Z kolei z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że dopiero co trzecia osoba na liście nierzetelnych płatników jest kobietą. Mieszkanki Podlaskiego w statystkach niesolidnych dłużników plasują się na końcu - na tysiąc w terminie nie płaci 24. Ostrożniej zarządzają pieniędzmi jedynie mieszkanki Podkarpacia. - Panie wydają się być bardziej rozsądne w zarządzaniu domowym budżetem - mówi Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów.
Jeśli chodzi o strukturę zatrudnienia, to najwięcej Podlasian pracuje w usługach. W podlaskiej gospodarce zatrudnionych jest około 40 tys. więcej mężczyzn niż kobiet. Jednak w usługach zdecydowanie dominują panie. W najbliższych dekadach będzie przybywać kobiet w wieku nieprodukcyjnym. Prognozy szacują, że w 2030 roku na utrzymaniu 100 teoretycznie zdolnych do pracy Podlasianek będzie 90 osób tej samej płci. W przypadku mężczyzn odsetek ten ma być prawie o połowę mniejszy. Z drugiej strony, gdy zsumujemy dane dla obu płci to w 2015 roku na 1000 zatrudnionych przypadało 995 osób bezrobotnych i biernych zawodowo.
Jak wynika z danych Urzędu Statystycznego w Białymstoku Podlasianki dbają o swoją kondycję i zdrowie. Najczęściej uprawiają piłkę siatkową, lekkoatletykę i jeździectwo. Z kolei wśród mężczyzn w regionie północno-wschodnim największą popularnością cieszy się piłka nożna, karate, judo. Panowie rzadziej korzystają z pływalni. Czy taka aktywność przekłada się na kondycje obu płci? 7o proc. mężczyzn twierdzi, że nic im nie dolega. Podobnego zdania jest tylko 60 proc. Podlasianek.