej relacji para żyła skromnie, dzieląc 30-metrową kawalerkę. Jednak ich uczucie okazało się silniejsze od niedogodności, a w tym roku małżonkowie będą obchodzić 43. rocznicę ślubu. W 1981 r. para doczekała się dziecka – na świat przyszła Aleksandra (obecnie prowadzi „Miasto kobiet” w TVN Styl).

Po zakończeniu edukacji Kwaśniewska przeprowadziła się do Warszawy i tam rozpoczęła karierę. Pracowała m.in. w firmie PAAT, specjalizującej się w produkcji sztucznej biżuterii. W 1991 r. zaczęła prowadzić Royal Wilanów – agencję nieruchomości, którą zarządzała aż do objęcia przez męża stanowiska prezydenta. W 2020 r. Kwaśniewska zdobyła tytuł „najlepszej pierwszej damy” w sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS). Po 10 latach przerwy, gdy Aleksander Kwaśniewski przestał pełnić swoją funkcję, działaczka wróciła do biznesu i agencji nieruchomości.

Promocje w Reserved

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nakarm psiaka, zgarnij kwiatka: Rozmowa Adrianem Meyerem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakobiet.pl Strona Kobiet